Şimdi Ara

ALFA ROMEO 166 2.0 (1999) & VOLVO S80 2.0T (99-00-01)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
7.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Bu iki araç arasında kaldım. Biliyorum çok yakarlar, piyasası pek yoktur iki aracında ama aynı paraya az yakan bir teneke almaktansa donanımlı ve sağlam bir araç almak istiyorum. Sizce hangisi? Özellikle kullanan arkadaşlardan yorum istiyorum. Yakıt ve performan durumu nasıldır bu araçların. Önem verdiğim kriterler ve önem sıralamam şöyle:

1. Konfor ve yol tutuş.
    2. Performans ve yakıt.
    3. Donanım ve fiyat düzeyleri.
    4. Estetik.
    5. Bakım ve kasko maliyetleri ya da işletme maliyeti de diyebiliriz. Yıllık ortalama 6.000-8.000 km yapacak.
    6. Nispeten daha kolay satılabilirlik.

Her ikisi içinde 2.0 motor düşünüyorum. Alfa 155 HP (4 silindir) 1.420 kg. Volvo ise 2.0T 180 HP 1.500 kg civarında diye biliyorum.

Genel olarak yukarıda bahsettiğim çerçevede yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Bu araçlardan herhangi birini ya da ikisini de kullanan ya da araçları tanıdığını düşünenlerden özellikle yorum bekliyorum. Diğer arkadaşlardan da bildikleri kadar yorumlarlarsa sevinirim. Bu iki aracı ben de çok fazla tanımıyorum...

Araçların birkaç fotosunu koyayım.

ALFA ROMEO 166 2.0 (1999)

VOLVO S80 2.0T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smucuk -- 30 Temmuz 2013; 10:38:40 >

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: basketbol6

takip

Hayırdır üstad. Neden takip? Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum burada :)
  • smucuk kullanıcısına yanıt
    Şu yüzden takip. Bende yürüyen bir teneke alana kadar daha sağlam olan bir aracı tercih ederim. S80 düşünebileceğim araçlardan. Bu konu sayesinde bir şeyler öğrenirim diye düşündüm. Sizin konunuzdan biraz faydalanacağım yani
  • quote:

Şu yüzden takip. Bende yürüyen bir teneke alana kadar daha sağlam olan bir aracı tercih ederim. S80 düşünebileceğim araçlardan. Bu konu sayesinde bir şeyler öğrenirim diye düşündüm. Sizin konunuzdan biraz faydalanacağım yani

Arkadaşlar birşeyler karalasada öğrensek. Alfa için ne dersin hocam. Direk S80'e yoğunlaşmışsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smucuk

quote:

Arkadaşlar birşeyler karalasada öğrensek. Alfa için ne dersin hocam. Direk S80'e yoğunlaşmışsın...

Alfa tabiki güzel araç ama ben geniş araçları tercih ederim. (Boy 2 metre 108 kilo)

• Eski bir s60t 20 sahibi ve volvo sever olarak s80 tavsiye ederim. Alfanin yolcu koltuğuna oturmusulugum var ve performans yeterli gibiydi ama konfor pek tatmin etmemişti beni.

Bilinirlik, parca, bakım maliyeti ve ikinci el degeri bende S80 de daha makul olacaktır.

Bu arada volvo alırsanız sanzumana dikkat ederek alin.
  • quote:

quote:

quote:

Alfa tabiki güzel araç ama ben geniş araçları tercih ederim. (Boy 2 metre 108 kilo)

Üstad o Alfa E segmentinde yaklaşık 5m'lik bir araç...

• quote:

Orijinalden alıntı: TEZ_TEX

Eski bir s60t 20 sahibi ve volvo sever olarak s80 tavsiye ederim. Alfanin yolcu koltuğuna oturmusulugum var ve performans yeterli gibiydi ama konfor pek tatmin etmemişti beni.

Bilinirlik, parca, bakım maliyeti ve ikinci el degeri bende S80 de daha makul olacaktır.

Şanzıman sorununu biliyorum üstad. 150.000 üzeri ve şanzımanı işlem görmüş alırım zaten. Teşekkür ederim uyardığın için.
  • quote:

quote:

Eski bir s60t 20 sahibi ve volvo sever olarak s80 tavsiye ederim. Alfanin yolcu koltuğuna oturmusulugum var ve performans yeterli gibiydi ama konfor pek tatmin etmemişti beni.

Şanzıman sorununu biliyorum üstad. 150.000 üzeri ve şanzımanı işlem görmüş alırım zaten. Teşekkür ederim uyardığın için.

