Şimdi Ara

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında 2019 (AYBÜ Tıp 2019)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
4
Favori
15.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu yılda tercih dönemindeki arkadaşlara yardımcı olmamaya gönlümüz el vermedi ve konumuzu açtık.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında 2019 (AYBÜ Tıp 2019)Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında 2019 (AYBÜ Tıp 2019) Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında 2019 (AYBÜ Tıp 2019)Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında 2019 (AYBÜ Tıp 2019)

Tıp fakültesi binamız Bilkent'te, Ankara Şehir Hastanesi kampüsü içerisindedir. Klinik eğitimler Şehir Hastanesinde ve Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesinde(pediatri) verilmektedir.

Fakültemiz Ankara’nın merkezi sayılabilecek konumlarından birinde bulunup metro,otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür.. Bilkent Metro İstasyonu ile fakülte binası 10 dk lik yürüme mesafesindedir. Tarım Bakan. Metro İstasyonunda Şehir Hastanesi ring hattı ile de ulaşım sağlanabilir.

Üniversitemiz tıp fakültemizin tanıtım günleri 19Temmuz-28Temmuz tarihlerinde , Etlik Batı Yerleşkesinde (09.00-17.00) yapılıyor. Fakültemize giderek de bilgi alabilir, fakültemizi gezebilirsiniz.

Resmi Fakülte Tanıtım Sayfası:
    adayogrenci.ybu.edu.tr
    Tıp Fakültesi | Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Aday Öğrenci
    http://adayogrenci.ybu.edu.tr/?page_id=71

Tıp Tercihim Fakülte Tanıtım sayfası:
    tiptercihim.com
    Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi - 2019 | Tıp Tercihim
    http://tiptercihim.com/fakulte/ankara-yildirim-beyazit-universitesi-tip-fakultesi-2019

(Gayet ayrıntılı hazırlanmış bir yazı, tavsiye ediyoruz.)

Twitter Instagram
    Tercih Sonuçları açıklandıktan sonra fakültemize yeni gelecek kişiler için yeniBİRİ projesi şu an güncellenmektedir. Göz atmak için: http://tobyenibiri.blogspot.com/

YÖK Mezun Atlasına göre TUS Başarı Sıralamasında temel tıp1 ve klinikte Türkiye'de 9. sıradayız (Kaynak)

Açıklamaları okuduktan sonra sorularınız varsa bekliyoruz.

(Kaynak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooncel19 -- 27 Temmuz 2019; 18:25:38 >

• Yeni olmasının en büyük dezavantajı sistemin yeni yeni oturması olabilir ama geçtiğimiz eğitim yılında sistemin daha da oturduğunu söyleyebilirim. Eminim ki önümüzdeki eğitim yılında çok daha iyi olacaktır. Her fakültenin sorunları vardır muhakkak ama önemli olan yönetimin bu sorunlarla ilgilenip ilgilenmediği ve çözmeye çalışıp çalışmadığıdır. Bu konuda AYBÜ yönetimi gerçekten çözüm odaklı ve sorunların çözümü noktasında öğrencileri de dikkate alan bir yönetim anlayışına sahip, bu büyük bir avantaj.
    -Şehir Hastanesi inşaatı bitti. Şu an klinik eğitim orada devam ediyor.
    -Fakülteye 3 ek bina inşaatı için son izinler bekleniyor. İnşaat tabelası asıldı (2 yıl sürecekmiş.)
    -Sınav açıklanma süreleri iyileştirildi. Yeni bir sistem alındı ve gelecek yıldan itibaren kullanılmaya başlanacak. Bu sistemle öğrenciler sınav ayrıntılarını hızlı bir şekilde görebilecek, soruların zorluk düzeyi sistemle kontrol altında tutulacakmış.
    -Akreditasyon için çalışmalara başlandı ancak Şehir Hastanesine taşınma süreci dolayısıyla bu yıl çok ilerleme kaydedilemedi.
    Tarım Bakanlığı metro istasyonundan Şehir hastanesine ring hattı devreye girdi. Çocuk Hastanesi Durağında inilerek fakülteye yürüme mesafesi azaltılabiliyor. (Yürümek iyidir, Bilkent Metrodan yürümeyi tercih ediyorum.)
    -Gelecek yıl için komite ve staj sonlarında değerlendirme anketleri yapılması planlanıyormuş.
    -Fakülte bahçesinde oturma alanları artırıldı.
    -Dönem1 için toplam mevcutlarda artış oldu. Öğrenci alımlarında geçen yıla göre belirli bir fark yok.
    -Hazırlık atlama sınavı puanı 60'tan 70'e yükselmiş.
    -TİT-TDL dersleri ile ilgili problem yaşanıyordu. Bu yıl o problem aşıldı.
    -2.AYBÜTÖK gerçekleştirildi. (Fakülte kongresine Zakkum getirerek tıp fakültesi kongrelerinde yeni bir dönem başlatmış olduk 3. 'sü yolda https://aybutok.org/
    -Bunun dışında iki kulübümüz daga Ulusal çapta Etkinlik yaptı (Sinir Bilim Günü, Kök Hücre Günü)
    -Rektörümüz değişti yakın bir zamanda. Ne gibi değişiklikler olacak bekliyoruz. Fakültemizden de rektör danışmanı ve rektör yardımcısı atandı.
    -Dekanlığımız öğrencilerle daha çok bir araya gelmeye, düzenli toplantılar yapmaya başladı.
    -Sınav zorlukları biraz arttı

