Şimdi Ara

308 aldım, foruma teşekkür ederim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
4.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlısı olsun, gayet güzel bir araç almışsınız. Peugeot ben de kullandım, sorunlu denir genelde ancak 2004-2008 arası süspansiyon dışında sorun yaşamadım (307 idi aracım).
  • Hayirli olsun, cok dogru bir tercih yapmissiniz hem dizel hem otomatik ve ekonomik bir arac tasarim eskide olsa özellikle makyajla gayet dinamik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun arac gusel ....soylenenin aksine problemli yonleri olmasina ragmen oldkca ferah , donanim yuksek ve konforlu oldugunu dusunuyorum , bide her araca alternetif olarak i30 denmesinden cok sikildim formda , arkadaslar hyundai sevmiyoruz para vermeyi dusunmyoruz ....

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail76

hayirli olsun kazasiz belasiz kullanin cok guzel bir secim yapmissiniz. baska bir markanin herhangi yeni kasa C segmenti bir araba alip bebeklik hatalariyla bogusacaginiza, oturmus guzel, kendini ispatlamus saglam sifir bir 308 almak cok ama cok mantikli bir is. tabi cok yeni bir model olmamasina ragmen inanin yolda gordugumde birkere daha donup bakiyorum :) mermi gibi duruyor meret :) guncelliginide uzun yillar korur. motoruda kendini ispatlamis, sorunsuz bir motor. uzun yillar kazasiz binmeniz dilegiyle

tipini ben de beğeniyorum hocam, doğru bir tercih yaptığımı da düşünüyorum. üzerindeki motor D sınıfı araçlarda bile görevini hakkıyla yerine getiriyor. otomatik şanzımanı da gayet verimli bir performans ve ekonomi sunuyor. sorunsuzluk konusuna gelince, aşağıda ADAC verilerine göre bir liste paylaşıyorum. 308 burada 2010 yılından itibaren aldığı çift plus ile dikkatimi çekti. şimdi burada ne kadar bu testlerin objektifliğinden de bahsetsem biri çıkıp "ama benim kaynım aldı direksiyonu soyuldu" diyecektir :) bu forumun böyle bir yanı da var.

http://www.adac.de/infotestrat/unfall-schaeden-und-panne/pannenstatistik/suchergebnis.aspx?pklid=3&pstatid=4&ReturnUrl=5uEyBA6KBgNKCARK55ZyBARCzNqr0u23BTXFzyqpzAcxCLRyzAa1CLRyzAZyC5X3xLErxLEz5uXFBARpzocy0gN8ym68C5X3xLE4HeX_

alt sırada olmasının nedeni 2008 öncesi verinin olmamasıdır. ayrıca ilk çıktığında anlaşılan sorunlu bir arabayken iki sene içinde bayağı bir mesafe katetmiş 308 bu konuda ve rakiplerine yetişmiş.

• hayırlı olsun tam f/p aracı çok iyi seçim kullandıkca daha cok seveceksınız
  • güle güle kullanın
    forum geneli sevmesede 308 konforlu ve ekonomik bir araçtır pejo öyle kötü beş para etmez diyenleri gülün geçin elimden 3 tane pejo geçti (206 colorline -306 1.8 -307 technoplus)hepsindende keyif alarak kullandım
  • Bence araç yakışıklı bir araç..
    Keza motor dinamikleri ve tüketimi de tatminkar..
    Sağlıkla binmenizi temenni ederim..
    Hayırlı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

quote:

hayirli olsun kazasiz belasiz kullanin cok guzel bir secim yapmissiniz. baska bir markanin herhangi yeni kasa C segmenti bir araba alip bebeklik hatalariyla bogusacaginiza, oturmus guzel, kendini ispatlamus saglam sifir bir 308 almak cok ama cok mantikli bir is. tabi cok yeni bir model olmamasina ragmen inanin yolda gordugumde birkere daha donup bakiyorum :) mermi gibi duruyor meret :) guncelliginide uzun yillar korur. motoruda kendini ispatlamis, sorunsuz bir motor. uzun yillar kazasiz binmeniz dilegiyle

