Şimdi Ara

Agp Voltajı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AGP 66,33 V Normal Değer
    75,00 v Ne gibi zararlar verir karta
    neden oraya koymuslar o değeri ne işe yarar yararı yokmudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EviLMaN -- 12 Ocak 2005, 16:39:56 >

• o değer voltaj değil frekans. 66mhz yani. o değeri yükseltmen ekran kartı ile anakart arasındaki bant genişliğini arttıracağı için bir miktar performans artışı sağlayabilir, çok detaylı bir test yapmadım. Ben 72Mhz de uzun süre kullanmıştım.
    66 da bir 3dmark çek, 72 ye getir bir daha, pek fark yoksa bırak kalsın, baktın fark iyi değiştir ama fazla abartma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeon82

o değer voltaj değil frekans. 66mhz yani. o değeri yükseltmen ekran kartı ile anakart arasındaki bant genişliğini arttıracağı için bir miktar performans artışı sağlayabilir, çok detaylı bir test yapmadım. Ben 72Mhz de uzun süre kullanmıştım.
    66 da bir 3dmark çek, 72 ye getir bir daha, pek fark yoksa bırak kalsın, baktın fark iyi değiştir ama fazla abartma.
    O/C de o frekanslar yüzünden fx5900 ümden olmuştum.uzak dur bence.CPU ya yapcam diosan agp ve pci frekans değerlerini sabitleyip(fix) yapman gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çıtırık

O/C de o frekanslar yüzünden fx5900 ümden olmuştum.uzak dur bence.CPU ya yapcam diosan agp ve pci frekans değerlerini sabitleyip(fix) yapman gerekir.

Alıntıları Göster
    33 ve 66 tı kesinlikle sabit kalmalı onların oc ile alakası yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buraks23

33 ve 66 tı kesinlikle sabit kalmalı onların oc ile alakası yok

Alıntıları Göster
    Alakası var.Kesin konuşuğ yanlış bilgilendirmeyelim.Ekran kartı veya hard diskine zarar verebileceği de doğru. 80/40 değerlerinde uzun süre kullanımlarda yada daha yüksek değerlerde kalıcı zarar verebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diabelica

Alakası var.Kesin konuşuğ yanlış bilgilendirmeyelim.Ekran kartı veya hard diskine zarar verebileceği de doğru. 80/40 değerlerinde uzun süre kullanımlarda yada daha yüksek değerlerde kalıcı zarar verebilir..

Alıntıları Göster
    konu agp voltajı ama hiç kimsee bu konuda konuşmamışş
    agp voltajı 1.5v ve agp 3.0 max 45w enerji kullanımına izin veriyor...
    benim sormak istediğim 1.5v artırırsak bir nevi ekran kartı voltmod yapmış olurmuyuzzz
  • quote:

Orijinalden alıntı: garfield

konu agp voltajı ama hiç kimsee bu konuda konuşmamışş
    agp voltajı 1.5v ve agp 3.0 max 45w enerji kullanımına izin veriyor...
    benim sormak istediğim 1.5v artırırsak bir nevi ekran kartı voltmod yapmış olurmuyuzzz

Alıntıları Göster
    agp voltu ayarlamak benim bildiğim kadarı ile ekran kartı ile alakası yok yani en azından gpu vcore a hiçbir etkisi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mhzania

agp voltu ayarlamak benim bildiğim kadarı ile ekran kartı ile alakası yok yani en azından gpu vcore a hiçbir etkisi yok...

Alıntıları Göster
    o voltaj direk gpu ve rame etki etmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buraks23

o voltaj direk gpu ve rame etki etmiyor

Alıntıları Göster
    peki neyi etkiliyor sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: broken

peki neyi etkiliyor sizce

Alıntıları Göster
    ekran kartını o/c edeceğin zaman artırman gerekiyo yeterli güç gidebilmesi için. ok? tabi destekli bi soğutucun da olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bullet

ekran kartını o/c edeceğin zaman artırman gerekiyo yeterli güç gidebilmesi için. ok? tabi destekli bi soğutucun da olmalı.

