Şimdi Ara

AMD FX X8 8320 Zambezi ? Vishera ? Code name farkı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba , Dün amd fx x8 8320 işlemci aldım ve nerede check ettiysem işlemci code name'i (sitelerde yada baska kullanıcıların paylaştıkları ekran görüntülerinde) vishera olarak görünüyor .Amd nin sitesindede vishera platformu diye söz ediliyor .Ben işlemcime baktığımda Zambezi code name görünüyor . Bu ne gibi bir farklılık anlamına gelmekte bir bilgisi olan varmı ?

• 8100 serisi almış olmayasınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HooMie

8100 serisi almış olmayasınız

Ekran görüntüsünde göründüğü üzere 8320. Ayrıca kutu üzerinde yer alan part #:FD8320FRHKBOX kodunu arattığımda amd shop ( amd resmi satıs sayfasındada ) aynı kodlu ürün cıkıyor .Acıkcası bende anlama veremedim ?:S AMD FX X8 8320 Zambezi ? Vishera ? Code name farkı?

• quote:

8300 görünümlü 8100 satmışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukcell-MB85

quote:

Ekran görüntüsünde göründüğü üzere 8320. Ayrıca kutu üzerinde yer alan part #:FD8320FRHKBOX kodunu arattığımda amd shop ( amd resmi satıs sayfasındada ) aynı kodlu ürün cıkıyor .Acıkcası bende anlama veremedim ?:S AMD FX X8 8320 Zambezi ? Vishera ? Code name farkı?

Merak etmeyin FX 8320 doğru. Asus'un CPU-Z programı güncellenmediği için Vishera CPU'nuzu Zambezi gibi gösteriyor, aynı şey bende de var. eğer CPU-Z'nin son sürümünü indirirseniz internetten Vishera yazısını göreceksiniz.

• Dostum içime su serptin valla:) Dediğin gibi son sürüm cpu-z yükleyince düzeldi. Sağolasın tekrardan:) Birde birşey sormak istiyorum .İşlemci biosta 45 derece görünüyor boşta. Harici uygulamalarla baktıgımda 28-33 derece arasında . Harici Cooler master heatsink sogutucu var ve Thermaltake TG3 macun ile kullanıyorum .Sanırım biosta bir sorun var .İşlemci 3.9Ghzda stabil.

• quote:

Dostum içime su serptin valla:) Dediğin gibi son sürüm cpu-z yükleyince düzeldi. Sağolasın tekrardan:) Birde birşey sormak istiyorum .İşlemci biosta 45 derece görünüyor boşta. Harici uygulamalarla baktıgımda 28-33 derece arasında . Harici Cooler master heatsink sogutucu var ve Thermaltake TG3 macun ile kullanıyorum .Sanırım biosta bir sorun var .İşlemci 3.9Ghzda stabil.

28-33 derece açıkçası hem bu yaz günlerinde hem de hava soğutması için çok soğuk özellikle de overclock yaptığın için bu yüzden ben 45 derece ye inanırdım. CoreTemp programına bakıyorsan o pek isabetli değil bu konularda. CPUID HW Monitor müydü neydi öyle bir program var onu kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ookami

quote:

Dostum içime su serptin valla:) Dediğin gibi son sürüm cpu-z yükleyince düzeldi. Sağolasın tekrardan:) Birde birşey sormak istiyorum .İşlemci biosta 45 derece görünüyor boşta. Harici uygulamalarla baktıgımda 28-33 derece arasında . Harici Cooler master heatsink sogutucu var ve Thermaltake TG3 macun ile kullanıyorum .Sanırım biosta bir sorun var .İşlemci 3.9Ghzda stabil.

28-33 derece açıkçası hem bu yaz günlerinde hem de hava soğutması için çok soğuk özellikle de overclock yaptığın için bu yüzden ben 45 derece ye inanırdım. CoreTemp programına bakıyorsan o pek isabetli değil bu konularda. CPUID HW Monitor müydü neydi öyle bir program var onu kullan.

Dediğin programı kurdum dostum ondada aşağı yukarı 36c-37c değerlerini veriyor. Kasa olarak Corsair Carbide 500R var 6x120mm fan 1 tanede 200mm fan var az çok işe yarıyorlar demek :)) Bilgilendirmelerin ve yazılım önerilerin için çok ama çok teşekkür ederim :)  AMD FX X8 8320 Zambezi ? Vishera ? Code name farkı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ookami

quote:

Dediğin programı kurdum dostum ondada aşağı yukarı 36c-37c değerlerini veriyor. Kasa olarak Corsair Carbide 500R var 6x120mm fan 1 tanede 200mm fan var az çok işe yarıyorlar demek :)) Bilgilendirmelerin ve yazılım önerilerin için çok ama çok teşekkür ederim :)  AMD FX X8 8320 Zambezi ? Vishera ? Code name farkı?

boşta bir işlemci için sağlıklı ve doğal sıcaklıklar bunlar güle güle kullan :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.