Şimdi Ara

400 km yol için Honda PCX 150 Önerir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Aydında ikamet ediyorum Nazillide ve hafta sonra Didime gidip gelmem gerekmekte. Didimin içinde gezmez isem 200 km gidiş 200 km dönüş yolum var ve yolda neredeyse hiç yokuş yok. Dümdüz asfalt yol, araba yerine artık motor ile gitmeyi düşünüyorum. Burada bir iki kişi başlıkta yazdığım modeli önerdi ama ben size uzman arkadaşlara sorayım dedim.

1- En fazla 80 85 ile gideceğim daha fazlasını süremem zaten
    2- Vitessiz olmasını istediğim için Honda PCX 150 modelii düşündüm, daha iyi bir alternatif var mı?
    3- 105 kiloyum boyum 180 cm Motor bana küçük gelebilir mi?
    4- 2 kişilik olarak kullanıma uygun mudur Motor?
    5- Alınca öncelikli yapılması gerekenler nelerdir?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• gitmek istediğiniz yol biraz uzun bir süre sonra sıkıcı olabilir..boy kiloda az değil..minyon sayılmazsınız..2 kişide kullanıcam derseniz biraz daha büyük 200-250cc bişeyler baksanız daha iyi olabilir..aprilia scarabeo 200 yada yamaha xcity250 gibi..ama bu demek değilki pcx gitmez..tabiki gider insan istedikten sonra dünya turu bile atar pcx ile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4CF12F62C

gitmek istediğiniz yol biraz uzun bir süre sonra sıkıcı olabilir..boy kiloda az değil..minyon sayılmazsınız..2 kişide kullanıcam derseniz biraz daha büyük 200-250cc bişeyler baksanız daha iyi olabilir..aprilia scarabeo 200 yada yamaha xcity250 gibi..ama bu demek değilki pcx gitmez..tabiki gider insan istedikten sonra dünya turu bile atar pcx ile..
    Bende motor alma arifesinde biriyim ve uzun yol yapma planlarım var araştırmalarımda bunun için en iyilerinden birinin iki bütçe yapısına göre yamaha xmax250 ve xmax400 olduğunu gördüm, bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama size tavsiyem yamaha xmax250 almanız olacaktır. Alabiliyorsanız 400 ü alın, Tasarım açısından bence piyasadaki segmentine göre en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4CF12F62C

gitmek istediğiniz yol biraz uzun bir süre sonra sıkıcı olabilir..boy kiloda az değil..minyon sayılmazsınız..2 kişide kullanıcam derseniz biraz daha büyük 200-250cc bişeyler baksanız daha iyi olabilir..aprilia scarabeo 200 yada yamaha xcity250 gibi..ama bu demek değilki pcx gitmez..tabiki gider insan istedikten sonra dünya turu bile atar pcx ile..
    Pcx 150 kullanıcısıyım. Amac yakıt ekonomisi ise bahsettiğin hızlarda ortalama yakıt tüketimin 2,2 yada 2,1 lt olacaktır. Bu bi avantaj. Bahsettiğin hızlar gayet güvenli ama istediginde 120 km hızlarada yaklaşabileceksin özellikle sollamalarda. Pcx in maksimum tasıma kapasitesi 180 kg. Yoldaki dengesi ve ekonomisi ile ideal diyebilirim. 200 km gidiş , 200 km dönüşü rahatlıkla yapabilir. Bu mesafeyi size 40 tl ye maleder.

Boyda sıkıntı yok ama 105 kilo da iri biri oldugunuz için altınızda biraz küçük kalabilir. Ekonomi düşünüyorsanız, içinize siniyorsa alın derim . Aksi halde 200 cc lik hacmen biraz daha iri bi motorsiklet bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memento-Mori35 -- 6 Şubat 2015; 10:55:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Memento-Mori35

Pcx 150 kullanıcısıyım. Amac yakıt ekonomisi ise bahsettiğin hızlarda ortalama yakıt tüketimin 2,2 yada 2,1 lt olacaktır. Bu bi avantaj. Bahsettiğin hızlar gayet güvenli ama istediginde 120 km hızlarada yaklaşabileceksin özellikle sollamalarda. Pcx in maksimum tasıma kapasitesi 180 kg. Yoldaki dengesi ve ekonomisi ile ideal diyebilirim. 200 km gidiş , 200 km dönüşü rahatlıkla yapabilir. Bu mesafeyi size 40 tl ye maleder.

