Şimdi Ara

acill yardım cpu fanı sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pentium d 3.4 dual-core işlemcim var o kadar gürültülü çalışıyoki bi çözüm bulamadım..hiçbi işlem yapmasa bile gümbür gümbür çalışıyo ne yapmalıyım?fanda bi sorun olabilirmi acaba yada programla filan hızı optimum seviyeye getirilebilirmi_?

• Fanı sök, tozlardan temizle. Bunu ayda bi kaç kez yapmak lazım
  • teşekkür ederim umarım işe yarar 2007 şubatta aldım genelde böle çok gürültülü çalışıyo..
  • aşırı ses varsa zaten bir bozukluğa işaret bence
    öncelikle açıp bakıp bir fiziksel sorun olup olmadığına bakmak lazım ki öyle birşeydir tahminim
  • fiziksel sorun derken?? fanı çıkarıp taksam düzelebilirmi?yada bi ayarlanma yeri filan varmı?
  • anakartım gigabyte , i-cool diye bi program var o çalıştığında biraz daha yavaşlıyo sesi ama bi zararı olur mu acaba analamdım gitti ya nedir zoru
  • cpu ısısı 60 derece
    fan hızı 4700 rpm
    ve hiçbi işlem yapmadığı halde böle..
    bunlar normal mi bilmiyorum ...sizce??
  • fan gürültüsü fanın hızlı dönmesini, fanın hızlı dönmesi de işlemcinin ısındığını gösterir. speedfan programını indir ve kur. buradan işlemci sıcaklığını ve fanın dönüş hızını görebilirsin. buradan fan hızını falanda ayarlayabilirsin. ayrıca arkadaşın dediği gibi fanı bir temizle. fanın tozlanması verimliliğini düşürür ve gereksiz yere hızlı ve gürültülü çalışmasını sağlar.

Edit: bu arada işlemci ısısı bayağı yüksek. ki zaten ısı pentium d lerin genel sorunlarından biridir. ve buna bağlı olarakta fanın çok hızlı dönüyor. sen yine bir fanı temizle. termal macunu bir kontrol et. hatta piyadasada kaliteli termal macunlar satılıyor. onlardan alıp sürmeyi bir dene. biraz faydası olur gibime geliyor. eğer buda yetmezse artık iyi soğutan kaliteli bir fan alman gerekecek. zalman, thermaltake gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melalcholic -- 14 Eylül 2007; 13:16:19 >
  • fanı temizledim en azından açılışta gümbür gümbür çalışması durdu..bikaç program çalıştırırsam gene yükseliyo ses..termal macun da az gibi üstünde alıp onu sürmeyi deniycem birde......yardımlarınız için teşekkür ederim
  • termal macun da sürdüm fanı da temizledim ama gene eskisi gibi sesi ilk başta azaldı sanmıştım ama gene gereğinden çok fazla ses var...peki fanı değiştirsem bunun maliyeti ne kadar olur ve nasıl bi fan almalıyım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.