Şimdi Ara

Amd A10 7850k r7 gpu sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bi arkadaştan amd 7850k r7 apu işlemcili bir pc aldım.aygıt yöneticisinde r7 grafik kartı sorunlu gözüküyordu önce 14.2 sürümünü yükledim açılışta hata verdi grafik sürücüsü yüklü değil diye.sonra asus anakartın sitesinden grafik driverini indirip kurdum.sorun gene devam etti.windows puanı almak için denediğim de oda yarım kalıyordu ve donanım hatası yüzünden işlem bitirilmedi uyarısı alıyordum. anakartın bios son sürümünü yükledim ve yeniden başlattığım zaman aygıt yöneticisinde bu sefer r7 grafik sürücüsü gözükmüyor sadece ati 4500hd grafik sürücüsü gözüküyor.yenicen format attım ama r7 sürücüsü gene gözükmedi.ram olarak sisteme 4gb 1600 mhz ram takmışlar,anakart asus a55bm-a sorun ne olabilir arkadaşlar yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

• omegayı kaldırıp önceden çalışan sürüme dönün derim döndünüz ve hala olmadıysa donanımsal bir sorun var gibi
  • Evet büyük ihtimal dediğiniz gibi gözüküyor cevap için teşekkürler.omegayı kaldırıp asusun sitesinden kaveri driverini yüklemiştim sonuç değişmemişti şu anda zaten aygıt yönerticisinde r7 grafik hiç gözükmüyor bios son sürümden sonra böyle oldu.bios yükseltmeden gözüküyor ancak sorunlu gözüküyordu.gelişme olursa burada bildiririm ilginiz için teşekkürler.
  • Pc yi açtım içinde ati 4350 harici ekran kartı var.r7 grafik kartı olan işlemciye neden 4350 takmışlar anlamadım.harici ekran kartını çıkarttım ama aygıt yöneticisinde gene r7 grafik gözükmedi.acaba biosu eski sürümüne alsam tekrar r7 gözükürmü.birde harici ekran kartı taktıkları içinmi r7 pasif duruma geçiyordu ve sorunlu gözüküyordu.
  • iboarmutlu İ kullanıcısına yanıt
    Alakası yok biosla-yeni veya eski- biostan igpu ayarlarını doğru yaparsan gözükür,pcı önceliğini onboard yapacan,sonra igpu menüsünden ramini filanda atırabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 4 Mart 2015; 15:46:26 >
  • Merhaba ilginiz için teşekkürler.valla biosa girdim pcı dediğiniz ayarı göremedim. bendeki ayarlar böyle.
     Amd A10 7850k r7 gpu sorunu. Amd A10 7850k r7 gpu sorunu. Amd A10 7850k r7 gpu sorunu. Amd A10 7850k r7 gpu sorunu. Amd A10 7850k r7 gpu sorunu.

• redoracle R kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz ayarlar bu bölümdemi.
  • Böyle bendeki gibi bi ayar olması lazım buradan disable yaparsan kart çalışmaz,auto yaparsan pcı a kart takınca otomatik kapatır,çıkarınca gene aktif olur,forceda ise direk hep onboard cpudaki gpuyu kullanır.
     Amd A10 7850k r7 gpu sorunu.
  • Merhabalar benim onboard enable ve outo seçeneğinde ama harici kartı çıkarttığım zaman aktif olmuyor.genede aygıt yöneticisinde gözükmesi lazım değilmiydi.biosu güncellemeden önce gözüküyordu şimdi görüntü bağdaştırıcılarında sadece ati 4350 harici kart gözüküyor.
  • iboarmutlu İ kullanıcısına yanıt
    Primary video device var bak resimde,ordanda önceliği onboarda verecen,pcıexe değil.
  • Şu anda pc yi kutusuna koydum daha sonra uğraşacağım sonucu burdan bildiririm çok teşekkürler ilgilendiğiniz için. iyi forumlar herkese.
  • Arkadaşlar sorunu hallettim yeniden format attım ve bios ayarlarından önceliği onboard yaptım driverını yükledim şu anda sorun yok tşk ilginize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.