Boyda sıkıntı yok ama 105 kilo da iri biri oldugunuz için altınızda biraz küçük kalabilir. Ekonomi düşünüyorsanız, içinize siniyorsa alın derim . Aksi halde 200 cc lik hacmen biraz daha iri bi motorsiklet bakabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, özellikle yamaha modellerine de bakacağım. Bütçe maximum 12000 tl. Yamaha markasını Nazilli servisi ve satıcısı ilgisiz olduğu için düşünmemiştim. Olmadı bakımlarını Aydın Merkezde yaptırırım. Araba git gel, 130 tl falan yakıyor. Motor ile hem istediğim yerde durup fotoğraf çekebilirim, köylere girip dolaşabilirim güzergahım üstüne.

Vitesli yerine scooter almak daha mantıklı sanırım.
    Ayrıca 105 kilonun yaza kadar 90 olmasını hedefliyorum, nişsanlım da 58 kilo, iki kişi Honda motor dediğiniz gibi küçük kalacak galiba.

• alin bi pulsar fazlasiyla isinizi gorur
  • O rakamlara enjeksiyonlu bilindik markaların 250 cc olanları işini görür gibi gözüksede haftada kaç defa bu yolu depeceksin önemli soru bu çünkü her 40-50 seferinde varyatör kayışını değiştirmen gerekecek km ye bağlı parça sorunları yaşarsın yüzbin kmyi kaç yılda yapacaksın motosiklet tecrüben nedir bu soruları cevaplarsan daha net tavsiyelerde bulunabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan_winnitu

O rakamlara enjeksiyonlu bilindik markaların 250 cc olanları işini görür gibi gözüksede haftada kaç defa bu yolu depeceksin önemli soru bu çünkü her 40-50 seferinde varyatör kayışını değiştirmen gerekecek km ye bağlı parça sorunları yaşarsın yüzbin kmyi kaç yılda yapacaksın motosiklet tecrüben nedir bu soruları cevaplarsan daha net tavsiyelerde bulunabiliriz

Hocam her hafta 200 gidiş 200 geliş 1 kere olacak. Motorsiklet tecrübem uzun yolda yok şehir içinde aktif küçük scotter kullaıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siriusblack2051

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan_winnitu

O rakamlara enjeksiyonlu bilindik markaların 250 cc olanları işini görür gibi gözüksede haftada kaç defa bu yolu depeceksin önemli soru bu çünkü her 40-50 seferinde varyatör kayışını değiştirmen gerekecek km ye bağlı parça sorunları yaşarsın yüzbin kmyi kaç yılda yapacaksın motosiklet tecrüben nedir bu soruları cevaplarsan daha net tavsiyelerde bulunabiliriz

Hocam her hafta 200 gidiş 200 geliş 1 kere olacak. Motorsiklet tecrübem uzun yolda yok şehir içinde aktif küçük scotter kullaıyorum.

O zaman sizin işinizi 250 CC işinizi görür bir kaç sene sonra cc olayını tekrar düşünürsünüz

• 0ncelikle konu cok guzel bunu soylemek lazim. Tam yorumluk. Pcx o mesafenin motoru degil. 2 kisi hiccc degilll. Gidermi gider .ama cok yorar. O gitmek istediginiz hizlarda duzenli devirlemesiniz. Gecende lifanin 125lik maknasi ile boyle bisi denedik .hava ruzgarli kucuk cc. hafif makine cook zorlandik.pcx 150 falan konud adi geciyor
    Bu butcelere cikabiliyorsaniz yahanin 2.el 250 lik scoterlerini oneririm. Bunlartam sizin istediginiz amaca uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfan s