tipini ben de beğeniyorum hocam, doğru bir tercih yaptığımı da düşünüyorum. üzerindeki motor D sınıfı araçlarda bile görevini hakkıyla yerine getiriyor. otomatik şanzımanı da gayet verimli bir performans ve ekonomi sunuyor. sorunsuzluk konusuna gelince, aşağıda ADAC verilerine göre bir liste paylaşıyorum. 308 burada 2010 yılından itibaren aldığı çift plus ile dikkatimi çekti. şimdi burada ne kadar bu testlerin objektifliğinden de bahsetsem biri çıkıp "ama benim kaynım aldı direksiyonu soyuldu" diyecektir :) bu forumun böyle bir yanı da var.

http://www.adac.de/infotestrat/unfall-schaeden-und-panne/pannenstatistik/suchergebnis.aspx?pklid=3&pstatid=4&ReturnUrl=5uEyBA6KBgNKCARK55ZyBARCzNqr0u23BTXFzyqpzAcxCLRyzAa1CLRyzAZyC5X3xLErxLEz5uXFBARpzocy0gN8ym68C5X3xLE4HeX_

alt sırada olmasının nedeni 2008 öncesi verinin olmamasıdır. ayrıca ilk çıktığında anlaşılan sorunlu bir arabayken iki sene içinde bayağı bir mesafe katetmiş 308 bu konuda ve rakiplerine yetişmiş.

Tabiri caizse 308 suan olgunluk dönemini yasiyor ki bu da az sorun demek. sorun bulmaya kalkarsak mercedes S bmw 7 audi a8 lerede elbet bir sorun bulunur :) siz arabanizin keyfini cikarmaya bakin :) bu arada ne renk :)

• güle güle kullanın..
    forumda bir sürü kendinibilmez var, yazılanlara da çok kafayı takmayın....
  • Hocam hayırlı uğurlu olsun, güzel bir araç.
  • daha dün bir abim 2. senesini yeni dolduracak aracını servisten aldı.Turbosu fabrika çıkışı sorunluymuş.Tamir edip parça değişmişler(Bence o parçayı koymayı unutan fabrikanın açığını kapatmışlardır).Düşünün araç 30 binde.....Hekimmişsiniz zaten sanırım mesleğe atılınca rahat daha sağlam bir araç alırsınız bakarsınız keyfinize.Bunun içinde kazasız belasız sürüşler diliyorum.Servislere gitmeden forumdaşlara danışırsanız karlı çıkarsınız.Daha bugün 2011 model caddy si olan emminin biri geldi 5000 küsür turboya masraf edilmiş araçta 1600 tl ödetmişler iyiniyet kapsamında ne güldüm nöbet nöbet yaw Amca dedim garantili aracının iyiniyetimi olur ya yaparlar ya yapmazlar dedim.o değişen turboda 1500 -2000 tl civarı sanırım.Nette görmüştüm.Benim 1.4 tdi nin turbosu 1500 tl imiş.100 tl de işçilik.

• Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Olumsuz yorumlara da aldırmayın,onlara nispet keyfini sürün.
  • Hayırlı olsun kazasız belasız
  • yok arkadaşlar kimsenin dediğine kafayı takıyor değilim rahat bir insanım bu konuda hem zaten arabanın mükemmel olduğunu iddia etmiyorum ki ben, orta karar bir araba işte. beni cezbeden kısmı iyi bir dizel motorun iyi bir şanzımanla birleşmesi oldu.

ayrıca araba dediğin tapılacak, tutkuyla bağlanacak bir şey asla değildir. modernizmin bize dayattığı budur zaten. nesnelere bağımlılık yaratarak insanı insan yapan duyguların bir kenara bırakılmasına sebep oluyor, arabasıyla ilgilendiği kadar çocuğuyla ilgilenmeyen insanların olması buna çok güzel bir örnek. daha ailesini iyi bir şekilde geçindiremeden borçlanıp araba alanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz. tamamen tüketim odaklı..

