Şimdi Ara

Al-Satçı 1 hafta içinde 22 bin TL fazlasına koymuş. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
1
Favori
19.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
164 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir insan nasıl araba almak zorunda olur açıklar mısın?

quote:

Kişiden kişiye araba satışı yapılmasına kesinlikle izin verilmemelidir.

kusura bakma da duyduğum en saçma fikir. kimin arabasını kime satacağından devlete ne. domatese, fasulyeye, ete, süte gelen zamlar umrunuzda değil varsa yoksa araba. arabasız nefes alamıyor musunuz merak ediyorum.
  • 0 egea alsana okadar paran varsa , ne uğraşıyorsun bunlarla
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Aciklayayim, mesela adam evlenmistir cocugu olmustur, bu pandemide taksi otobus kullanmak istemiyordur alir, ise gitmek icin alir, hastasi vardir hastaneye goturmek için bile sadece alabilir. Sana göre araba lüks birsey herhalde yada sadece alip satilan yatirim araci,ihtiyaç degil ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GAHAHAHHAHAHAH SERBEST PİYASA DEĞİL Mİ OLM. FİYATI ARŞADA ÇIKARSALAR KURUŞUNA KADAR SERBEST PİYASA DİYENLERR VAR. AL SANA BU DA SERBEST PİYASA ANCA UCU DOKUNUNCA AĞLARLAR BÖYLE. SÖZ MECLİSTEN DIŞARI
  • Böylesi al satçıların kazandıkları para çoluk çocuklarından çıkar inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrz

Aciklayayim, mesela adam evlenmistir cocugu olmustur, bu pandemide taksi otobus kullanmak istemiyordur alir, ise gitmek icin alir, hastasi vardir hastaneye goturmek için bile sadece alabilir. Sana göre araba lüks birsey herhalde yada sadece alip satilan yatirim araci,ihtiyaç degil ?
    ben arabada doğmadım, arabasızlıktan da ölmem. günümüzde araba lüks değil ama 100.000 e embesil gibi gidip corolla, jetta şu bu almaktansa latitude alır geçerim. 50.000 im mi var ona göre araba alır geçerim. 3 kuruşa 5 köfte alamıyorum diye gelip burada ağlamam, atıp tutmam. ben de lüks arabaya binmek istiyorum param yetmiyor alamıyorum. ama bunun sebebinin al-satıçılar olmadığını anlayacak kadar kafam çalışıyor. kur bu kadar yüksek, vergiler bu kadar yüksek dolayısıyla sıfır araç fiyatları bu kadar yüksek sonra al-satçılar piyasayı yükseltiyor, hadi canım sende!

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Eski model araclar icinde gecerli bu, al satcilar tek sebep degil ama bu adamlar piyasayi yukseltiyor suni bir şekilde. Sadece al satci olmasina bile gerek yok, benim aracimin ederi budur diyip fiyati sacma seviyelere cekince, domino tasi gibi bütün fiyatlar artiyor. Parasi olan adam alabilirde zor bela para biriktiren adam ne yapicak ? Oyle araçlar var ki sadece al satci arasinda dolaniyor, birbirinden alip fiyati artirip satıyorlar, ondan sonra bütün piyasa degisiyor. Bu yüzden devletin gelip, düzenleme yapmasi şart. Yoksa 2000 model arac almak icin 10 sene para biriktirmek gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrz

Eski model araclar icinde gecerli bu, al satcilar tek sebep degil ama bu adamlar piyasayi yukseltiyor suni bir şekilde. Sadece al satci olmasina bile gerek yok, benim aracimin ederi budur diyip fiyati sacma seviyelere cekince, domino tasi gibi bütün fiyatlar artiyor. Parasi olan adam alabilirde zor bela para biriktiren adam ne yapicak ? Oyle araçlar var ki sadece al satci arasinda dolaniyor, birbirinden alip fiyati artirip satıyorlar, ondan sonra bütün piyasa degisiyor. Bu yüzden devletin gelip, düzenleme yapmasi şart. Yoksa 2000 model arac almak icin 10 sene para biriktirmek gerekecek.
    şunu anlayın artık piyasayı al-satçı yükseltmiyor, piyasayı onun istediği fiyatı veren embesiller yükseltiyor. al-satçı 2001 model passata 300.000 tl istese piyasayı yükseltebilir mi? yükseltemez. ama o parayı veren bir badem çıkınca piyasa yükseliyor. siz ve sizin gibiler eşeğe kızamadığınız için semerine kızıyorsunuz onun da bir anlamı yok.

• O yüzden herzaman derim icralık arabalardan şaşmayın.Millet ağlayanın malı gülene hayrolmaz diye diye piyasanın kaymağını yediÜç beş it çakal mafyalaşıp sömürüyorlar icralık piyasasını.
  • Arabayı kaçıran standart forum üyesinden biri daha, sizinde al-satci olmadığınızı nerden bilelim, piyasayı o kadar iyi takip ettiğinize gore bu ihtimal daha yüksek.
    Sonra şu alim satım işine gelirsek herkes ayaklı otogalerici olmuş durumda memurundan işçisine, öğretmeninden öğrencisine kadar herkes yan iş olarak otogalericilik yapıyor. Iki iç dış temizlik bir pasta cila ile işi bitiren bu elemanlar piyasayı yükseltiyor. Herkesin arabası kıymetli ama parası kıymetsiz öyle bir yer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dorukbisakinles kullanıcısına yanıt
    Araç fiyatlarının aşırı yükselmeisnde tek suçlu alsatçı ya da araç sahipleri değil. Daha geniş perspektiften bakalım. Neden genel fiyatlar seviyesi bu kadar artıyor son yıllarda?
    Şimdi büyük resmi gördük mü?
    Oyun böyük yeğenim

