Şimdi Ara

999$lık bi kampanya daha!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 999 dolar+kdv. Sistem fiyatına göre iyi. Ancak Fujitsu-Siemens den hoşlanmayanlar da var... Siz ne düşünüyorsunuz...

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=779&productid=bd700429#tablnk

• gyerçekten güzel bişeye benziyo acaba bunu alan varamı ama fs olmaası herkesi süphelendiriyo 64 bit işlemcilki 15,4 ekranlı dvd-rrw li fiyat baya uygun
  • Ayrıca sanırım parlak ekran... Ama fujitsu-siemensler ısınıyor (centrino platform)diye biliyorum. bu bi de Amd Turion işlemci kullanıyor. Bilemiyorum nasıldır... Yabancı siteleri incelemeye çalıştım ancak ingilizce bile bulamadım fazla... Hepsi almanca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgasrc -- 17 Mart 2006; 20:58:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgasrc

Ayrıca sanırım parlak ekran... Ama fujitsu-siemensler ısınıyor (centrino platform)diye biliyorum. bu bi de Amd Turion işlemci kullanıyor. Bilemiyorum nasıldır... Yabancı siteleri incelemeye çalıştım ancak ingilizce bile bulamadım fazla... Hepsi almanca..
    özellikleri ve fiyatı bayaa iyi. laptop alcak olanlar bi düşünmeli. ayrıca fs ler ısınmıyor fazla. ben 6-7 aydır amilo m7440 kullanıyorum ve çok memnunum. yaklaşık 1 hafta sony vaio bx 196vp kullanma fırsatımda oldu ve fs kesinlikle sony den daha az ısınıyor. hatta sony nin yanında buzdolabı gibi kalıyor bence. ayrıca iki makinenin gerçek yanyana çektiğim fotoarını kime gösterdiysem fs m7440 daha çok beğendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: comen

özellikleri ve fiyatı bayaa iyi. laptop alcak olanlar bi düşünmeli. ayrıca fs ler ısınmıyor fazla. ben 6-7 aydır amilo m7440 kullanıyorum ve çok memnunum. yaklaşık 1 hafta sony vaio bx 196vp kullanma fırsatımda oldu ve fs kesinlikle sony den daha az ısınıyor. hatta sony nin yanında buzdolabı gibi kalıyor bence. ayrıca iki makinenin gerçek yanyana çektiğim fotoarını kime gösterdiysem fs m7440 daha çok beğendi.

Alıntıları Göster
    Çok laptop kullanan arkadaşlar ver işyerimde. FS'ciler den şimdiye kadar hiç şikayet duymadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: VEDAT_06

Çok laptop kullanan arkadaşlar ver işyerimde. FS'ciler den şimdiye kadar hiç şikayet duymadım.

Alıntıları Göster
    Almanya piyasasını sıkı takip eden biri olarak uzun süredir ilgilendiğim bir modeldi x300 paylaşımlı var içinde dolayısıyla alacak olan arkadaşlara direkt 1 gb yapmalarını ve performans almalarını tavsiye ederim..silent mode function ile 25desibel civarı gürültü çıkarır ki bu iyi bir rakam..gürültüsüz de diyebilriz..hepsiburada böyle bir aleti sattığı için bence güzel bir iş çıkarmış ama yine yapmışlar yapacaklarını :) alet Almanya'da 1024 ram 100 gb hard disk ile satılıyor burda modifiye etmişler ama herşeye rağmen alınabilesi güçlü bir alettir onu söyliyeyim..Ha bir de bluetooth hediyesi var..

Evet arkadaşlar diğer sitelerdeki kullanıcı yorumlarına da gözattım ama sanırım hepsiburada bu notebook u 2*256 şeklinde satacak, nefret ettiğim bir ram tiplemesi..

Artılar:
    Parlak ekran net ve iyi bir kontrastı var
    15,4 ekran olmasına karşın ince&şık tasarım muadili olan diğer modellere göre daha hafif
    Çiftli fan tasarımı sayesinde daha sessiz ve daha iyi korunan işlemci
    Azalia ses codec, güzel bir olay
    neredeyse tüm yan fonksyonlar konulmuş kasaya kart okuyucu,firewire tv out s/pdıf .....
    Eksisi:
    hepsiburada beni yanıltmazsa 2*256 ramı olucak..

Alet hakkında teknik döküman isteyen arkadaşlar için aşağıya link bırakıyorum:
    http://www.notebooksbilliger.de/pdfs/a1655.pdf
    http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/192/1393125806.pdf
    http://docs.mht.bme.hu/~balazs/amilo/KubuntuonFSA1655G.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle37 -- 18 Mart 2006; 4:47:40 >

• sistem güzel ama..Forumda o kadar çok FS şikayeti varki artık insanların bu markaya mesafeli yaklaşacağı kesin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: qop

sistem güzel ama..Forumda o kadar çok FS şikayeti varki artık insanların bu markaya mesafeli yaklaşacağı kesin..
    quote:

Orjinalden alıntı: qop

sistem güzel ama..Forumda o kadar çok FS şikayeti varki artık insanların bu markaya mesafeli yaklaşacağı kesin..

