Şimdi Ara

Al-Satçı 1 hafta içinde 22 bin TL fazlasına koymuş. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
1
Favori
19.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
164 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu serbest piyasa bu kadar serbest olmamalı. Bu ev ve araba piyasasının içine ettiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende bu işe başladım , alıyorum üstüne 5-10 duruma göre koyup satıyorum. Temiz iş
  • Konuyu açan arkadaşımız kendi alamadığı için üzülmüş. Eminim alsa bu seferde benim araba değerlendi diye sevinecektir. Fırsatçılığı yapamayan insan diğerine söylüyor ama ülkece böyleyiz. Kendiniz söylediniz bi kaç saatle kaçırdım diye yani hemen almak istemişsiniz. Bana denk düşse bende alırdım neden bu fırsatı kaçırayım ki. Top sadece vatandaşta değil. Bazı politik sonuçların devamında olan şeyler bunlar. Vatandaş zaten açığı bulduğu zaman kaçırmaz. Herkes zengin olmak istiyor. 2500 tl ile para biriktirse yılda ne kadar birikirki. Kimseye kızamıyorum

• 8 yaşında araba 120bin mi olmuş vay anasını
  • muratdinc1 M kullanıcısına yanıt
    Malum araç alım satım ilan siteleri ücretli olması lazım başka izahı yok. Alınan her kesinti keyfiyeti bozacağı için bu gibi durumların önüne geçilecek. Planlı bir ücretlendirme şart.

• Devlet ikinci el de belirli bir kategori getirip tavan fiyat koyması lazım. Sıfır araçtan pahalı satan kişiler duydum. Araca biniyorsan modeli eskiyorsa KM yapıyorsan o aracın değerini arttırmaya hakkın yok. İnsanların hakkını yeyip haram lokma yemeyin. Diğer suçsuz insanlar da ne yapsın bu gibiler yüzünden onlarda arttırmak zorunda kalıyor fiyatı çünkü ucuza verse yine bunun gibi biri gelip arttıracak, bari kendim faydalanayım diyor. Devlet el atmadıkça bu düzen böyle devam edecek malesef. Keşke alım gücümüz olsa da kimse ikinci elde böyle kişilere muhtaç kalmasa.

Oto destekçim i bilen bilir youtube de adam arabasına yapmadığı kalmadı kendisi gitti sattığı kişiye bilgi verdi 20 bin e koydu opel astra yı şimdi almışlar 55.000 tl ye koymuşlar. Bilmeyen bir insan da hatasız masrafsız diye alacak sonra motor elinde kalınca vah çekecek. Teröristlikle aynı kefede bence bu yapılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4BB9945F7 -- 15 Haziran 2020; 2:30:57 >
  • 1 aydır 150k bandında araç bakıyorum , ve sonu gelmeyecek gibi duruyor bu şekilde, 1 sene daha bakarım yani . Elimizdeki rakamla baktığım hiçbir araba tatmin etmiyor hele ki 2018de 3.000km de 123.500 gibi komik bir rakama ikinci el 2016 model 320i ED alıp kullandık , 1 sene sonra 128.000TL civarına sattık . Araç şuan 230-250K gerçekten inanılmaz ya .
  • madem gördünüz neden hemen almadınız..
    rahmetli babannemin bir sözü vardı sağlığında ona kızardım bu laflar için ama sonra ne kadar doğru söğlediğini anladım

a...n almasın s...k satmasın ya...k pazarında işin ne derdi.

paran yok pulun yok yada cesaretin artık hangisi ise

ne gezersin sitede boş boş..
  • Bunlara bela salmaya da çekiniyorum, ama kulaklarını çınlattığım kesin

------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kesinti olsa ne olacak, onun fiyatını da arabaya eklemekten başka?