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.
  • Benimde 1. Sınıf bitti sorulara yardımcı olmaya çalışayım
  • Ben geçen seneki konunun çoğunu okumuştum, bu sene ne gibi yenilikler oldu fakültede
  • hyde1 H kullanıcısına yanıt
    -Şehir Hastanesi inşaatı bitti. Şu an klinik eğitim orada devam ediyor.
    -Fakülteye 3 ek bina inşaatı için son izinler bekleniyor. İnşaat tabelası asıldı (2 yıl sürecekmiş.)
    -Sınav açıklanma süreleri iyileştirildi. Yeni bir sistem alındı ve gelecek yıldan itibaren kullanılmaya başlanacak. Bu sistemle öğrenciler sınav ayrıntılarını hızlı bir şekilde görebilecek, soruların zorluk düzeyi sistemle kontrol altında tutulacakmış.
    -Akreditasyon için çalışmalara başlandı ancak Şehir Hastanesine taşınma süreci dolayısıyla bu yıl çok ilerleme kaydedilemedi.
    Tarım Bakanlığı metro istasyonundan Şehir hastanesine ring hattı devreye girdi. Çocuk Hastanesi Durağında inilerek fakülteye yürüme mesafesi azaltılabiliyor. (Yürümek iyidir, Bilkent Metrodan yürümeyi tercih ediyorum.)
    -Gelecek yıl için komite ve staj sonlarında değerlendirme anketleri yapılması planlanıyormuş.
    -Fakülte bahçesinde oturma alanları artırıldı.
    -Dönem1 için toplam mevcutlarda artış oldu. Öğrenci alımlarında geçen yıla göre belirli bir fark yok.
    -Hazırlık atlama sınavı puanı 60'tan 70'e yükselmiş.
    -TİT-TDL dersleri ile ilgili problem yaşanıyordu. Bu yıl o problem aşıldı.
    -2.AYBÜTÖK gerçekleştirildi. (Fakülte kongresine Zakkum getirerek tıp fakültesi kongrelerinde yeni bir dönem başlatmış olduk 3. 'sü yolda https://aybutok.org/
    -Bunun dışında iki kulübümüz daga Ulusal çapta Etkinlik yaptı (Sinir Bilim Günü, Kök Hücre Günü)
    -Rektörümüz değişti yakın bir zamanda. Ne gibi değişiklikler olacak bekliyoruz. Fakültemizden de rektör danışmanı ve rektör yardımcısı atandı.
    -Dekanlığımız öğrencilerle daha çok bir araya gelmeye, düzenli toplantılar yapmaya başladı.
    -Sınav zorlukları biraz arttı

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

• ooncel19 kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş hocam. Bilgiler için de teşekkürler.. Eminim birkaç yıl sonra ve Kastamonu tıplılar da kendi illerinde okumaya başlayınca çok daha tercih edilebilir bir yer olacak gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyde1 -- 26 Temmuz 2019; 23:32:32 >
  • Oops
  • Yeni bir fakülte olması beni korkutuyor.sizce önemli mi yeni fakulte olması
  • Yeni olmasının en büyük dezavantajı sistemin yeni yeni oturması olabilir ama geçtiğimiz eğitim yılında sistemin daha da oturduğunu söyleyebilirim. Eminim ki önümüzdeki eğitim yılında çok daha iyi olacaktır. Her fakültenin sorunları vardır muhakkak ama önemli olan yönetimin bu sorunlarla ilgilenip ilgilenmediği ve çözmeye çalışıp çalışmadığıdır. Bu konuda AYBÜ yönetimi gerçekten çözüm odaklı ve sorunların çözümü noktasında öğrencileri de dikkate alan bir yönetim anlayışına sahip, bu büyük bir avantaj.
  • berkem36 B kullanıcısına yanıt
    Başarıyı uzmanlik sınavına endekslersek

