Şimdi Ara

205.55.16 Yaz lastik tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.focus aracımın altındaki 205.55.16 miclelin lastiklerimden bir tanesi balon yaptı.Şimdi 2 adet yaz lastiği almam lazım hazır kış mevsiminde iken ucuza alayım diyorum.Ama hangi marka hangi model lastik alacağıma karar veremedim.
    Kastamonu ilinde oturuyorum burada yollar baya bir kötü,bir Ankara gibi değil yollarda çukurlar oldukca mevcut bunun için
    Sağlam balon yapmayacak.konforlu sesi içeri az alan bir lastik markası ve modeli önerebilirmisiniz.

• Bende 205 60 r 16 var.Continentale premıum contact 5, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malvolorne

Bende 205 60 r 16 var.Continentale premıum contact 5, tavsiye ederim.
    Continental CPC 5 veya Michelin Primacy 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Yiğit

Continental CPC 5 veya Michelin Primacy 3

Alıntıları Göster
    Yanak destekli bir model alırsan, balon olasılığı azalacaktır.
    Ör:http://www.lastikcim.com.tr/Yokohama-CDrive2-AC02-20555R16-94V-XL,PR-9453.html
    bu üründeki "xl" ibaresi yanakların kuvvetlendirildiği manasına gelir.

• CPC5 ya da Primacy 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: RutkayErg

CPC5 ya da Primacy 3
    Nokian 205 55 R 16 94 H XL Nokian H Lastik
    Bu lastikteki XL ibaresi gibimi
    Bu lastik nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: profurio

Ör:http://www.lastikcim.com.tr/Yokohama-CDrive2-AC02-20555R16-94V-XL,PR-9453.html

O ibare ozellikle güçlü yanak masasında değil. Extra Load masasında yük endeksi normalden daha fazla olan lastikler için kullanılır.

Örnek teki lastikten şuanda aracimda var. Grand picasso 1600kg bi araç ve xl olmayan lastiklerde balans bozulması yaşanabilir. Özellikle e 7 kişi varken. Bu yuzden XL ibareli lastik iyi oluyor.

Ancak bu lastiğin özellikle balon yapamayacağını garanti etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

O ibare ozellikle güçlü yanak masasında değil. Extra Load masasında yük endeksi normalden daha fazla olan lastikler için kullanılır.

Örnek teki lastikten şuanda aracimda var. Grand picasso 1600kg bi araç ve xl olmayan lastiklerde balans bozulması yaşanabilir. Özellikle e 7 kişi varken. Bu yuzden XL ibareli lastik iyi oluyor.

Öyle mi? Olabilir, nedense benim hafızamda kuvvetlendirilmiş yanak olarak kalmış. O zaman arkadaşa daha mukavemetli bir lastik önermek lazım. İlk aklıma gelen de bridgestone turanza serisi oldu.

• quote:

quote:

quote:

Öyle mi? Olabilir, nedense benim hafızamda kuvvetlendirilmiş yanak olarak kalmış. O zaman arkadaşa daha mukavemetli bir lastik önermek lazım. İlk aklıma gelen de bridgestone turanza serisi oldu.

Onerdiginiz lastik bence doğru bir tercih yani c drive 2ama bütçeyi asiyor olabilir. Nokian lastiklerin de XL versiyonunu kışlık olarak kullanıyordum. Nokian da iyi lastiktir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Onerdiginiz lastik bence doğru bir tercih yani c drive 2ama bütçeyi asiyor olabilir. Nokian lastiklerin de XL versiyonunu kışlık olarak kullanıyordum. Nokian da iyi lastiktir.

Alıntıları Göster
    Aracımda Continental PremiumContact 5 var. Ebat 195/65/15. Mayıs 2012'de aldım. ADAC 2012 yaz lastiği testlerinde 205/55/16 ebadında birinci gelen ve henüz 2012 başında piyasaya çıkan bir lastik. Lastik hamuru eski contilerden daha yumuşak. Özellikle ıslak zeminde çok güzel. Test linki aşağıda:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: mukeya

Aracımda Continental PremiumContact 5 var. Ebat 195/65/15. Mayıs 2012'de aldım. ADAC 2012 yaz lastiği testlerinde 205/55/16 ebadında birinci gelen ve henüz 2012 başında piyasaya çıkan bir lastik. Lastik hamuru eski contilerden daha yumuşak. Özellikle ıslak zeminde çok güzel. Test linki aşağıda:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx

Alıntıları Göster
    Düşünmeye gerek yok bence en iyisi Michelin Primacy 3

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Düşünmeye gerek yok bence en iyisi Michelin Primacy 3

Alıntıları Göster
    Hocalarım teşekkür ederim.İlgi ve alakanız için
    1.Yokohama 205/55 R 16 94V AC02 Lastik
    2.MICHELIN 205/55 R16 91V Primacy 3 Lastik
    3.Continental 205/55 R16 91V Conti Premium Contact 5
    Bu üç lastiğide alabilirim.Fiyat olarak hepside 200 civarı onun için sorun yok.Yanlız sorun hangisi Sağlam konforlu vede sessiz bunlardan veya diğer markalardan hangisini önerirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: polatli30

Bu üç lastiğide alabilirim.Fiyat olarak hepside 200 civarı onun için sorun yok.Yanlız sorun hangisi Sağlam konforlu vede sessiz bunlardan veya diğer markalardan hangisini önerirsiniz.