1 yılda 1 araba başka çözümü yok+ eşinin üstüne, kayınçonun üstüne muhabbeti de engellenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 15 Haziran 2020; 3:41:18 >
  • Devletin acilen el atması gerekiyor.
    9 ay önce arkadaşım araç aldı.Çok temiz 50bin km 2012 opel.
    60.000 araç şu an 100.000 ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı arabanın hasar kayıtsızı var km 83k bende bu piyasaya göre 130 yazayım bari
  • Aslında araba piyasasından pek anlamam ama son zamanlarda hem buradan hem çevremden çok duyuyorum bu al-sat mevzusunu.
    Gerçekten artık elinde bir miktar sermaye bulunan insanlar direk meslek olarak bunu yapıyor. Sahibinden kovalayıp 3-5 fazlasına satıyor ve gerçekten peynir ekmek gibi gidiyor.
    Bunun çözümü çok basit aslında. Galeri-showroom vs. gibi yerler araba satışı için zaten lisanslı yerler, bunlar haricinde şahış başına aylık araba satış kotası koyacaklar. Normal bir vatandaşın kaç arabası var ki her ay 3-5 araba satsın ? Her ay 1 adet satış ya da 3 ayda 1 adet satış vb. gibi kurallar konularak biraz önüne geçilebilir. Tabi bu da bi çözüm değil, adam abisinin kardeşinin üzerinden satar ama en azından şu anki kadar kolay ilerlemez.
  • bu arabayı 98 bine kaçırdıgına üzülüyorsan Ben kendi aracımı satıyım sana 1.4 Tsi GOLF 2011 Confortline Otomatik vites 130 binde . Degişen yok . hasar kaydı 4 bin .

Bu arabaya birde 120 bin istemişler . Yazık
  • bu arabaya 120 bin verenin aklından şüphe ederim beyin yok bence bunu alanda

• abi şaka gibiyiz yemin ediyorum o arabanın yeni kasaları o para ya :D

120 bin e a180 var bu nedir
  • Al sat namussuzluktur

• TL mevduat faizleri düşük. 22 haziranda muhtemelen yine faiz düşürecekler.

Dövizin de sağı solu belli olmuyor. Yüksek iken daha fazla yükselecek diye dövize yüklenenlerin de dolar 1 sene ellerinde kaldı. Ne yapacağız biz bu dolarlarla, parayı kullanamıyoruz diye forumda konu bile açtılar.

Geriye en popüler yatırım aracı araba kaldı. Adam alıyor. 8-10 günde 10k para kazanıyor. Bu parayı ne faiz, ne döviz, ne altın kazandırır.

Böyle böyle piyasa manipüle ediliyor.

Bütün resmi kurumlara şikayet ettim. Araba alım satımı bir kanuna tabi olmalı. Kişiden kişiye araba satışı yapılmasına kesinlikle izin verilmemelidir.

Galericilere bu forumda çok sövdük ama şahıstan şahısa ticaret (vergisi de yok) piyasayı daha da bok etti. Bunu artık kabullenelim.

Adam galerici. Vergi mükellefi. Dükkan açmış. Kira veriyor. Adam çalıştırıyor. Fakat Karşısında 98k ya aldığı arabayı 120k ya satan ve hiçbir maliyete katlanmayan bir rakibi var.

Ne kadar adil bir rekabet bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 15 Haziran 2020; 8:58:12 >

• Bir aracın ömrü en fazla 20 yıl. Sıfır toyota corolla benzinli otomatik fiyatı şu an itibari ile 160.000tl.
    Araç ömrü 20 yıl dersek ve 160.000 tl yi 20 yıla bölersek yılda 8.000 tl eder dersek, 8 yaşında bir araba için 64.000 tl fiyat düşürürsek eder 96.000 tl

Ama bu araç 26.000 km olarak düşünürsek ve yıpranmadığını varsayarsak fiyat ne iyi ne kötü. Ama hasar kaydı olması aracaın değerini düşürmesi ile fiyatın maksimum ederi ( 14.000tl hasar kaydı varsa o kadar fiyat düşer) 100.000 tl

Ve bu arada araçta 14.000 tl hasar kaydı var ama sadece tampon ve far değişimi yazıyorki bu araçta başka şeyler vardır. iyiki almamışsın.

Ben bir galerici değilim al satçı değilim. Hatta araç kullanmayan biri oılarak bu hesabı yapıyorum.

Sıfır fiyatlar yükseldikçe ikinciel fiyatları yükselecek buna bi çare bulamaz kimse

• quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

8 yılda 27 bin km mi ? Hiç kullanmamış arabayı gerçi bende az kullanırım ama oda az km yapmış
    Bizim 4.kattaki vatandaşta opel astra var araç 2013 model ve 6000km de. Adam arızalı desem yeridir. Deli gibi para var ama kullanmaz. Karlı havada aşağı iner temizler gece 1-2de. Yağmur yağdıktan sonra iner aracı temizler kurular. Çocuklarına o kadar özen göstermedi bu adam
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.