Şimdi Ara

354. Dönem Askerlik Sorusu (Şubat 2014 Celbi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
10.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, birkaç sorum olucaktı araştırdım ama tatmin edici yanıt alamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdi benim tecilim var, tecilimi bozup Şubat celbine katılmayı planlıyorum. Öğrendiğime göre son başvuru tarihi 15 Kasım 2013 imiş. Sormak istediklerim :

1. Muhtemelen 7 Kasım gibi şubeye gidip başvurucam, geç gitmek askerliği yapacağım yeri, zamanı etkiler mi ?
    2. Yeni değişiklikten sonra artık sınav yapılmadığından kısa dönem süresi 168 güne mi çıkartıldı ?
    3. Üniversite mezunuyum, kısa dönem yapmak garanti mi yoksa 12 ay süreyle de hizmet vermemi isteyebilirler mi ?

Yanıtlara teşekkürler şimdiden : )

• quote:

Orijinalden alıntı: solidblue

Merhaba, birkaç sorum olucaktı araştırdım ama tatmin edici yanıt alamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdi benim tecilim var, tecilimi bozup Şubat celbine katılmayı planlıyorum. Öğrendiğime göre son başvuru tarihi 15 Kasım 2013 imiş. Sormak istediklerim :

1. Muhtemelen 7 Kasım gibi şubeye gidip başvurucam, geç gitmek askerliği yapacağım yeri, zamanı etkiler mi ?
    2. Yeni değişiklikten sonra artık sınav yapılmadığından kısa dönem süresi 168 güne mi çıkartıldı ?
    3. Üniversite mezunuyum, kısa dönem yapmak garanti mi yoksa 12 ay süreyle de hizmet vermemi isteyebilirler mi ?

1-Başvuru tarihi gidiceğiniz yeri ve zamanı etkilemez.(15 kasıma kadar olan başvuru için söylüyorum 15 kasım geçerse mayısa kalırsınız :)
    2-168 gün için şu anda askerde olan ağustos celbinin dahil net bilgisi yok.Kesin bilgi onlara da daha verilmemiş.
    3-Kısa dönem garanti degil ama kd işaretleyenler genel olarak kd olarak yapıyor.

• Eyvallah cevap için : )
  • arkadaşlar sizler içinde sayfa buldum
    buradan paylaşım yaparsınız .
    ne de olsa dedeniz olacağız bilgilendirelim :)

https://www.facebook.com/354.donem
  • Çok teşekkürler eyvallah :)
  • 354 lerde yavastan gelmeye basladilar hadi bakalim hayirlisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ŞUBAT CELBİ KISA DÖNEM ASKERLİKTE 1. VE 2. GRUP NEYE GÖRE BELİRLENİYOR??? 1. GRUPTA GİTMEK İSTERSEK DİLEKÇE VB İLE BAŞVURU YAPABİLİYOR MUYUZ??? 1-31 ARALIK ARASI BAŞVURU YAPMAK İÇİN GİDECEĞİMİZ ZAMAN ERKEN GİTMENİN (1-2 ARALIK GİBİ) 1. GRUPTA GİTMEYE BİR FAYDASI OLUR MU? TEŞEKKURLER...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohayon

quote:

Orijinalden alıntı: solidblue

Merhaba, birkaç sorum olucaktı araştırdım ama tatmin edici yanıt alamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

1-Başvuru tarihi gidiceğiniz yeri ve zamanı etkilemez.(15 kasıma kadar olan başvuru için söylüyorum 15 kasım geçerse mayısa kalırsınız :)
    2-168 gün için şu anda askerde olan ağustos celbinin dahil net bilgisi yok.Kesin bilgi onlara da daha verilmemiş.
    3-Kısa dönem garanti degil ama kd işaretleyenler genel olarak kd olarak yapıyor.

Hocam kd işaretlemezsek kesin uzun dönemmi çıkıyor bir de 12 ay uzun dönemi sanırım rütbeli olarak yapıcaz o nasıl oluyor ?

• 1-31 aralıkta başvuranlar kısa dönem mi oluyor uzun dönemmi ben anlamadım. iyice karıştırdılar kafamı

ŞUBAT 2014 YEDEK SUBAY CELBİNDE SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLERDEN, 01-31 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA VEYA YURT DIŞI TEMSİLCİLİKLERİNE MÜRACAAT EDENLER İLE SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMADIĞINDAN BAKAYA OLARAK ARANANLARDAN ASKERLİK ŞUBE BAŞKANLIKLARI VEYA YURT DIŞI TEMSİLCİLİKLERİ TARAFINDAN 01 EKİM 2013 İLE 31 ARALIK 2013 TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ YAPILAN YÜKÜMLÜLER ŞUBAT 2014 YEDEK SUBAY CELBİNDE SEVKE SINIFLANDIRILACAKTIR
  • Askerlik Şubesinden Sevk Öncesi Hazırlık evraklarımı yaptırdım. Personel bana sonuçların 24 Ocak açıklanacağını söyledi ve 6 şubattamı 21 marttamı gideceğimi o zaman öğreneceğimi söyledi bu sistem beni çok mağdur etti işten ayrılıcaktım şimdi tereddütte kaldım. bi yandan tatil yapamama durumum var bi yandanda 2 ay fazla tatil yapma durumum var 2 ay tatil yapmakta kesinlikle istemiyorum. Ben hep başvurumu ilk günlerde yaptım bunun 1.grup çıkmamda etkisi varmıdır?
  • arkadaşlar herkese selamlar,

352-1 kastamonu gölköy eğitim birliği acemilik, tekirdağ usta jandarma dedeniz olarak kafanıza takılan sorular olursa fırsatım oldukça yardımcı olmak isterim.

özel mesaj atın yalnız forumu takip etmem mümkün değil:)

atarsa 53, baba yatar şafak atar ;)
  • Bende kasım 15 ten önce doktora tecilini bozdurup 2 aralık ta belgeleri teslim ettim. Şubatta hakkımda sınıflandırılma yapılacağı ile ilgili bir tebligat imzaladım.
    Bu durumda şubat celbinde askere alınmama gibi bir ihtimalim yok sanırım?

Bir de 24 ocak ta teslim olacağımız acemi birliği belli olurken usta birliğimiz de belli oluyor mu? Kafam biraz karıştı bir arkadaş var usta birliği sonradan belli olmuş bir arkadaş var usta birliği baştan belliymiş.

Şimdiden herkese hayırlı tezkereler
  • patimati P kullanıcısına yanıt
    S.A kardesim tekirdağ il jandarmadan biraz bahsedermisin nasıl biyer tekirdağ jandarma olmak nasıl? Birde kastamonu acemilik nasıl tekirdağ gurubu kacıncı bölükteydi kaç kişi koğuslar biraz bahsedermisin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.