0ncelikle konu cok guzel bunu soylemek lazim. Tam yorumluk. Pcx o mesafenin motoru degil. 2 kisi hiccc degilll. Gidermi gider .ama cok yorar. O gitmek istediginiz hizlarda duzenli devirlemesiniz. Gecende lifanin 125lik maknasi ile boyle bisi denedik .hava ruzgarli kucuk cc. hafif makine cook zorlandik.pcx 150 falan konud adi geciyor
    Bu butcelere cikabiliyorsaniz yahanin 2.el 250 lik scoterlerini oneririm. Bunlartam sizin istediginiz amaca uygun

üstat motorların ikinci elinde temiz olduğunu nasıl anlayabilirim? Bir de önerdiğiniz modelin sıfırı çok mu pahalı acaba?
  • quote:

0ncelikle konu cok guzel bunu soylemek lazim. Tam yorumluk. Pcx o mesafenin motoru degil. 2 kisi hiccc degilll. Gidermi gider .ama cok yorar. O gitmek istediginiz hizlarda duzenli devirlemesiniz. Gecende lifanin 125lik maknasi ile boyle bisi denedik .hava ruzgarli kucuk cc. hafif makine cook zorlandik.pcx 150 falan konud adi geciyor
    tek başınıza gayet rahat yolculuk yapabilirsiniz o makina uzun yollarıda rahat rahat devirir fakat iki kişi yorucu olur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolas

tek başınıza gayet rahat yolculuk yapabilirsiniz o makina uzun yollarıda rahat rahat devirir fakat iki kişi yorucu olur bence

Alıntıları Göster
    Bence siz yamaha xmax 250 lere bakın
  • quote:

quote:

üstat motorların ikinci elinde temiz olduğunu nasıl anlayabilirim? Bir de önerdiğiniz modelin sıfırı çok mu pahalı acaba?

Bu sikintili bir durum .kucuk hacimler oldugu icin bence km onemli . Kullanan kiside cok onemli .nasil kullanmis .vides gecislerini iyi yapmismi?? .devrinde kullanmis mi???? Zamaninda servis bakimlarini yapmis mi ??bunlar cok onemli .kullanan kisi motorunada kendini yansitir. Yamahanin 250 likleri scoterlar .Cok iyi makinalar. Tam senin amacina uygun.

• quote:

quote:

quote:

Bu sikintili bir durum .kucuk hacimler oldugu icin bence km onemli . Kullanan kiside cok onemli .nasil kullanmis .vides gecislerini iyi yapmismi?? .devrinde kullanmis mi???? Zamaninda servis bakimlarini yapmis mi ??bunlar cok onemli .kullanan kisi motorunada kendini yansitir. Yamahanin 250 likleri scoterlar .Cok iyi makinalar. Tam senin amacina uygun.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tavsiyeleriniz doğrultusunda Yamaha Xmax 250 aklıma yattı gibi. Aydın Merkez ya da İzmir de bir soruşturayım bakalım Yamahanın bu modelini. Nasip olur da alınca burada paylaşırım sizinle resimleri ve deneyimlerimi. Çok çok teşekkürler.

• Ben de x max 250 diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

Ben de x max 250 diyorum.
    Hocam sizin işinizi 250 cc motor görür enjeksiyonlu bir motor çookta fazla yakmaz.. Mutlaka iki kişi bineceksiniz bu motora yetersiz kalacak uzun yolda giderken sanki yol hiç bitmeyecekmiş gibi gelecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

Hocam sizin işinizi 250 cc motor görür enjeksiyonlu bir motor çookta fazla yakmaz.. Mutlaka iki kişi bineceksiniz bu motora yetersiz kalacak uzun yolda giderken sanki yol hiç bitmeyecekmiş gibi gelecek..

Alıntıları Göster
    https://www.youtube.com/watch?v=eClcyAH4Qy8

• pcx 150 iyi bir secenek ama boy kilo acisindan yakismaz kanaatindeyim.aslinda cevap belli..yamaha xmax 250,sym gts veya joymax 250 , kymco xciting 250i bu motorlarin hepsi cok iyidir.hepsini yakindan gor.hangisi hosuna giderse onu al...
  • Pcx ile o yol gidilmez hocam ben 125 cc kullaniyorum 100 km gittim en uzak, bel agrisi yapiyor
    yamaha xmax 250 veya mumkunse 400 luk olanina bakin
    o motor sizi uzmez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.