Alıntıları Göster
    Agp voltajı ekran kartı overclock unu neredeyse hic etkilemiyor. Bazıları cok kucuk olsada etki ettigini savunmus yurt dısı forumlarında ama herhangi bir SS ile destek yok. Zaten kendi denemelerimde de ekran kartı overclock una hicbir katkısını gormedim.

Bazılarıda cok yuksek fsblerde stabiliteye yardımcı oldugunu iddia ediyor. Bu konu hakkında hic fikrim yok cunku denemedim.

• quote:

Alıntıları Göster
    ben arttırdım 1.7 v yaptım bişey değişmedi 9550 de

• quote:

Orijinalden alıntı: Soultrap

Agp voltajı ekran kartı overclock unu neredeyse hic etkilemiyor. Bazıları cok kucuk olsada etki ettigini savunmus yurt dısı forumlarında ama herhangi bir SS ile destek yok. Zaten kendi denemelerimde de ekran kartı overclock una hicbir katkısını gormedim.

Bazılarıda cok yuksek fsblerde stabiliteye yardımcı oldugunu iddia ediyor. Bu konu hakkında hic fikrim yok cunku denemedim.

Alıntıları Göster
    bende kendim denedim ekran kartına oc bakımından hiç faydası olmuyor ama bazıları da bunu nb voltajı olduğunu söylüyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mhzania

bende kendim denedim ekran kartına oc bakımından hiç faydası olmuyor ama bazıları da bunu nb voltajı olduğunu söylüyor...

Alıntıları Göster
    alla alla... bişey daha öğrendik... ben çok duymuştum ya o/c için voltaj gerektiğini agp'de...
  • quote:

alla alla... bişey daha öğrendik... ben çok duymuştum ya o/c için voltaj gerektiğini agp'de...

Alıntıları Göster
    belki çok akım çeken kartlarda 1.5V taki akım yetmeyince belli bir frekansın üzerine cıkılamıyordur, yükseltince kartın anakarttan çekebileceği akım artınca sorun çözülüyordur, ama VPU ve ram performansına etkisini gormedim, forumdaki arkadaslar bunların kendi voltaj kontrolcüsü oldugunu soyluyor, vmod olayı da bu kontrolculer uzerinde yapılıyor olmalı.. ise yarasa vmod yapmazlardı

• quote:

belki çok akım çeken kartlarda 1.5V taki akım yetmeyince belli bir frekansın üzerine cıkılamıyordur, yükseltince kartın anakarttan çekebileceği akım artınca sorun çözülüyordur, ama VPU ve ram performansına etkisini gormedim, forumdaki arkadaslar bunların kendi voltaj kontrolcüsü oldugunu soyluyor, vmod olayı da bu kontrolculer uzerinde yapılıyor olmalı.. ise yarasa vmod yapmazlardı

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: xeon82

aynen katılıyorum

ama biraz arttırmanın bir nevi itekleyici etkisi olabilir diye düşünüyorum

PCI hızı 39 - 40 mhz tehlikeli agp de 78-80 mhz den sonra tehlikeli diye biliyorum

bunların arttırılmasının faydasız olduğunu söylemek yanlış olur !!

netice itibariyle bunlarda veri yolu ve saat hızına bağlı bir veri aktarım kapasiteleri var elbette 33mhz yerine

36 mhz PCI hızı 66mhz yerine 74 mhz agp hızı daha iyi olmaz mı ?

CPU,FSB ..Overclock ediyoruz da bunları neden arttırmayalım ( yeterki abartmayalım çünkü bunların marjinal faydası daha azdır )

• quote:

Orijinalden alıntı: Azimkar

quote:

Orjinalden alıntı: xeon82

aynen katılıyorum

ama biraz arttırmanın bir nevi itekleyici etkisi olabilir diye düşünüyorum

PCI hızı 39 - 40 mhz tehlikeli agp de 78-80 mhz den sonra tehlikeli diye biliyorum

bunların arttırılmasının faydasız olduğunu söylemek yanlış olur !!

netice itibariyle bunlarda veri yolu ve saat hızına bağlı bir veri aktarım kapasiteleri var elbette 33mhz yerine

36 mhz PCI hızı 66mhz yerine 74 mhz agp hızı daha iyi olmaz mı ?

