Şimdi Ara

2a bravo marka lpg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gecen ay almış olduğum ve üzerine voltran marka lpg sistemi bulunan renault laguna expression marka aracımda lpg sisteminden kaynaklanan hoplama sarsma stop etme sorunları ve voltran markasının iflas etmiş olması parçalarının bulunamaması sebebiyle değiştirmeye karar vermiştim.Ancak yaptıgım araştırmalar sonucu genel itibariyle herkes brc ve landirenzo marka lpg kitlerini tavsiye etmişti.Bende sırf türk imalatı diye atiker gibi markalara yönelmiştim.Ancak atikerinde çok yakması yüksek devirlerde lpgden atması gibi sorunlar sebebiyle biraz temkinli davaranmaktaydım.Daha sonra buranın en büyük lpg yetkili servisinde gittigimde o kişi brc landi renzo atiker gibi markalarını taktığını ancak benim türk malı olmasını istemem sebebiyle bana 2a bravo marka lpg sistemini tavsiye etti.Anladığım kadarıyla brc distribitörü 2 a mühendisliğin ürettiği beyini tamamen brc,hortum tesisatı arka şamandırasınında tamamen brc olduğu sadece enjektör ve birkaç parçanın türk üretimi olduğu fiyatınında 1000 tl civarında oldugunu ve lpg ayarlarınında brc nin proğramı ile yapıldığını söyleyerek bana bu sistemi takmayı ikna etti...20 gündür kullandığım lpg sisteminde tecrübelerim sonucu araçta gayet rahat bir çalışma enjektörlerde sıfır ses ve ortalama şehir içi 0,26-0,28 kuruş arası bir yakıt sarfıyatı var.Tabi 1000 km sonra bir ayar daha yapılacak.Lpg sistemi almak isteyen arkadaşlara umarım farklı bir alternatif ile yardımcı olmuşumdur.KESİNLİKLE TAVSİYE EDİLİR....

• Bravo hala üretiliyor muymuş yahu ? Ben kaldırıldı diye biliyordum...
    Ben 2 yılı geçti kullanıyorum tufaya getirip taktılar,bir daha ucuz kit taktırmak benden uzak olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

Bravo hala üretiliyor muymuş yahu ? Ben kaldırıldı diye biliyordum...
    Ben 2 yılı geçti kullanıyorum tufaya getirip taktılar,bir daha ucuz kit taktırmak benden uzak olsun..

sebebini söylerseniz bizde bilgilerinden faydalanmış oluruz...
  • İsim vermek istemiyorum takan vatandaş doğru düzgün ayar bile yapamadı. Garantiyi sisteme girmediği için 2 yılda bozulan enjektörü kendi cebimden yaptırdım. Şu an da muhtemelen regulatörde sorun var araç soğukken gaza geçince gaz yemiyor bir süre. Bunların hepsi 20 bin km içinde oldu sadece.
    Ucuz diye aldığınız kit aslında daha pahalıya geliyor Bravonun enjektör grubu 150 lira iken brcnin sadece enjektörleri 500 liradan fazla ve oldukça uzun ömürlü.
    1200 lira para verdim 2 yıl geçmeden 150 lira enjektöre zaten bana Brc parasına geldi.
  • bu konuda bir şey söyleyemeceğim ancak maalesef takan usta daha önemli denmesinin sebebi herhalde bu ......
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.