Belkide önyargılı olmamak lazım. Ben bu ürünü düşünecekler ve kendim için küçük bir oyun oynayacağım. 3 hafta içinde alacağım bu makineyi.. Gerekli testleri yapar yorumları size aktarırım...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: qop

Belkide önyargılı olmamak lazım. Ben bu ürünü düşünecekler ve kendim için küçük bir oyun oynayacağım. 3 hafta içinde alacağım bu makineyi.. Gerekli testleri yapar yorumları size aktarırım...

Alıntıları Göster
    Benimde hoşuma gitti, marka konusunda ön yargılı olmamak lazım, kaldı ki hepsiburada.com da fs şikayeti görmedim ben..
    Ancak aklımda bir iki soru var: makine Türkiye de yeni sanırım ve özellikler tam değil, Örneğin pil süresi ne kadar, amd ön bellekleri düşük oluyor diye biliyorum, ihtimalle 1 Mb dır ama daha düşük olabilir mi, benim için çok önemi yok ama rpm de öğrenmek isterdim..
    Bu aralar bende dizüstü alacağım ve acer 1642 olabilir diye düşünüyordum ama bu alet ondan daha ucuz, bu da benim için önemli malum para mevzuları..
    Özellikleri hoşuma gitti ama bir de pil süresini öğrenseydim
    Alan arkadaşlar acilen mesaj bekliyoruuuuuz

Bu arada yazmıyor galiba ama parlak ekran
    Ürün bimekste de var, oraya da bakabilirsiniz..

Arkadaşlar az önce bir sitede (yabancı) 3,5 saat olduğunu gördüm bilgilerinize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scarys -- 18 Mart 2006; 15:50:39 >

• Dizüstünde Amd Turion ML-32 1.8 işlemci var.(bimeksten referans aldım) Bu işlemcinin cache belleği 512 kb. En fazla güç tüketimi ise 34 W.
  • quote:

Dizüstünde Amd Turion ML-32 1.8 işlemci var.(bimeksten referans aldım) Bu işlemcinin cache belleği 512 kb. En fazla güç tüketimi ise 34 W.
    peki 512kb ile 1 mb arasındaki fark ne olablir, normal bir kullanıcıyım, bana nasıl bir getirisi yada götürüsü olabilir 512kb amd nin..
  • quote:

Dizüstünde Amd Turion ML-32 1.8 işlemci var.(bimeksten referans aldım) Bu işlemcinin cache belleği 512 kb. En fazla güç tüketimi ise 34 W.
    Arkadaşlar verdiğim pdf linklerinde dili anlamayan biri bile birkaç teknik detaya bakabilir, amma tembelsiniz:) Bize bir ayrıcalık yapıcaklarını sanmam ön bellek 512 kb olur, hard disk muallak onu belirtmeliyim PATA olarak geçiyor kimi yerde ama o da yüksel ihtimal 4200 rpm dir, ram 2*256 olur birileri alırsa Türkiye versiyonunu da öğrenmiş olucaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle37

Arkadaşlar verdiğim pdf linklerinde dili anlamayan biri bile birkaç teknik detaya bakabilir, amma tembelsiniz:) Bize bir ayrıcalık yapıcaklarını sanmam ön bellek 512 kb olur, hard disk muallak onu belirtmeliyim PATA olarak geçiyor kimi yerde ama o da yüksel ihtimal 4200 rpm dir, ram 2*256 olur birileri alırsa Türkiye versiyonunu da öğrenmiş olucaz..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: eagle37

Senin gönderdiğin linklerin ilkinde işlemci olarak turion mt-32 gösteriyor. Keşke öyle olsa çünkü mt32 ml32 ye göre daha az güç tüketiyor. Bu işlecinin en fazla güç tüketimi 24 W. Bu da pil performansına çok yansır... Ama bimeks internet sitesinde ml-32 yazıyor..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eagle37

Senin gönderdiğin linklerin ilkinde işlemci olarak turion mt-32 gösteriyor. Keşke öyle olsa çünkü mt32 ml32 ye göre daha az güç tüketiyor. Bu işlecinin en fazla güç tüketimi 24 W. Bu da pil performansına çok yansır... Ama bimeks internet sitesinde ml-32 yazıyor..