CPU,FSB ..Overclock ediyoruz da bunları neden arttırmayalım ( yeterki abartmayalım çünkü bunların marjinal faydası daha azdır )

Alıntıları Göster
    Bakın aklıma geldi benim p2-p3 BX anakartta 16mb Riva TNT ile ben agp yi genelde 72-75 de kullanıyordum. 83mhz de kullandığım zamanlar da oldu uzun süreli. Tek olumsuz durum p2-350 plastik kutuda duruyor, 434mhz de macunun fazla sıvılaşıp biraz aktığını farketmiştim. Ama şimdiki ekran kartları bu frekans değişikliklerine karşı daha hassas davranabilir, yakarsınız sonra..
    Hey gidi günler hey herşey kaliteliymiş zamanında, p2 leri p3 leri VGA silencer gibi plastik kutu içinde aliminyum blokla soğuturdu intel zamanında..

• quote:

Bakın aklıma geldi benim p2-p3 BX anakartta 16mb Riva TNT ile ben agp yi genelde 72-75 de kullanıyordum. 83mhz de kullandığım zamanlar da oldu uzun süreli. Tek olumsuz durum p2-350 plastik kutuda duruyor, 434mhz de macunun fazla sıvılaşıp biraz aktığını farketmiştim. Ama şimdiki ekran kartları bu frekans değişikliklerine karşı daha hassas davranabilir, yakarsınız sonra..
    Hey gidi günler hey herşey kaliteliymiş zamanında, p2 leri p3 leri VGA silencer gibi plastik kutu içinde aliminyum blokla soğuturdu intel zamanında..

Alıntıları Göster
    vay Xeon82 demek asus p2-b sende de vardı

bende kısa süre kullanmıştım hoş anakart

ama ben daha çok abit BE-6 -II kullandım

eeeyt be ilk udma 66 lı anakarttı

ben 2. el almıştım gerçi ( bu arada BH-6 da çok hoştu abit i abit yapan kartlar bunlardı işte BX-6 kullanmadım ama diğer ikisini kullandım )

• quote:

Orijinalden alıntı: Azimkar

vay Xeon82 demek asus p2-b sende de vardı

bende kısa süre kullanmıştım hoş anakart

ama ben daha çok abit BE-6 -II kullandım

eeeyt be ilk udma 66 lı anakarttı

ben 2. el almıştım gerçi ( bu arada BH-6 da çok hoştu abit i abit yapan kartlar bunlardı işte BX-6 kullanmadım ama diğer ikisini kullandım )

Alıntıları Göster
    P2b süperdi zamaın en iyi kartlarından. üzerinde termal sensör girişi vardı ekran kartının falan sıcaklığını ölçebiliyordu böylece. udma 66 da vardı (version farkı vardır benimki rev2 ydi sanırım)
    Abit BE 6 II yanlış hatırlamıyorsam 200 mhz ye kadar 1 mhz aralıkla FSB nin arttırılabildiği ilk kartlardandı değil mi? (tabi teorik olarak 200 yoksa...) süper birşeydi o zamanlar nerde böyle

• quote:

P2b süperdi zamaın en iyi kartlarından. üzerinde termal sensör girişi vardı ekran kartının falan sıcaklığını ölçebiliyordu böylece. udma 66 da vardı (version farkı vardır benimki rev2 ydi sanırım)
    Abit BE 6 II yanlış hatırlamıyorsam 200 mhz ye kadar 1 mhz aralıkla FSB nin arttırılabildiği ilk kartlardandı değil mi? (tabi teorik olarak 200 yoksa...) süper birşeydi o zamanlar nerde böyle

Alıntıları Göster
    evet hatta dergi editörünün biri " hangi deli deneyecekse 200 fsb koymuşlar" diye dalgaya almıştı ama
    testin sonunda da editörün seçimi olmuştu
    celeron 900 ü 1266 mhz de çalıştırıyodum BE-6 II ile hey gidi BX hey
    herzaman söylerim "olmaz ama keşke intel amd işlemciler için anakart üretse" diye.....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.