Şimdi Ara

Amerikadan aldığım matkabın şarj aleti nasıl çalışacak? (110V 60hz sorunu)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar amazonda black friday kampanyalarından bir matkap aldım. Şarz cihazı hem 110 hem 220v çalışır diye ümit ediyordum ama olmadı. Bu durumda ya uyumlu sarj aleti almam yada bir dönüştürücü edinmem gerek sanırım. Lakin uyumlu sarj cihazı konusunda tereddütlerim var ve oldukça da pahalı geldi.

Hangi dönüştürücü benim işimi görür? Ne lamam daha sağlıklı olur?

Aldığım matkap bu:

http://www.amazon.com/gp/product/B002RLR0EY/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B002RLR0EY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inishmore -- 8 Aralık 2014; 18:26:14 >

• aldığın şarjın resimlerini eklesene trafolu ise ile 220v ile değiştirirsin..
  • aldıktan sonramı konu acıyorsun almadan sorsana bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizlerin_umudu -- 8 Aralık 2014; 21:10:34 >
  • 110v trafo ile düşürüp kullanirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://elektrospot.com/index.php?route=product/product&path=350_122_128&product_id=1603

220 / 110 AC/AC Dönüştürücü 300 VA bu ürün işinizi görecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

aldıktan sonramı konu acıyorsun almadan sorsana bize

Burada da ukala mesajlar vermeye artistlik yapmaya can atan insanlar doldu taştı. Konuyla ilgili yardımınız olmayacaksa artistliğinizi kendinize saklayın lütfen.

Gelmeden nereden bileceğim? Şarj aletinin kaç volt elektrikte çalıştığı açıklamada yazıyor mu bir bak bakayım? Normal kablolu olsa zaten almazdım. Şarjlı bir alet ve aküsünü sarj ederek kullanıyorsunuz. Birçok adaptör hem 110 hem 220ye uyumlu olur normalde. ABD'den iki tane kamera aldım mesela sarj aletleri için hiç sorun olmadı küçük bir aparatla kullandım, bataryalarını sarj ettim rahatlıkla. Ama bunun üzerinde 220'de çalıştığı yazmıyor, ben de elbette elektriğe takıp riske edecek değilim o yüzden soruyorum en iyisi ne yapmak diye. Bilgisi olan öneri yapıyor, sağ olsun hepsi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inishmore -- 9 Aralık 2014; 0:33:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inishmore

quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

aldıktan sonramı konu acıyorsun almadan sorsana bize

Burada da ukala mesajlar vermeye artistlik yapmaya can atan insanlar doldu taştı. Konuyla ilgili yardımınız olmayacaksa artistliğinizi kendinize saklayın lütfen.

Gelmeden nereden bileceğim? Şarj aletinin kaç volt elektrikte çalıştığı açıklamada yazıyor mu bir bak bakayım? Normal kablolu olsa zaten almazdım. Şarjlı bir alet ve aküsünü sarj ederek kullanıyorsunuz. Birçok adaptör hem 110 hem 220ye uyumlu olur normalde. ABD'den iki tane kamera aldım mesela sarj aletleri için hiç sorun olmadı küçük bir aparatla kullandım, bataryalarını sarj ettim rahatlıkla. Ama bunun üzerinde 220'de çalıştığı yazmıyor, ben de elbette elektriğe takıp riske edecek değilim o yüzden soruyorum en iyisi ne yapmak diye. Bilgisi olan öneri yapıyor, sağ olsun hepsi.

merhaba ,

üstat hayırlı olsun güzel bir cihaz fiyat çok makul. 18 volt luk şarj cihazı ile şarj oluyor. genelde switch mode güç kaynağı kullanıldıgından 110-220 çalılşabilir gibi ama siz şarj cihazının etiket resmini paylaşabilir misiniz. en kötü ihtimal 18 vol sağlayacak bir gerilim kaynağı ayarlanabilir. resmi paylasın yardımcı olamaya calısayım..

• arastırdım 110 volt muş.. polanyalılar nasıl yapılacagını anlatmış ama ugrasmaya gerek yok.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1043832&highlight=

hiç uğrasmayın asagıdaki 220 to 110 volt cevirici adaptörü alın kullanın. 21 TL

http://www.n11.com/ms-20-20w-220v-110v-dusurucu-transformator-P22613817?cid=604001&gclid=CJX7gOTHt8ICFWoCwwod_XEAOQ

• Etiketinde 110 yazıyor orası kesin, kılavuzda da yazıyor. O yüzden fotoğraf çekmeye gerek yok. Ben amazonun müşteri hizmetleriyle konuştum bana kısmi bir iade yaptılar kendi hataları da olduğu için. (Sonuçta birçok ürünü Türkiye'ye yollamıyorsunuz, bunu yolluyorsunuz. Ama ABD dışında çalışmayacağına dair bir uyarı bilgilendirme yok dedim) Amazon üzerinden bir tane dönüştürücü aldım, her türlü ihtimale karşı watt değeri de yüksek bir ürün aldım. Cebimden ekstra 10$ çıkmış oldu. Burada 30watt alacağım dönüştürücü yerine 500 wattlık almış oldum. Belki başka bir şey için lazım olur. Dönüştürücü ile çalışması lazım diye düşünüyorum, bakalım görelim :) Dönüştürücü önerisi yapan herkese teşekkürler.
  • Türkiye'de 220V kullanılıyor 110 Volta çevirici adaptörler var kategoriden inceleyebilirsiniz.
    www.merterelektronik.com
    220-110 Çevirici Fiyatları - Merterelektronik.com
    https://www.merterelektronik.com/kategori/220-110-cevirici

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.