Aracımda primacy 3 ün selefi primacy hp var, yumuşak ve konforlu lastiktir, ancak çukuru bol yollarda sert kullanılırsa balon yapabilir.
  • quote:

quote:

Aracımda primacy 3 ün selefi primacy hp var, yumuşak ve konforlu lastiktir, ancak çukuru bol yollarda sert kullanılırsa balon yapabilir.

Alıntıları Göster
    Goodyearıda deneyin derim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Jipena

Goodyearıda deneyin derim .

Alıntıları Göster
    yokohama alındı.Bütün arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

yokohama alındı.Bütün arkadaşlara teşekkürler.

Alıntıları Göster
    konuyu hortlatmak gibi olacak ama :)

195/55/R16 veya 205/55/R16 Michelin Primacy HP lastik almak istiyorum ama aklıma takılan bir şeyi ustalara danışmak istiyorum. Bu lastiklerde grnx,mo,ao,zp diye seçenekler var. bunlar arasındaki farklar nelerdir acaba?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar.focus aracımın altındaki 205.55.16 miclelin lastiklerimden bir tanesi balon yaptı.Şimdi 2 adet yaz lastiği almam lazım hazır kış mevsiminde iken ucuza alayım diyorum.Ama hangi marka hangi model lastik alacağıma karar veremedim.
    Kastamonu ilinde oturuyorum burada yollar baya bir kötü,bir Ankara gibi değil yollarda çukurlar oldukca mevcut bunun için
    Sağlam balon yapmayacak.konforlu sesi içeri az alan bir lastik markası ve modeli önerebilirmisiniz.

Piyasadaki en iyi lastikler michelin ve continental. Continental balon yapmaz diye biliyorum garantisi de varmış sertleşmiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

quote:

Merhaba arkadaşlar.focus aracımın altındaki 205.55.16 miclelin lastiklerimden bir tanesi balon yaptı.Şimdi 2 adet yaz lastiği almam lazım hazır kış mevsiminde iken ucuza alayım diyorum.Ama hangi marka hangi model lastik alacağıma karar veremedim.

Piyasadaki en iyi lastikler michelin ve continental. Continental balon yapmaz diye biliyorum garantisi de varmış sertleşmiyormuş.
    Babam, 96 bin kilometre Bridgestone Turanza ER300 kullandı. Onun için ekonomi önemli zaten çok sakin kullanıyor ve bir lastik bu kadar dayanıp, hala dişli kalması inanılmaz. Tabi yanaktan balık sırtılaşma başladı ve değiştirmek istedi. Direk olarak Bridgestone Turanza T001 almak istedi. Bana göre Conti daha iyi fakat yanak sertliği ve balon yapma riskini düşündü. Babam bol bol çukurlara girer sert olsun konforsuz olsun ama dayanıklı olsun dediğinden Bridgestone Turanza T001 istedi. Fakat bu ara fabrika kapalıymış en azından İzmir için sanırım, 10 15 gün sonraya gelir diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Babam, 96 bin kilometre Bridgestone Turanza ER300 kullandı. Onun için ekonomi önemli zaten çok sakin kullanıyor ve bir lastik bu kadar dayanıp, hala dişli kalması inanılmaz. Tabi yanaktan balık sırtılaşma başladı ve değiştirmek istedi. Direk olarak Bridgestone Turanza T001 almak istedi. Bana göre Conti daha iyi fakat yanak sertliği ve balon yapma riskini düşündü. Babam bol bol çukurlara girer sert olsun konforsuz olsun ama dayanıklı olsun dediğinden Bridgestone Turanza T001 istedi. Fakat bu ara fabrika kapalıymış en azından İzmir için sanırım, 10 15 gün sonraya gelir diyorlar.

Alıntıları Göster
    Islak zemin ve fren performansı, ayrıca yol şartlarında araca uygulanan mukavemetin yakıta etkisi ve ses yalıtımı göze alınınca Goodyear Efficientgrip Performance ön plana çıkıyor. Zaten lastiklerdeki etiketlere bakınca ne demek istediğim anlaşılacaktır.

Ha michelin daha fazla kauçuk içerir tutunma adına fakat bulunduğum yerde çukur ve çakıl çok, lastik ömrün kısa olsun istemem.

Conti CPC5 lastik etiketi ile daha aşağı sınıfta.

Tekerlerimin ömrü bitmek üzere ve yağışlı havalar benim için daha önemli olduğu için ben Goodyear Efficientgrip Performance seçicem, size kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Üzerindeki lastikler hiç değişmeden mi 96000 km gitti yoksa her değişimde Bridgestone Turanza ER300'mü kullandı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.