Şimdi Ara

4 mevsim lastik kullanan var mı? Lastik tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Artıları eksileri nelerdir fiyat olarak standart lastiklere göre aşırı pahalı mıdır ve kışın performansı kış lastiklerine göre nasıldır ?

Yoksa direk gidip nokian wr D4 kış lastiği mi almalıyım ? Bu sefer yazlik takım almak gerekecek çünkü hepsi kabak.

İnsan gerçekten lastiğe çok büyük paralar vermekten korkuyor bu ülkede.Malum yollar berbat.Daha önce iki üç kere lastiğim patladı şehir içinde.Bilmiyorum ben mi çok şanssızım ama hep bana denk geliyor.

Hep gidip ucuz yollu olsun diye 50 lira verip çıkma lastik aldım lastikçiden çıkma lastik taktim.Dört lastikde birbirinden farklı şuan :D

Arka lastiklerden birinin tabanı diğerinden daha geniş öndekilerin birinin yanağı daha kalın felan.Tam Allah lık yani :) Aracla 80km hiza çıkmaya korkuyorum resmen.Lastikler kabak zaten.

Geçen YTÜ nun arka tarafındaki bayırdan inerken viraja geldim hızım 20 30km felandı, bir anda ansızın arka taraf koptu resmen virajdan yanlayarak çıktım.Hemen tepki verip kontra vermeseydim kaldırıma çıkacaktım.Şansim yaver gitti.

O yüzden lastik almam şart zaten muayeneye giricem.Ne tur lastik önerirsiniz? Malum kış da geldi...

• Kardeşim sen elindeki lastiklerden kurtul da ne alırsan al. Kendi canını geçtim milletin hayatını riske atıyorsun. Kendin zaten ipucunu vermişsin yazında. 2 takım lastik almak istemiyorsun o zaman bir takım 4 mevsim alıp geçeceksin. Kışlık alıp yazın kullanırsan lastikler erir.
  • Nokian 4 mevsim kullandım. Memnun kaldım. Hem yakıt hem yol tutuşu güzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahcan

Nokian 4 mevsim kullandım. Memnun kaldım. Hem yakıt hem yol tutuşu güzeldi.
    Fiyatları ne kadar dört mevsimlerin
  • Geçen ay Michelin Crossclimate 215-65-16 4 adet 2960 Tl 'ye aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: başaranbjk

Fiyatları ne kadar dört mevsimlerin

Alıntıları Göster

Buradan bakabilirsiniz.

• Falken As210 yorumlara bir bakın, fiyatı iyi şu piyasada en alınası lastik gibi duruyor. Ben de onu inceleyeceğim boş zamanımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Falken As210 yorumlara bir bakın, fiyatı iyi şu piyasada en alınası lastik gibi duruyor. Ben de onu inceleyeceğim boş zamanımda.
    Falkenn hakkında kötü yorumlar okudum yol tutuşu kötü ve çok yol sesi alıyor diye, dandik kumho lar 300 lira bandında iken nokian wr D4 gibi müthiş bir lastik 900 liradan indirimle 600 liraya düşmüş pahalı biraz ama yinede parasını hakedeceğini düşünüyorum bana nokian daha alınasi geldi.Dort mevsim değil düz kış lastiği ama olsun.Dort mevsimler daha pahalı eğer iyi birşey almak istersen.Onu anladım fiyatlara göz atınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: başaranbjk

Falkenn hakkında kötü yorumlar okudum yol tutuşu kötü ve çok yol sesi alıyor diye, dandik kumho lar 300 lira bandında iken nokian wr D4 gibi müthiş bir lastik 900 liradan indirimle 600 liraya düşmüş pahalı biraz ama yinede parasını hakedeceğini düşünüyorum bana nokian daha alınasi geldi.Dort mevsim değil düz kış lastiği ama olsun.Dort mevsimler daha pahalı eğer iyi birşey almak istersen.Onu anladım fiyatlara göz atınca.

Alıntıları Göster
    Falken as210 4 mevsim işte, her türlü kışlığı 4 mevsim kullanmaktan iyidir. Falken as210 a yorum yaptıklarını sanmam, michelinde de primacy 3 kötü bi lastik herkes kötü diyor dşye Michelin kötü yorum mu alıyor olacak?

Neyse siz bilirsiniz, tutunca fiyatı artacaktır zaten.

• Hankook dynapro hp2 leri 16 ay-13000km dir kullanıyorum. Özellikle ıslak asfalt ve çamur performansı çok iyi. Ama yazın sıcak asfaltta fren mesafesi biraz uzun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mccoffeer

Hankook dynapro hp2 leri 16 ay-13000km dir kullanıyorum. Özellikle ıslak asfalt ve çamur performansı çok iyi. Ama yazın sıcak asfaltta fren mesafesi biraz uzun.
    M+s ve kar içinde güneş var mı sembol olarak? Yoksa 4 mevsim değil o lastik.
  • High Quality kullanıcısına yanıt
    M+s ve sembol var. Ama bazı yabancı sitelerde dahi yazlık lastik olarak listelenmekte.
  • Insignia aracımda CrossClimate kullanmıştım.

Bir Nokian W4 kadar karda güle oynaya gaza basamazsınız ama sonuçta yolda da bırakmaz. Sessizdir, yumuşaktır, derin su geçişlerinde su tahliyesi mükemmeldir, yol tutuşu da yeterince iyidir ancak çok sıcak asfaltta sert frende uzayan duruş mesafesi ve ani kalkışta patinaja kalma problemi yaşatabilir, sonradan CrossClimate+ diye isim değişti ve bazı iyileştirilmeler yapıldı, fiyatlarını ise bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mccoffeer

M+s ve sembol var. Ama bazı yabancı sitelerde dahi yazlık lastik olarak listelenmekte.
    İyimiş o zaman aldım listeme. Teşekkür ederim.
  • High Quality kullanıcısına yanıt
    Hocam bu lastik 2 varyasyonda üretiliyor sanırım benimkisi kore malı bir de macaristan yapımı olanlar var. Yabancı forumlarda lastik aşınmasının çok az olduğundan bahsedilmiş. Gerçekten de dıştan bakınca lastikler ilk günkü gibi. Lastik sesi conti premium contaclardan daha iyi ancak güçlendirilmiş yanak olduğundan biraz sert.
  • Kumho'nun dandik olduğunu nereden çıkardınız? Kullanıcı yorumları gayet olumlu.

urun.n11.com
    Kumho 205/55 R17 91h Solus Kh25 Dört Mevsim 2019 Üretim - n11.com
    https://urun.n11.com/oto-lastik/kumho-20555-r17-91h-solus-kh25-dort-mevsim-2018-uretim-P145233984

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7B91582C3 -- 10 Kasım 2018; 11:40:53 >

• Babamda 13 jant michelin 4 mevsim var. gerçekten hoş performansı var.

Birde ekonomik olarak hepimizin durumu malum.
    Gönül istiyor ki michelin ve continental alalım.
    Ama fiyatları tuzlu oluyor.
    Onun için diğer markalara ön yargılı olmamak gerekiyor.
    Dunlop, Lassa, Brigston, Goodyear ve Hankook ta ilk tercihlerinizde yer almasını tavsiye etmekle birlikte
    Kormoran, kumho ve petlas gibi lastiklerde fazlasıyla hizmet verecektir.
    Ama buradaki en önemli etmen ya sıfır alın ya da 1 yaşında gerçekten sıfır ayarında lastik alın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.