Alıntıları Göster
    bence makine çok iyi. dikkat ederseniz bu forumdaki bütün fs şikayetleri amilo pro v2045 modelinden ki o da bence fs in değil teknoda nın suçu. millete kötü parti malları kaktırmışlar. ayrıca bu forum dışında neredeyse hiçbir yerde fs hakkında şikayet göremezsiniz. genelde hp ve toshiba hakkında fs in en az 20 katı şikayet vardır emin olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: comen

bence makine çok iyi. dikkat ederseniz bu forumdaki bütün fs şikayetleri amilo pro v2045 modelinden ki o da bence fs in değil teknoda nın suçu. millete kötü parti malları kaktırmışlar. ayrıca bu forum dışında neredeyse hiçbir yerde fs hakkında şikayet göremezsiniz. genelde hp ve toshiba hakkında fs in en az 20 katı şikayet vardır emin olun.

Alıntıları Göster
    bimeks izmir de %5 indirim var ayrıca...acer ACER 3005wlmi sempron 3300+ 869 $ ..hangisini almalıyım karar veremedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: mus3535

bimeks izmir de %5 indirim var ayrıca...acer ACER 3005wlmi sempron 3300+ 869 $ ..hangisini almalıyım karar veremedim...

Alıntıları Göster
    bence o kadar iyi değil ya.harddiski 4200rpm,rami 333mhz.Artı fujitsu siemensin tipini pek sevmiyorum ya,bence böööle.Bende başta amd turion istiodum ama dell6000 in bi modelini gördüm hastası oldum.ultrasharp ekran,9cell batarya,paylaşımsız ekran kartı var 2milyar eski tL ye.özelliklere göre çok iyi bi fiyat siz ne dersiniz.linkteki alet

http://www.kocpa.com/asp/show_stock.asp?product=DELL999

• quote:

Orijinalden alıntı: omurkadir

bence o kadar iyi değil ya.harddiski 4200rpm,rami 333mhz.Artı fujitsu siemensin tipini pek sevmiyorum ya,bence böööle.Bende başta amd turion istiodum ama dell6000 in bi modelini gördüm hastası oldum.ultrasharp ekran,9cell batarya,paylaşımsız ekran kartı var 2milyar eski tL ye.özelliklere göre çok iyi bi fiyat siz ne dersiniz.linkteki alet

http://www.kocpa.com/asp/show_stock.asp?product=DELL999

Alıntıları Göster
    bahsedilen cihazı kullanıyorum. gayet memnunum ama oyun oynamak isteyen arkadaşlar bişi beklemesin. harddisk 4200rpm seagate. ayrıca amd turion 64 ML32 buna dikkat edin.ramler 2*256 mb ddr333. şarjı da ortalama 2 buçuk saat gidiyo. herhangi bir ısınma problemi yok. benden bu kadar sorusu olan varsa cevaplayabilirim. bu arada seninki a1650g diyeceksin ama iki cihazın da özellikleri aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_razor

bahsedilen cihazı kullanıyorum. gayet memnunum ama oyun oynamak isteyen arkadaşlar bişi beklemesin. harddisk 4200rpm seagate. ayrıca amd turion 64 ML32 buna dikkat edin.ramler 2*256 mb ddr333. şarjı da ortalama 2 buçuk saat gidiyo. herhangi bir ısınma problemi yok. benden bu kadar sorusu olan varsa cevaplayabilirim. bu arada seninki a1650g diyeceksin ama iki cihazın da özellikleri aynı.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: the_razor

Hangi oyunları rahat bi şekilde oynayabildin? ya da hiç oyun oynamayı denedin mi? Ayrıca ekranın görüntüsü nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgasrc -- 18 Mart 2006; 23:06:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: the_razor

Alıntıları Göster
    quote:

slm kardeş ben de ekran kalitesini merak ediyorum, birde bana estetik bir alet gibi geldi görünümü nasıl? Zaten oyun için fazla birşey beklememek lazım bu tür aletlerden
    şimdiden saol

• quote:

Orijinalden alıntı: scarys

quote:

slm kardeş ben de ekran kalitesini merak ediyorum, birde bana estetik bir alet gibi geldi görünümü nasıl? Zaten oyun için fazla birşey beklememek lazım bu tür aletlerden
    şimdiden saol

Alıntıları Göster
    ya ekran wxga parlak ekran ve çok güsel bi görüntü veriyo ben hala hastayım oyun oynamaya gelince ekran kartı paylaşımlı olduğundan 512-128=384mb raminiz kalıyo oyun oynarken ve bu ram yetmiyo çoğu oyuna. need for speed most wanted oyununu bu bilgisayarda bitirdim ama 640*480 ve sadece bi kaç ayar açık olarak. 800*600de de teklemiyo pek ama oyun akıcılığını kaybediyo. bi de bu laptopu ilk aldığınızda oyun oynarken veya çok uzun süre kullanımda touchpad ve klavye kilitleniyo ama bu yazılımsal bi sorun bilgisayarla gelen ilk kurulumun sorunu bi kaç arkadaşımda daha duydum. formatlayıp tekrar windows kurunca hiçbi sorun kalmıyo. bunun dışında söyleyebileceğim aşırı şık bi laptop değil ama ince bi laptop onu söyleyebilirim. biras araştırırsanız estetiği hakkında yorum yapabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.