Alıntıları Göster
    bu forumda 2 sinide aldırmazlar sana ,bu arabalar nasıl alınır söyleyeyim,kapalı garajın olur maddi durumunda iyidir zevk için alırsın 2. veya 3 araba niyetine tabi satma gibi derdin olmayacak

• Satma konusuna katılmıyorum. S60 ı bir haftada sattım, Passati 6 ayda, 520 yi bir yılda ve e200 ü 6 ayda sattım. Suan caravella yi satmam gerekiyor ve bir ay oldu daha tık yok. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyim mi abi

bu forumda 2 sinide aldırmazlar sana ,bu arabalar nasıl alınır söyleyeyim,kapalı garajın olur maddi durumunda iyidir zevk için alırsın 2. veya 3 araba niyetine tabi satma gibi derdin olmayacak

Her arzın bir talebi vardır üstad. Bu arabalardan herhangi birine 4-5 yıl binip piyasasının 1.000-2.000 altına satışa koydunmu gayet güzel satılır ve kendimi zarar etmiş gibi görmem açıkçası. Zaten bu yüzden bu fiyat aralığında büyük ve donanımlı araç bakıyorum.
  • quote:

Satma konusuna katılmıyorum. S60 ı bir haftada sattım, Passati 6 ayda, 520 yi bir yılda ve e200 ü 6 ayda sattım. Suan caravella yi satmam gerekiyor ve bir ay oldu daha tık yok. :)

Üstad senin S60 LPG'li miydi? Yakıt durumu nasıldı şehir içi ve uzun yolda. Kullanım tarzın nasıldı. Kaliteli bir LPG kiti ile Volvo S80'de şehir içi yakıt sarfiyatı normal kullanımda 35 kuruş civarı olur mu. Fazlası ürkütür çünkü...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi araç daha dikkatimi çekti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi araç daha dikkatimi çekti.

Netten kapışma videolarına bakabilirsin. Bolca mevcut :) Motor sesi bitiriyor beni.

• alfa al farkin olsun. Ben hic yollarda 166 gormedim su ana kadar.
  • Ben olsam, S80 tercih ederdim. Hem bilindik araba, hem de günlük kullanım açısından daha elverişli.

Alfa Romeo, kız arkadaşını alıp gezmeye gideceğin cinsten bir araba iken, Volvo ise çoluk çocuk ile uzun yolculuklara çıkmaya uygun bir araba gibi geliyor. Tabi ki, bu benim yorumum. Bu arada, C sınıfı, 1.6 dizel ve otomatik arabalara, 65-70.000 TL gibi paraları bağlamaktansa, hemen hemen yarı fiyatına bu arabalardan alıp, uzun süre kullanmak daha mantıklı. Kısa zamanda satmak gibi bir düşünceniz yoksa, alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Ben olsam, S80 tercih ederdim. Hem bilindik araba, hem de günlük kullanım açısından daha elverişli.

Alfa Romeo, kız arkadaşını alıp gezmeye gideceğin cinsten bir araba iken, Volvo ise çoluk çocuk ile uzun yolculuklara çıkmaya uygun bir araba gibi geliyor. Tabi ki, bu benim yorumum. Bu arada, C sınıfı, 1.6 dizel ve otomatik arabalara, 65-70.000 TL gibi paraları bağlamaktansa, hemen hemen yarı fiyatına bu arabalardan alıp, uzun süre kullanmak daha mantıklı. Kısa zamanda satmak gibi bir düşünceniz yoksa, alın derim.
    @Merter V. ve @Stand Alone arkadaşlar. Bence de Alfa'nın farklı bir albenisi var. Çok az olduğu için daha özel geliyor bana. Yakıt sarfiyatı olarakta 5 silindirli, Turbolu ve 100kg daha hafif olduğu S80'den avantajlı olduğu da kesin. Konfor olarakta aşağı kalmaz sanırım. Arka koltukların diz mesafesi çok iyi görünüyor. Boyut olarakta buna uygun bir araç zaten. Deri koltuk ve diğer donanımlar Cruse hariç neredeyse S80 ile aynı. Yol tutuş bakımından Alfa'ların neredeyse tamamı kendilerinden yüzde 50 daha pahalı araçlardan bile iyi. Bir Alfa 156 bile BMW E46 kasanın rakibiyken Alfa 159'un daha üst modeli olan 166 çok daha üstün modellerin rakibidir sanıyorum. Bunu yanında Volvo da olağanüstü sağlam. Çok denk araçlar gibi görünüyor. Zaten kararsızlıkta bu yüzden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smucuk -- 30 Temmuz 2013; 14:03:35 >

• quote:

@Merter V. ve @Stand Alone arkadaşlar. Bence de Alfa'nın farklı bir albenisi var. Çok az olduğu için daha özel geliyor bana. Yakıt sarfiyatı olarakta 5 silindirli, Turbolu ve 100kg daha hafif olduğu S80'den avantajlı olduğu da kesin. Konfor olarakta aşağı kalmaz sanırım. Arka koltukların diz mesafesi çok iyi görünüyor. Boyut olarakta buna uygun bir araç zaten. Deri koltuk ve diğer donanımlar Cruse hariç neredeyse S80 ile aynı. Yol tutuş bakımından Alfa'ların neredeyse tamamı kendilerinden yüzde 50 daha pahalı araçlardan bile iyi. Bir Alfa 156 bile BMW E46 kasanın rakibiyken Alfa 159'un daha üst modeli olan 166 çok daha üstün modellerin rakibidir sanıyorum. Bunu yanında Volvo da olağanüstü sağlam. Çok denk araçlar gibi görünüyor. Zaten kararsızlıkta bu yüzden...
    s80 kesinlikle, 166nın kalitesi s80nin kalitesinden çok uzak.

• quote:

Sizin önceliğiniz, olabildiğin temiz bir araç bulmak olsun. Tertemiz bir Alfa bulabiliyorsanız, S80'nin suratına bakmanıza da gerek kalmaz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.