Şimdi Ara

Ankara'ya taşınacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşim gereği Ankara'ya taşıyacağım. İş yerim çankayada aştiye yakın. Hem ailem için çocuklarımın eğitimi, eşim öğretmen okulu için v.s hemde işe kolay ulaşım için nereden ev tutmalıyız? Bütçe dostu bir mevki olmasını tercih ederim.

• Ulaşım açısından keçiören iyi ama Ankarayı tavsiye etmem berbat bir yer İstanbula okumaya gittim şehir neymiş gördüm Ankara emekli memur yeri anıtkabir dışında bir esprisi yok 7 cadde falanda fos bir yer yani taksimdeki herhangi bir sokak 10 basar oraya. Bu arada keçiören en büyük ilçedir onunda kendine göre bölümleri var biraz araştırman lazım çok iyi yerleride var tinercinin suriyelinin afganın gezdiği yerlerde var. Bütçe meselesi birazda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenbergin asistanı -- 5 Mayıs 2023; 13:50:31 >
  • İstanbul kırmızı çizgim. Asla ailemle yaşayabileceğimiz bir değil. Kendi görüşüm. Ankara orta kesimin bir şekilde idare edebileceği bir yer diye düşünüyorum.

• Ankara; üzerine gökdelenler dikilmiş çöldür.
  • Beşevler
  • Hocam bütçeniz nedir ? Aracınız var mı , işe nasıl gidip gelirsiniz ? Bu gibi kriterlerinizi sayarsanız yardımcı olabilirim. Bölgeye yakın bir yerde yeni ev kiraladım piyasaya oldukça hakimim. İsterseniz özel mesaj yoluyla da yardımcı olabilirim.

• ankarada yaşamayan gelmiş ankaraya laf etmiş. istanbul da 2 adımlık yeri 95 saatte gittiğiniz yetmiyormuş gibi bide her yer araplar mülteciler ile dolu olduğunu kimse söylememiş. adam ailesiyle sakin bi hayat yaşayacak. gayette uygun ankarayı tercih etmesi. ev için metro güzergahlarına yakın yerleri tercih etmenizi öneririm. keçiören tarafı olabilir yada yenimahalle tarafı olabilir.

• Geçmiş olsun
  • 7. cadde ve çevresi hoş bir ortam,

Ankarada aynı kalitede başka bölgeler var mı ?

İstanbulda aynı kalitede kaç bölge var ?

• asdera18 A kullanıcısına yanıt

Aracım var. İşe servis metro şahsi araç farketmez. Metroya yakın olsa iyi olur ama. İlk bir yıl ailemi getirmeyeceğim. 2+1 eşyalı düşünüyorum. Bir yıl sonra ailemi getireceğim. O zaman 3+1 yada 4+1 eşyasız bir eve geçeceğim. Eşim meb de öğretmen. İyi bir ortaokul ve ilkokul olan bölgeler tercihimdir. Bütçe 2+1 için max 10bin. 3+1 ve 4+1 için şuanki rakamlarla max 15bin. İstanbul meselesine gelecek olursam bundan 10-15 yıl önce istanbulda yaşanmaz gezilir diyordum artık ne gezilir ne yaşanır diyorum. Sebebi ise kalabalık kira fiyatları yabancı insan fazlalığı deprem riski sürekli bir yerden bir yere koşuşturma v.s bir sürü sebep sayabiliriz. Cevaplarınız için herkese teşekkür ederim.

• vurucu05 V kullanıcısına yanıt

Hocam sizin için sarı sitede filtre oluşturdum. Buradan inceleyebilirsiniz.

Resimdeki mavi hattan doğu-batı yönünde metro hattı da geçmekte. Metronun batıdaki en ucu arcadium avm de sonlanmakta. Oradan, iş yeriniz metro ile 20-25 dk sürüyor.

Şehrin merkezinde olsun derseniz Bahçelievler, Emek, Balgat mh bakmanızı öneririm. Aileyle yaşamak için de Cayyolunda tenha olmayan herhangi bir yeri tercih edebilirsiniz.

Ankara'ya taşınacağım

• ankarayı sadece anıtkabir ve memur şehri olarak bilenler ülkeden haberleri yok bence

bana görede istanbul arap şehri denizi olmasa hiç birşeye yaramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tundra202006 -- 6 Mayıs 2023; 0:45:38 >
  • gaziosmanpaşa, ayrancı, güvenevler, birlik ve oran tavsiye ederim. ankarada ailenizle yaşayabileceğiniz tek yerler buralardır. sakın keçiören falan düşünmeyin bakmayın bile akşam 7den sonra güvenle dışarı çıkamazsınız büyük bi ilçe falan da değil dümdüz bomboş ankaraya 15 km binalardan ibaret.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.