Şimdi Ara

Al-Satçı 1 hafta içinde 22 bin TL fazlasına koymuş. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
1
Favori
19.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
164 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acura07

woooowooowoooowww ibo sahalara döndü
    Hocam kim bu Anadolu irfanı sahibi genç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o ulu alamancı
    o ulkemızın buyuk savunucusu
    o bir reyiz aşığı
    oooo orada kazandıgı 3 kurus parayla ulkemızde yatırım yapabılen
    ooooooo kendıne has tarzıyla almanyada hayat cok pahalı dıyen
    ooooooooooooooooooooo ulkeye keske donebılsem deyıp burası cok kotu dıyen (nedense bır turlu gelemeyen)

almanyanın gülü o gülü
  • Bu al-sat işini yapan insanların mahallesine zamanında topunuz kaçtı herhalde, acı bir deneyim yaşadınız da bundan sebep dönem dönem serzenişte bulunuyorsunuz. Yani bunun dışında konusunu açıp forumda böğürmenin başka bir anlamını göremiyorum. Neticede ticaretin temeli alıp satmaya dayanıyor. Bunda da yanlış olan bir şey yok.

Geçen sene piyasası 120,000 TL olan aracı ben 100,000 TL'ye almıştım, istesem aldığım gibi satıp 20,000 TL kâr elde edebilirdim. Şu an arabanın piyasası 145,000 TL civarında dolanıyor, birkaç ay önce galeri bile 135,000 TL'ye alacağını söylemişti. Yani bunda yanlış bir şey yok, işini bilen fırsatını yakalayan alır da satar da, bu kadar zorunuza gidiyorsa siteye hiç girmeyin bakmayın. Kaldı ki birileri alıyorsa demek ki her şey arz ve talep ilişkisine göre gidiyor demektir. Alamıyorsanız da sorunu kendinizde arayın.
  • ateistlerin etik ve ahlak umrunda olmadığını mı sanıyorsun :D yanlış düşünüyorsun hocam. ben çok iyi müslümanım diyenden daha etik sahibidirler. istisnalar çıkabilir. şahsen aracı uyguna alıp yüksek fiyata satmak ahlaksızlık veya etik değil diyemem. almasınlar o zaman. değeri belli bir mala fazla para vermek zoruna gitmiyorsa sorun benim sorunum mu? :)
  • Satıcılar elbetteki elindekileri yüksek fiyattan satmak isteyecektir.
    Alıcılar ise düşük fiyattan almak isteyecektir.
    Bu iki durumda kesişen fiyatın yukarıda mı yoksa aşağıda mı olacağını arz talep belirler.

Ama kimse arabasını 3 ay önceki fiyattan, evini ise 2 sene önceki fiyattan satmak istemez.

Bu kısır döngü şöyle çözülebilir; Noterde satış sözleşmesine yazılan tutar bir sonraki noter sözleşmesinde de çıkmalı.

Adam bu 120binlik arabayı alırken, noterde "ulan sen zaten geçen hafta 95000'e almışsın" diyecek ve fiyatın şişik olup olmadığına kendisi karar verecektir. ( Hatta buradan bir güzel de gelir vergisi çıkacaktır, kazancını resmileştirmiştir çünkü ) Yine noter satışında aracın kasko bedelini de görecek ve karşılaştırma yapabilecektir.

Şahsen ben 2.el araç alacak olsam en az 1 sene son sahiplilik ararım bu koşullarda. Adam araba satıyor, 1 hafta öncesini bilmiyor. Abi 3 gün önce aldım diyor, sattığı arabaya ne kadar hakim olabilir?

En az 1 sene binmiş adam gerçek kullanıcıdır. Yok ben de gerçek kullanıcıyım ama sıkıştım hede höde falan, geçiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi individual -- 14 Haziran 2020; 13:16:14 >

• Tamam adam araç sahibi istediği fiyatı yazar da bana anormal gelen bu arabaya o fiyatı veren şahıs olacaktır. Çok merak ediyorum ciddi ciddi bu arabaya o fiyatı verip alacaklar mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalet sürücü 33

Birazdan gelirler serbest piyasa derler.
    EVET SERBEST PİYASA

• quote:

Orijinalden alıntı: iwasmadeforthis

EVET SERBEST PİYASA

Alıntıları Göster
    Alın teri olmadan milleeten çarptığınız paralar bir gün bir yerinizi tırmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: iwasmadeforthis

EVET SERBEST PİYASA

Alıntıları Göster
    Bunu adı yokluk, serbest piyasa değil. Adamın bir malı vardır onu abartırda abartır herkes birbirine nasıl pahalıdan çakarım derdine girer, üç kuruşun hesabını yapar acımaz, bizimkilerde öyle araba ve bir çok konuda konusunda. Az gelişmişliğin ve ekonomik zayıflığın göstergesi.

Bizim millet küçük düşünüyor ula sen 20k ya fazlaya sattın gideceksin sonra başka birinsinden 30k fazla verip başka araç alacaksın. Ee ne kar elde ettin? Böyle ufak hesaplar yaparak uyanıklık mı yaptığını sanıyorsun? Kafa bu kadar basıyor işte.

