Şimdi Ara

Anahtarsiz araç çalıştırma stop etme hakkında???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamünaleyküm arkadaşlar Anahtarsiz araç çalıştırma stop etme hakkında bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.
    Araç çalıştırılırken önce tuşa basılıp (göstergeler yanıp döndükten sonra)frene basmalı? Yoksa frene basıp tuşa mı basmalı?

Stop ederken frene basıp mı düğmeye basmalı mı??? yoksa frene basmadan sadece tuşa basmak yeterli mi?

Edit:araç dizel otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 1 Temmuz 2018; 18:57:50 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Anahtarsız Araç Çalıştırma ve Durdurma

Anahtarsız araç çalıştırma, giderek daha fazla araçta bulunan kullanışlı bir özelliktir. Bu sistem, anahtar kullanmadan aracınızı çalıştırmanıza ve durdurmanıza olanak tanır.

Anahtarsız Araba Nasıl Çalıştırılır?

• Yarım Kontak: Anahtarı araca takmadan önce, direksiyon simidinin hemen arkasında bulunan yarım kontak düğmesine basın.
    • Fren Pedalına Basın: Fren pedalına basılı tutarken yarım kontak düğmesine tekrar basın.
    • Çalıştırma: Çalıştırma düğmesine basın.

Anahtarsız Araba Nasıl Durdurulur?

• Yarım Kontak: Aracı durdurmak için yarım kontak düğmesine basın.
    • P Konumu: Vites kolunu P (Park) konumuna getirin.

Anahtarsız Çalıştırmada Dikkat Edilmesi Gerekenler:

• Anahtar kartını veya anahtarlığı her zaman aracın yanında bulundurun.
    • Akü bittiğinde aracınızı çalıştıramayacaksınız. Bu nedenle akünün durumunu düzenli olarak kontrol edin.
    • Aracınızdan uzaklaşmadan önce aracın kapılarının ve pencerelerinin kapalı olduğundan emin olun.

Start-Stop Araçlarda Yarım Kontak:

Start-stop araçlarda, araç durduğunda motor otomatik olarak kapanır ve ayağınızı fren pedalından kaldırdığınızda tekrar çalışır. Bu özellik yakıt tasarrufu sağlar. Ancak, yarım kontak işlemi aynı kalır.

Yukarıdaki adımları takip ederek anahtarsız aracınızı kolayca çalıştırabilir ve durdurabilirsiniz. Bu özellik, araç kullanımını daha rahat ve verimli hale getirir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Megane da frene basmazsan sadece kontagi aciyor frene basip tusa basarsan calistiriyor. Kaparken de biseye basmana gerek yok tusa basinca direk kapiyor. Ama calistirmak icin vitesin p de olmasi lazim.
  • DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Hangisi doğru önce tuş panel gelip söndükten sonra frene basmak mı???(frene her türlü basacagızda öncelik nedir?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 1 Temmuz 2018; 15:23:36 >
  • Yok hocam araca binince frene bas sonra tusa bas sonra ikisinden de kaldir. O zaten isiklarin sonmesini bekleyip sonra marsa basiyor. Frene veya tusa basili tutmana gerek yok. Anlatirken biraz karisik oldu da tum bunlar 0,5 sn suruyor o kendi 2 sn sonra calisiyor.
  • Allah başka dert vermesin.
  • teknolojiye bak bayaa uzak kalmışız anahtarsız araba çıkarmış reyisanahtarsız nasıl çalışıyor ütü gibi prizemi takıyosunuz
  • Dizel ise ilk önce ısıtma bujileri için frensiz düğmeye bas. Tüm ışıklar sönsün sonra frenle birlikte tekrar bas.
    Benzinli ise bunu yapmana pek gerek yok. Frenle birlikte direkt düğmeye basarak çalıştırabilirsin. Ama yine dizel gibi yapmak az da olsa faydalı. Araç kendini test ediyor sorun görüyorsa sana motor çalışmadan haber veriyor.
    Turbo benzinli aracımda ben ilk frensiz sonra frenle çalıştırıyorum selftest te hata verirse ona göre motoru çalıştırmam. Sana kaybettirdiği her çalıştırmada 2 saniye.
  • araç manuelse debriyaj'a basın ve düğmeye basın. otomatikse fren pedalına basın ve düğmeye basın.

kapatırken de otomatik araçta yine frenle kapatın, düz viteste de vitesi boşa alıp düğmeye basın kapatın. frene basmak zorunda değilsiniz düz viteste aslında otomatikte de zorunlu değilsiniz de ben otomatikte ona alıştım öyle yapıyorum
  • Çalıştırırken direk fren ile çalıştırabilirsiniz. Dizel araçlarda zaten siz direk çalıştırmak istesenizde 1-2 sn sonra marş alıyor araç. Soğuk havalarda kızdırma bujilerini kendisi devreye alıp sonrasında marş basıyor.
  • Otomatik ustam araç
  • benim araca binince ayak frende+start stop tusu diye yaziyor.
  • Bizde ayak frende ve vite P konumunda iken stop tuşuna basıyoruz aksini yapınca kapıyı kapatıp kilitlemek istersen ötüyor araç,

Çalıştırırkende frenle start , ardından freni salmadan vitesi P den D ye alıyorsun...
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Araç nedir ustam?Araçtan araca değişir mi uygulanması?
  • coco1912 C kullanıcısına yanıt
    pejo 308.

degisecegini sanmam.
  • Otomatiklerde frene basınca araç çalısıyor manuel de debriyaja basınca çalııyor benim araçlarda böyle.. stop ederken otomatikte önce frene basıp n ye alıyorum elfrenini çekiyorum ayağımı çekiyorum sonra p ye alıp kontağı kapıyorum manuelde frendeyken boşa alıp elfreni sonra kontağı kapıyorum
  • Hocam arabada start&stop yokmu? Ss varsa kendini durur durmaz stop eder zaten. Yada bilemiyorum bendeki start stop durmaya yakın araba 10 km/h nin altına düştüğü gibi stop ediyor. Sonra durunca anahtarı alıp çıkıyorum arabadan
  • Frene basmadan calismaz ve vitesi park konumuna almadan durmaz zaten.Markadan markaya farklilik olabilir ama genellikle 'Frene Bas' gibi bir uyari verir.Ayrica dizel aracta önce frensiz bas sonra frenle bas diye birsey yok ve cok gereksiz sacma birsey olur,Frene basıp direkt calistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 1 Temmuz 2018; 20:54:12 >
  • Anahtarsız çalıştırma için yarım kontak felan yapmayın sesli gülerim

Ayak frende 1sn nasılı tutun yeterli. Kendisi ışıkları ve kızdırma bujisini bekler öyle marş basar.
  • murderer_utku kullanıcısına yanıt
    Dizellerde de zaten direkt calismiyor. Her turlu bujileri isitip isiklar sondukden sonra marsa basiyor. Frene basmadan ve vites p de olmadan dugmeye basmanizda bir sey ifade etmiyor.
    Frene basmadan starta basarsaniz elektrik sistemi aciliyor.
    Renaultlarda boyle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.