teknik veri ve donanım olarak benim beklentilerimi karşılayan bir araç, kullanmaya başladıktan sonra fikirlerim iyice oturur zaten. yardımcı olabileceğim bir konu olursa, mesela 308 almak isteyen biri aklına takılan soruları lütfen sorsun, memnuniyetle cevaplarım

ben pejo'nun bir arabasını aldım sadece, markanın kendisini değil :) bazı arkadaşlar kullandıkları arabanın CEO'su gibi konuşuyor bazen :)

• quote:

öncelikle hayırlı olsun aracınız.
    Yaptığınız tercih sizi ilgilendirir,kimseyi alakadar etmez.Beğenmişsiniz almışsınız.
    Gelelim uyarılarıma:
    Arabayı bağırtmayın,aceminin altına vermeyin,temiz kullanın,dikkatli kullanın,çukurlardan dip gaz geçmeyin,mümkün mertebe bozuk yollara vurmayın,bakımını KESİNLİKLE aksatmayın,1km bile geçirmeyin.
    Dizel araç kullanım karakteristiğine uygun hareket etmeye çalışın.
    Bu şartlarda kullandıktan sonra kolay kolay aracınız sorun çıkarmaz.
    Ama dediklerimin tersini yaparsanız buraya gelir fransız düşmanlığı içeren konular açarsınız,ben de sizi uyarmıştım demek zorunda kalırım
    Tekrardan hayırlı olsun.

• quote:

quote:

quote:

Tabiri caizse 308 suan olgunluk dönemini yasiyor ki bu da az sorun demek. sorun bulmaya kalkarsak mercedes S bmw 7 audi a8 lerede elbet bir sorun bulunur :) siz arabanizin keyfini cikarmaya bakin :) bu arada ne renk :)

araç beyaz hocam, hem yakıştığını düşünüyorum hem de metalik için fark vermek istemedim. siyah ve gri vardı bir de, gri ben oradayken satıldı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

öncelikle hayırlı olsun aracınız.
    Yaptığınız tercih sizi ilgilendirir,kimseyi alakadar etmez.Beğenmişsiniz almışsınız.
    Gelelim uyarılarıma:
    Arabayı bağırtmayın,aceminin altına vermeyin,temiz kullanın,dikkatli kullanın,çukurlardan dip gaz geçmeyin,mümkün mertebe bozuk yollara vurmayın,bakımını KESİNLİKLE aksatmayın,1km bile geçirmeyin.
    Dizel araç kullanım karakteristiğine uygun hareket etmeye çalışın.
    Bu şartlarda kullandıktan sonra kolay kolay aracınız sorun çıkarmaz.
    Ama dediklerimin tersini yaparsanız buraya gelir fransız düşmanlığı içeren konular açarsınız,ben de sizi uyarmıştım demek zorunda kalırım
    Tekrardan hayırlı olsun.

söylediklerinizi mutlaka dikkate alacağım hocam. 8 yıllık da şoförüm aslında, yerleşti biraz kullanım bende. şuan kullandığım aracın bakımı 10binde yapılıyor ama ben en fazla 7500 olunca yağını suyunu değiştiririm, o konuda hassasım.

• quote:

uzun süredir araba araştırıyordum. favorim i30'du, hekim indiirmiyle beraber 47 gibi bir fiyat aldım dizel style için. hiç aklımda yokken bugün peugeot'a uğradım ve 308'de karar kıldım. birkaç bayiyi telefonla arayıp fiyat aldım ve akşam üzeri kapora verdim.

araç e-HDi (otomatik vites) 112hp active donanım beyaz 308. 47,900 liraya verdiler. benim için elzem donanımlar mevcut. kalite olarak mükemmel bir araba değil ama motor gerçekten çok etkileyici hem güç hem yakıt tüketimi bakımından. aynı motorun focus ve 508'den S60'a kadar kullanılıyor olması güven veriyor.

forumdan çok yararlandım, herkese teşekkür ederim.

