Şimdi Ara

ACİL BİR SORU Vites Hatası??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ford focus 1.6 dizel sahibiyim arabam 7000 km ye yaklaştı kazasız belasız kullanıyorum şimdiye kadar. Benim sorum ilk düz vites arabam olduğundan şu ana kadar heralde 25-30 kere vites geçiş hatası yani çok seri oluyim derken vites tam geçmemişken ayağımı debriyajdan biraz çekip bi gacırt sesi duyma olaydan bahsediyorum. Bu olayın bu kadar olması bi zarar vermişmidir arabaya çok kafama takıldı yani dişliler sıyrılmışmıdır. Kafama çok takılıyor birşey olmuşmudur diye. Acil dedim kusura bakmayın fikir sahibiyseniz yorumlarınızı bekliyorum. tşkkürler.

• öyle hemen birşey olmaz...ama alışkanlık haline getirirseniz, vites dişlileriniz zarar görecektir...
    tabii ki her gaarç sesinde uygun olmayan bir temas olduğu için bir miktar aşınma olacaktır,ama önemsizdir... dediğim gibi sürekli yaparsanız, kötü... biraz dikkat..
  • birşey olmaz kiraya verilen Ford Focuslarda giderken 4 ten 1 e almaya çalışan öküzler bile var dostum, gıcırtı sesi o araçların hastalığı zaten aynı ses Roverlardada var bişi olmamış aracına merak etme
  • Sürekli yaparsanız zarar verirsiniz.Birkaç kereden bir şey olmaz.Madem ilk düz vites arabanız,siz de hemen seri olmaya çalışmayın.
  • vites geçişlerinde çok hızlı davranmayın. dişlileri tam yerine almadan debriyajdan çekmeyin ayağınızı. otomatik vites arabalar çok vites değişikliği yapsa bile ona göre önlemlerle donatılmıştır. çok sık debriyajı kullanmayın yani gereksiz vites değiştirmeler de yapmayın. böylece hem baskı balatanız hem de dişliler sağlam kalmış olur.

vitesi tam oturtmadığınızda iki dişli arasında kalır ana dişli bu yüzden oturmadığı için o sesi duyarsınız.debriyaja da bastığınız zaman ya tam basın yada hiç ayağınızı bile dokundurmayın. Arabanızı iyi günlerde kullanın....
  • teşekkürler değerli cevaplarınız için içim rahatladı çou danıştığım kişi onlar sert parçalar kolay birşey olmaz demişti ama sanki çok genel bir cevap gibi gelmişti..
  • debriyajada tam basın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.