• Olanı söyleyim arkadaşlar bir kaç ay önce 1-2 araba satmak için malum siteye ilana koydum. 60 liradan koyuyorsun arabayı piyasası arabanın siteye bakarsan 80 ama sen kafandaki değere koyuyorsun adam karşına geliyor 55 teklif ediyor. Başkası abuk subuk sorular soruyor. İlanı alacak sen isen başkasına aratıyorsun ve fiyatı ne kadar kırdırırım mantığı ile ilan sahibini bezdiriyorsun bunlar yaşanmış şeyler.
    Adam aracı kelepir görmüş senden önce kapmış neyin kafasını yaşıyorsun? Kafan çalışsaydı anında kalkıp arabanın olduğu yere gitseydin elden kaporayı verip aracı opsiyonlasaydın. Araç satılmış alan almış, satan satmış bizim mülayim forumlara konu açıyor.
    Kusura bakmayın evet piyasayı böyle insanlar şişiriyor bu şişirilme olayı bu alıp satan insanların değil yeterli düzenleme olmadığı için oluyor.
  • Bu alsatçılar tam manasıyla oooooooooorrrrrrrrrrman* çocuğudur. Galeri yapsa ticaretini yapıyor dersin. Aldığı arabayı 3 5 ay yada 1 sene sonra satsa sıkıldı, alışamadı, beğenmedi yada farklı sebeple satıyor dersin. Ancak bu şekilde alıp satanlar, piyasanın manipüle olmasına neden olan tam olarak ooooooooorrrrrrrrrman* çocuğudur.

*orrrrrrmmmmannnnn kelimesi filtreye takılan bir kelime yerine kullanılmıştır.

• Bunun adı Ticari Ahlaksızlık ve Haksız kazanç Araba almayın diyorlar kaç gün arabasız gezecek insanlar ihtiyacı olanlar var devletin yeni satılan arabaların tekrar satılması için Yasak getirmesi gerekiyor.Sıfır araç bayi de yok diye fiyatı abartan insanlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Hepsinden daha kötü, GÜNAH kardeşim HARAM, ayrıca TİCARİ AHLAKSIZLIK.

Cumaya gitmeyle müslüman olunmuyor, Peygamber efendimizin hadislerini oku kuran oku ayet oku.

O fiyatlardan koyulmaması gerektiğini bil.

Mobide de de böyle bir olay yok.

Bunlardan daha kötüsü senin bu ahlaksızlığı savunman, bunu savunduğun için toprak altında rahat edecem sanma sende

Çünkü ahlaksızlığı yapmasanda yapanı savunmak yapmış olmak gibidir.

Alıntıları Göster
    Hangi aracın hangi fiyata koyulacağına dair hadis mi var? Sen mi belirliyorsun hangi fiyattan satılacağını? Saçma sapan düşüncelerinizi desteklemek için dini alet etmekten vazgeçin artık. Sanki zorla satmış o fiyata alıcıya. Ahlak bekçisine bak

• Almayın,şişirilmiş fiyattan araç almazsan düşer,düşmek zorunda. Al-satçı düşürmez ise galerici düşürür çünkü 2.el piyasası satış üzerine kuruludur. Aylarca satacağı aracı adam aracını elinde tutamaz. 110 bin TL'ye Dahiatsu Terios mu olur?
  • Serbest piyasa tabi isterse 400bin lira yazar ama bu arabaya bu parayı verenin cümle alem aklını sevsin.
    Millet almasın bak nasıl düşer fiyatı. Sıfır km corolla hb 160bin lira bu hilkat garibesini 120ye alan bir mal çıkarsa piyasa yükselir tabi niye yükselmesin.
    Bunu 98e almak bile anormal. Pırıl pırıl garantisi devam eden benzinli egeaları 90-100 civarına bulabilirsiniz.

• Sahibinden.com’a vatandaşlık numarası ile üye olma, aracı plakası ile koyma zorunluluğu, devletin tavan fiyat uygulamasına geçmesi: atıyorum 50 bin km üstü araç sıfır fiyatının %70’inden pahalı olamaz, 100 bin km üstü araba %60’ondan pahalı olamaz vs vs. KM düşürüp 2-3hafta içinde satana hapis cezası gibi düzenlemelerle adam edilir piyasa

• Malum sarı sitede neredeyse hiçbir kriter doğruluk içermiyor.

Degisensiz seçiyorum, ağır hasarlı çıkıyor.

Km yazıyorum 200000. yazacağına 200 yazmış

Kriterler beyan esas kabul edilmelidir. Kimsenin böyle vaktini çalmaya hakkı yoktur. Dolandırılma ihtimalin çok fazla.

Garantili ekspertiz yaptırmayan ilan verememelidir. ( 10 yaşa kadar)

Harici bozukluk çıkması halinde para altın değerinden sahibine iade edilmelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zoldan

Hangi aracın hangi fiyata koyulacağına dair hadis mi var? Sen mi belirliyorsun hangi fiyattan satılacağını? Saçma sapan düşüncelerinizi desteklemek için dini alet etmekten vazgeçin artık. Sanki zorla satmış o fiyata alıcıya. Ahlak bekçisine bak

Alıntıları Göster
    Araç 150.000₺ diyelim piyasa ise 145-155 bin arası olsun.

Aldığı araca 22.000₺ koyarak 172.000₺ bine satıyorsa, bu ahlaka uygun bir ticaret midir?

Tabiki serbest piyasada göz göre göre bu fiyata satılmaz.

Şahısı aklamaya kalkma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.