Hayırlı olsun güle güle kullan.
    Forumdan faydalandım derken,o kısmı pek anlamadım.
    Bizim forumda 308 pek tavsiye edilmez o yüzden soruyorum.
    3 sene 94 bin km kadar 307 kullandım en küçük sıkıntım olmadı.
    Şu anki Mondeomda da aynı motor var,bence çok başarılı.
    Madem motoru beğendin,keşke aynı motoru kullanan, yeni bir yüz ve bana göre daha kaliteli ikiz kardeşi Citroen C4 alsaydın demeden de edemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

uzun süredir araba araştırıyordum. favorim i30'du, hekim indiirmiyle beraber 47 gibi bir fiyat aldım dizel style için. hiç aklımda yokken bugün peugeot'a uğradım ve 308'de karar kıldım. birkaç bayiyi telefonla arayıp fiyat aldım ve akşam üzeri kapora verdim.

araç e-HDi (otomatik vites) 112hp active donanım beyaz 308. 47,900 liraya verdiler. benim için elzem donanımlar mevcut. kalite olarak mükemmel bir araba değil ama motor gerçekten çok etkileyici hem güç hem yakıt tüketimi bakımından. aynı motorun focus ve 508'den S60'a kadar kullanılıyor olması güven veriyor.

forumdan çok yararlandım, herkese teşekkür ederim.

Hayırlı olsun güle güle kullan.
    Forumdan faydalandım derken,o kısmı pek anlamadım.
    Bizim forumda 308 pek tavsiye edilmez o yüzden soruyorum.
    3 sene 94 bin km kadar 307 kullandım en küçük sıkıntım olmadı.
    Şu anki Mondeomda da aynı motor var,bence çok başarılı.
    Madem motoru beğendin,keşke aynı motoru kullanan, yeni bir yüz ve bana göre daha kaliteli ikiz kardeşi Citroen C4 alsaydın demeden de edemiyorum.

forumdan bir arabada ilk olarak nelere dikkat etmem gerektiği konusunda faydalandım. motor çeşitleri, donanım özellikleri gibi faktörleri karşılaştırmayı öğrendim. geriye bir tek kendi beklentilerimde cevabı aramak kalıyordu, onda da maddi durumumu da düşünerek 308de karar kıldım :) yoksa bu şekilde bir tavsiye gelmedi.

forumda ne yazık ki büyük bir bilgi kirliliği de var, uzun süredir okurum, ilk zamanlardaki gibi tat vermiyor, bir şeyler öğrenemiyorum eskisi gibi. buradan taner göde abimize bir selam vermek isterim :)

C4 gerçekten ama gerçekten şahane bir araç. hem tip hem donanım çok iyi. özellikle kullanıcıları çok memnun. ama benim verebileceğim üst sınırı aşıyordu biraz farkla. üstelik 308in ikinci el konusunda bir adım önde olması çekici geldi. 3-4 sene sonra değiştiririm diye tahmin ediyorum.

tekrar teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: farks

Fransız araç alarak hata yapmışsınız (Peugeot sahibi biri olarak söylüyorum) ama aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Her araç bir diye bir şey yok keyifli günlerde kullanın. Ankara içindeyseniz servis konusunda fikir verebilirim.

değerli fikirlerinizi bekliyorum arkadaşım :) servis konusun sıkıntı olabilir dediğin gibi fiyat açısından bir fikrim yok. şu an kullandığım araba da fransız, Megane 1, 98'de sıfır olarak babam almıştı ve hala kullanıyoruz. 308 de onun gibi çıkarsa yeter benim için.

Arkas Otoya gidin derim. Sebebini söyleyip karalama kampanyası yapmanın anlamı yok. Ben başkasına gittim garanti bitimi Arkası keşfettim. Keşke daha önce gitseymişim. Uzaktır yer olarak ama değer.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.