Al satçılar ise tamamen fırsatçı onlar ayrı bir seviye ben normal vatandaşı söylüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9090XWB -- 14 Haziran 2020; 13:51:0 >

• Serbest piyasa olmasını değiştiriyor mu?

İsteyen istediği ürünü istediği fiyata satar, alıcısı çıkarsa da hayırlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9090XWB

Bunu adı yokluk, serbest piyasa değil. Adamın bir malı vardır onu abartırda abartır herkes birbirine nasıl pahalıdan çakarım derdine girer, üç kuruşun hesabını yapar acımaz, bizimkilerde öyle araba ve bir çok konuda konusunda. Az gelişmişliğin ve ekonomik zayıflığın göstergesi.

Bizim millet küçük düşünüyor ula sen 20k ya fazlaya sattın gideceksin sonra başka birinsinden 30k fazla verip başka araç alacaksın. Ee ne kar elde ettin? Böyle ufak hesaplar yaparak uyanıklık mı yaptığını sanıyorsun? Kafa bu kadar basıyor işte.

Al satçılar ise tamamen fırsatçı onlar ayrı bir seviye ben normal vatandaşı söylüyorum.

Alıntıları Göster
    birader al-satçı ya kızıyorsun da bir hafta önce 100.000 e aldığı arabayı 130.000 e satışa çıkardığında talip olan gerizekalıya niye kızmıyorsun? o talip olan olmasa al-satçı dediğin adam fiyatı 200.000 dese ne olacak? satana değil alana kız. piyasayı yükselten hep o yüksek fiyata rıza gösteren alıcı.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

birader al-satçı ya kızıyorsun da bir hafta önce 100.000 e aldığı arabayı 130.000 e satışa çıkardığında talip olan gerizekalıya niye kızmıyorsun? o talip olan olmasa al-satçı dediğin adam fiyatı 200.000 dese ne olacak? satana değil alana kız. piyasayı yükselten hep o yüksek fiyata rıza gösteren alıcı.

Alıntıları Göster
    Haklısın işin o boyutu da var tabi. İki yönlü. Bunun bir mantıksal fiyat artış tavanı olması lazım. Uçak biletlerinde var atıyorum serbest piyasa baktığın zaman iç hatlarda 400 tl fazla satamıyorsun şirkete kalsa yapar 1000 tl tek alternatif oluncada mecbur binersin. O zamanda serbest piyasa denilir mi? Serbest piyasanın rekabet kurallarına uygun, suistimal engelleyen, mantık içerisinde akmasını sağlayan kurallar gereklidir. O zaman büyük şirketlerin, parası olanların kölesi olursun, ne derslerse eyvallah. Araba dada öyle al satçının parası var piyasadaki bütün araçları topluyor sonra alternatifsiz bırakıyor ve istediği fiyata satıyor. Bu serbest piyasa olmuyor, kartelleşme deniyor buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9090XWB -- 14 Haziran 2020; 13:58:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bu al-sat işini yapan insanların mahallesine zamanında topunuz kaçtı herhalde, acı bir deneyim yaşadınız da bundan sebep dönem dönem serzenişte bulunuyorsunuz. Yani bunun dışında konusunu açıp forumda böğürmenin başka bir anlamını göremiyorum. Neticede ticaretin temeli alıp satmaya dayanıyor. Bunda da yanlış olan bir şey yok.

Geçen sene piyasası 120,000 TL olan aracı ben 100,000 TL'ye almıştım, istesem aldığım gibi satıp 20,000 TL kâr elde edebilirdim. Şu an arabanın piyasası 145,000 TL civarında dolanıyor, birkaç ay önce galeri bile 135,000 TL'ye alacağını söylemişti. Yani bunda yanlış bir şey yok, işini bilen fırsatını yakalayan alır da satar da, bu kadar zorunuza gidiyorsa siteye hiç girmeyin bakmayın. Kaldı ki birileri alıyorsa demek ki her şey arz ve talep ilişkisine göre gidiyor demektir. Alamıyorsanız da sorunu kendinizde arayın.
    Hocam haklısın, sen almışsın piyasasından 20.000 TL ucuza onu o zaman satsan tabi ki hak yemiş, fırsatçılık yapmış ve kayıtsız yalan dolanla gelir elde etmiş olmazsin.

Ama yalan dolanla çoluğum çocuğum var, hastaneye gideceğim ıvır zıvır akla gelmeyecek bir ton yalan uydurup piyasasını öldürüp alıp 2 gün sonra başka yalanlarla 20.000 üstüne satmak bence ahlaksızlık. Ticaret bu değil. Yoksa sen tabi ki dediğin gibi ucuza almışsın, ederine veya biraz üstüne satarsın tabi ki kimse ağzını açamaz

• Hayvanlar aleminde sırtlan ve çakal sürüleri çok nadiren avlanırlar. Genellikle başka hayvanların avladıkları ava beleş çökerler.
    Aynen bunun gibi insanlar aleminde de emlakçı, galerici, al satçı, rent a carcı, otoparkçı, mafyacı tipler de böyle beleşçidirler. Genellikle başka insanları kandırarak veya başka insanların sırtından beleş geçinerek hayatlarını idame ettirirler. Bilmem anlatabildim mi?

• Mesaj attım engelledi
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.