Şimdi Ara

720 p ile 1080i arasındaki fark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 720p ile 1080i arasında nasıl bir fark vardır acaba...birde hangisi dvd izlerken daha iyi görüntü verir bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim...

• dvd de bir fark olmaz.
  • Basit olarak 720p'de görüntü daha keskin ve nettir, 1080i ise görüntülere ait daha fazla ayrıntı içerir. Hdmi üzerinden upscale yapabilen dvd player ile izlemekten bahsettiğini varsayıyorum ataol2306, ben ikisi arasında fark göremedim. Bu arada bu dvd player'lar ile aldığımız görüntü gerçek hd görüntü değildir, dolayısı ile 720p ya da 1080i kıyaslamasını bu player için yapmak doğru olmaz.
    Selamlar...
  • Peki başka türlü sorayım o zaman. PC ile 720p olarak download etmiş olduğun bir filmi plazmaya bağladığıda görüntü HD olarak gidiyor mu gitmiyor mu? Muhtemelen gitmiyor olabilir fakat 1024x720p olarak görüntü performansı iyi olacaktır,yanılıyormuyum yoksa?Sonuçta birçok bayii hard disk oynatcılardan DVİ olarak bağlantıyı sağlıyor ve 1080i demolarını seyrettiriyor.

Saygılar
  • 1080i yada 720p formatında indirip izlediğin demolar arasında hiç bir fark göremeyeceksin. Gözle görülebilir bir fark yok. 1080i yada 720p olarak indirdiğin , hdmi yada component bağlantıyla "HD"TV ye aktardığın tüm görüntüler HD dir ve gayet tatmin edicidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.