Şimdi Ara

3G Iphone simkart tutucusu oturmuyor. 3mm disarida kaliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sim tutucuyu yani sim kartin koyuldugu plastik aparati iphone a taktigimda bir turlu oturmuyor. 3mm fark oluyor bu yuzden No sim hatasi aliyorum. Sim kart li ya da sim kartsiz farketmiyor.

Cok fazla sok cikar yaptiktan sonra oldu,

Arkadasimin sim kart tutucusunu benimkine taktim gene oturmuyor.
    Benim sim kart tutucusunu onun kine taktim sorun yok.

Sorun mekanizmada sanirim. Yurtdisindan geldigi icin Garantisi yok. Bu sorunla karsilasan ya da fikri olanlar onerilerinizi bekliyorum.

YARDIM!!

-burak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakq -- 28 Nisan 2009; 18:45:54 >

• Muhtemelen sim tray mekanizması bozulmuş. Dışardan müdahale edilebilir mi bilmiyorum. Geçmiş olsun ilk kez böyle bir sorun duydum...
  • Geçmiş olsun hocam :/
  • bunu hem uygun hem de temiz bi sekilde yaptirabilecegim bir yer onerebilir misiniz?
  • gidip telefonunu yaptiran var mi? Guvenilir ve uygunluk olarak onceden donanimsal hizmet alinan bir servis varsa ona gidecegiz artik.
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakq

gidip telefonunu yaptiran var mi? Guvenilir ve uygunluk olarak onceden donanimsal hizmet alinan bir servis varsa ona gidecegiz artik.

Acaba genpaya para karsiligi yapturilamaz mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: YourMotherWasAngel

quote:

gidip telefonunu yaptiran var mi? Guvenilir ve uygunluk olarak onceden donanimsal hizmet alinan bir servis varsa ona gidecegiz artik.

genpa şuan için cihazın içini açıp tamir yapamıyor... donanımsal hatalarda değişim yapıyorlar... sadece yazılımsal olarak işlem yapıyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

quote:

quote:

genpa şuan için cihazın içini açıp tamir yapamıyor... donanımsal hatalarda değişim yapıyorlar... sadece yazılımsal olarak işlem yapıyorlar...

Anladim hocam cok tesekkurler verdiginiz bilgi icin :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

quote:

quote:

Anladim hocam cok tesekkurler verdiginiz bilgi icin :)

rica ederim... sorun halledersin İnşallah...

• Arkadaşlar iphone umun simkart yuvası sıkıştı. Çıkartmak için iğneyi soktuğumda 1 mm yani tutulamayacak kadar dışarı çıkıyordu cımbızla bile tutup çekme şansım yoktu. Tutmaya çalıştıkça yerine tekrar oturdu, şimdi ise 1mm dahi dışarı çıkmıyor. Yani iğnenin yuvayı dışarı attığı mekanizma bozuldu. Bu konu hakkında yardımıcı olabilecek arkadaş varmı?. Sıkışma nedeni de turbo sim kullanmış olmam. (Çift sim kart aparatı) onlar normal simkartlardan çok az daha kalın oluyor sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigeerdem

Arkadaşlar iphone umun simkart yuvası sıkıştı. Çıkartmak için iğneyi soktuğumda 1 mm yani tutulamayacak kadar dışarı çıkıyordu cımbızla bile tutup çekme şansım yoktu. Tutmaya çalıştıkça yerine tekrar oturdu, şimdi ise 1mm dahi dışarı çıkmıyor. Yani iğnenin yuvayı dışarı attığı mekanizma bozuldu. Bu konu hakkında yardımıcı olabilecek arkadaş varmı?. Sıkışma nedeni de turbo sim kullanmış olmam. (Çift sim kart aparatı) onlar normal simkartlardan çok az daha kalın oluyor sanırım.

O kalınlıkta bişey sokarsan sıkışacağı belli arkadaşım...
  • Kendimce, donanimsal islere bulasmamakyi tercih ediyorum. Yarin iphoneservis.com.tr nin etilerdeki donanim destek dukkanina ugramayi dusunuyorum,

Bakalim ne fiyat verecekler bana,

Yineliyorum, baska yer onerisi olan varsa acigim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigeerdem

Arkadaşlar iphone umun simkart yuvası sıkıştı. Çıkartmak için iğneyi soktuğumda 1 mm yani tutulamayacak kadar dışarı çıkıyordu cımbızla bile tutup çekme şansım yoktu. Tutmaya çalıştıkça yerine tekrar oturdu, şimdi ise 1mm dahi dışarı çıkmıyor. Yani iğnenin yuvayı dışarı attığı mekanizma bozuldu. Bu konu hakkında yardımıcı olabilecek arkadaş varmı?. Sıkışma nedeni de turbo sim kullanmış olmam. (Çift sim kart aparatı) onlar normal simkartlardan çok az daha kalın oluyor sanırım.

Aynı olay benım basımada geldı ama ben senın gıbı sabırlı davranamadım cektım ve sım yuvası kırıldı ıcını acarak sım kartını cıkartabılırsın baska turlu cıkmaz ve bu ıslemıde kendın yapabılırsın youtubede vıdeoları var bıraz elın yatkınsa cok basıt oluyor. Sim kartı ıten mekanızmada satılıyor ufak bı parca copk pahalı olacagını sanmıyorum ben 2.2.1 unlock cıkmadıgı ıcın beklemedeyım suan.

• iphone 3g sahibiyim ve sürekli olarak sim kart değişimi için bazen aparat ile bazende dikiş iğnesi ile sim kart yuvasını çıkarıyorum ama bu akşam ne olduysa çıkardıktan sonra bir türlü oturtamadım yerine..%90 ı girdi ama biraz çıkıklık kaldı zorlamamla sim kartı gördü ama yuvanın bir kısmı dışarıda..

bu konuda ne yapabilirim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.