TEMEL TIP

1.Koç Tıp
    2.Cerrahpaşa Tıp
    3.Hacettepe Tıp
    4.Bozok Tıp
    5.İstanbul Medeniyet Tıp
    6.Ankara Tıp
    7.Muğla Sıtkı Koçman Tıp
    8.İstanbul Çapa Tıp
    9.Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp
    10.İzmir Katip Çelebi Tıp
    11.Gazı Tıp
    12.Dokuz Eylül Tıp
    13.Marmara Tıp
    14.Ege Tıp
    15.Hitit Tıp

KLİNİK TIP

1.Koç Tıp
    2.Cerrahpaşa Tıp
    3.Hacettepe Tıp
    4.İstanbul Medeniyet Tıp
    5.Bozok Tıp
    6.Ankara Tıp
    7.Istanbul Çapa Tıp
    8.Muğla Sıtkı Koçman Tıp
    10.Ege Tıp
    11.Dokuz Eylül Tıp
    12.İzmir Katip Çelebi Tıp
    13.Gazi Tıp
    14.Marmara Tıp
    15.Hitit Tıp

Yeni bir fakülte olmasına rağmen bunu tus sınavına yansıtmadığını gorebiliriz.
  • berkem36 B kullanıcısına yanıt

TEMEL TIP

1.Koç Tıp
    2.Cerrahpaşa Tıp
    3.Hacettepe Tıp
    4.Bozok Tıp
    5.İstanbul Medeniyet Tıp
    6.Ankara Tıp
    7.Muğla Sıtkı Koçman Tıp
    8.İstanbul Çapa Tıp
    11.Gazı Tıp
    12.Dokuz Eylül Tıp
    13.Marmara Tıp
    14.Ege Tıp
    15.Hitit Tıp

KLİNİK TIP

1.Koç Tıp
    2.Cerrahpaşa Tıp
    3.Hacettepe Tıp
    4.İstanbul Medeniyet Tıp
    5.Bozok Tıp
    6.Ankara Tıp
    7.Istanbul Çapa Tıp
    8.Muğla Sıtkı Koçman Tıp
    10.Ege Tıp
    11.Dokuz Eylül Tıp
    13.Gazi Tıp
    14.Marmara Tıp
    15.Hitit Tıp

• AYBÜ Türkçe tıp bu sene kaçla kapatır.
    Kontenjan 160 dan 150 ye indirilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hep LYS Kasan Adam

TEMEL TIP

1.Koç Tıp
    2.Cerrahpaşa Tıp
    3.Hacettepe Tıp
    4.Bozok Tıp
    5.İstanbul Medeniyet Tıp
    6.Ankara Tıp
    7.Muğla Sıtkı Koçman Tıp
    8.İstanbul Çapa Tıp
    11.Gazı Tıp
    12.Dokuz Eylül Tıp
    13.Marmara Tıp
    14.Ege Tıp
    15.Hitit Tıp

KLİNİK TIP

1.Koç Tıp
    2.Cerrahpaşa Tıp
    3.Hacettepe Tıp
    4.İstanbul Medeniyet Tıp
    5.Bozok Tıp
    6.Ankara Tıp
    7.Istanbul Çapa Tıp
    8.Muğla Sıtkı Koçman Tıp
    10.Ege Tıp
    11.Dokuz Eylül Tıp
    13.Gazi Tıp
    14.Marmara Tıp
    15.Hitit Tıp

Yök Atlas 'ın sitesi kaynak olarak alınmıştır.
    yokatlas.yok.gov.tr
    TUS Temel Tıp 1 | Mezun Başarı Atlası
    https://yokatlas.yok.gov.tr/mezun-basari-atlasi-tablo.php?s=1

yokatlas.yok.gov.tr
    TUS Klinik Tıp | Mezun Başarı Atlası
    https://yokatlas.yok.gov.tr/mezun-basari-atlasi-tablo.php?s=3

• GeneralSkywalker kullanıcısına yanıt
    Kanaatim 6000 in altında kapatır.

Zira önde de kontenjan bayagi azaldı.

Tahminim 5500-6000 arasi bir yer.
  • Yukarı
  • Hep LYS Kasan Adam kullanıcısına yanıt
    insanlar bunları gördüğü halde akdeniz uludağ diyorlar hiç anlamıyorum beyazidın büyük başarısı ortada

seneye kalmaz ilk 5k içine gireceğini düşünüyorum
    insanlar bunları gördüğü halde akdeniz uludağ diyorlar hiç anlamıyorum beyazidın büyük başarısı ortada

seneye kalmaz ilk 5k içine gireceğini düşünüyorum
  • up
  • Uppala
    İlk üç tercihe yazarsak kısmi zamanlı çalışmalarda öncelik vs diyor o ne hocam?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.