Şimdi Ara

Anno 2070 (2011) [ANA KONU] (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
951
Cevap
8
Favori
67.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: InsideR

quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

adı üstünde offline mod tabikide internete ihtiyacın olmayacak anlamına geliyor.

offline in nedemek oldugunu bılıyorum
    fakat baglantı kurmaya calısıınca
    kafamda soru ısarıtı kalmasın dıye sordum
    (telden baglanınca boyle oluyor)

Oyunun orjinalmi ? eğer degıl ıse carck tarafından engellenıyor ve programda fıttırıyor gibi bir şeydir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pzero_nero

Merhaba arkadaşlar,

Ben campaign oynuyorum. 3. chapterin 1. bölümünde takıldım. Kirliliği bir türlü -50nin altına düşünemiyorum. Bir görevden aldığım environmental upgrade'i kendi arkıma yerleştiremiyorum. Onu yerleştirebilsem meteoroloji istasyonları upgrade olup sebze yetiştirip Yanaya 1 ton sebze götürebileceğim. Oyunun versiyonu 1.01 ve reloaded. Acaba kürekle ilgili bir sıkıntı mı var, forumlarda reloaded versiyonunda arkların çalışmadığı anlatılmış.

Itemlar çalışmıyorsa arklarda nasıl geçebilirim ki bu bölümü ve sonraki bölümleri

orjınal olmayan ürünlerde ark ları kullanamıyorsun.yeni bir carck olabılır araştır derım.kırlılıgın bulundugu bolumde bıldıgım kadarı ıle eco ark takı tilda olması lazım sana petrol temızlığı ıcın kit verecek onu commando gemısının slotuna yerlestıreceksın otomatık temızleyecek.ama en basta denızden kırlenmıs sudan ornek vereceksın o da sana sonunda temızlemen ıcın gereklı kit i verecek.BOL ŞANS

Yok bu dediğim bölüm radyasonlu olan bir ada. Nükleer füze enkazı var iki adet. Bahsettiğin bölümü geçtim çoktan. Burda kirlilik seviyesini -50nin altına indiremiyorum. Her yere meteoroloji isitasyonu ve depolar kurarak tüm adayı kuşattım ama iş -50nin altına inmiyor. Yana bana sebze tohumu vererek 1 tonluk numune istedi. Ancak elimdeki ekolojik upgrade ark'a takamadığım için kirliliği sebze ekecek düzeye indiremedim

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Ben campaign oynuyorum. 3. chapterin 1. bölümünde takıldım. Kirliliği bir türlü -50nin altına düşünemiyorum. Bir görevden aldığım environmental upgrade'i kendi arkıma yerleştiremiyorum. Onu yerleştirebilsem meteoroloji istasyonları upgrade olup sebze yetiştirip Yanaya 1 ton sebze götürebileceğim. Oyunun versiyonu 1.01 ve reloaded. Acaba kürekle ilgili bir sıkıntı mı var, forumlarda reloaded versiyonunda arkların çalışmadığı anlatılmış.

Itemlar çalışmıyorsa arklarda nasıl geçebilirim ki bu bölümü ve sonraki bölümleri

orjınal olmayan ürünlerde ark ları kullanamıyorsun.yeni bir carck olabılır araştır derım.kırlılıgın bulundugu bolumde bıldıgım kadarı ıle eco ark takı tilda olması lazım sana petrol temızlığı ıcın kit verecek onu commando gemısının slotuna yerlestıreceksın otomatık temızleyecek.ama en basta denızden kırlenmıs sudan ornek vereceksın o da sana sonunda temızlemen ıcın gereklı kit i verecek.BOL ŞANS

Yok bu dediğim bölüm radyasonlu olan bir ada. Nükleer füze enkazı var iki adet. Bahsettiğin bölümü geçtim çoktan. Burda kirlilik seviyesini -50nin altına indiremiyorum. Her yere meteoroloji isitasyonu ve depolar kurarak tüm adayı kuşattım ama iş -50nin altına inmiyor. Yana bana sebze tohumu vererek 1 tonluk numune istedi. Ancak elimdeki ekolojik upgrade ark'a takamadığım için kirliliği sebze ekecek düzeye indiremedim

Arkadaşlar sorunu çözdüm.

Sebze üretmek için gerekli upgrade'in üstüne tıklayıp çalıştırmamışım...

• quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

arkadasla slmlar
    offline oynamak ıcın yıne ınternete ıhtıyac varmı?

orjınal keyı gırdıgınızde bır kere aktfıflık ıcın ve gunceleme ıcın ubısoft kullanıcı adı ve sıfrenızı gırmenız gerekıyor.sosnrakı oyunlar ıcın gırısde offlıne scebılıyorsunuz hocam..
  • Bu oyun ne zaman çıktı yahu? Gözümden kaçmış. 2070 de gitmesi biraz ön yargılı yaklaşmama sebep oldu.
  • Yer altından petrol çıkardıgım tesis yanmaya başladı söndüremedim ve patladı... Şimdi deniz kirli ve petrole en yakın adadaki iklim kirlenmesi -500 küsür nasıl düzelticem bilemedim. Camping oynamıyorum continus haritasındayım ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astralll -- 5 Şubat 2012; 5:02:56 >
  • preofesor ün arkında yada dıger arklara bak orda petrol temızleme kıtı vardır.onu commando gemınsının slotuna koy ve gemıyı o bolgeye gotur kiti aktif et otomatık temızler.bunu elde etmenın dıger yolu Tech halkında labaratutarda bu kiti üreteceksın.tabi senden istenen gerekli malzemelerı temın ederek.Eğer bu tur sorunlarla karsılasmak ıstemıyor ısen petrol kuyularına.Patlamayı mınımıze edecek protokollerı koy %15 patlama oranı dusultuculer var.sekıllerınden anlarsın zati.BOL ŞANS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kımyasal -- 5 Şubat 2012; 11:57:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Immortal King

Bu oyun ne zaman çıktı yahu? Gözümden kaçmış. 2070 de gitmesi biraz ön yargılı yaklaşmama sebep oldu.

Al benden de o kadar..

Yalnız bir ileri bir geri gidiyorlar tarihlerde..

http://www.mobygames.com/game-group/anno-ad-series

Bu sefer çok ileri gittiler..:)

Bir daha ki seferede MS. 1000 ler e yada 800 lere gitseler güzel olacak..:)

Eski mısıra gitsinler en güzeli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Budfox -- 5 Şubat 2012; 16:39:51 >

• merhaba,

ne yaptıysam demoyuda ilaç sürümleride açamıyorum. exe'ye tıkladıktan sonra oyun açılıp 2sn sora masaüstüne atıyor. varmı bir çözüm veya önerisi olan?
  • quote:

preofesor ün arkında yada dıger arklara bak orda petrol temızleme kıtı vardır.onu commando gemınsının slotuna koy ve gemıyı o bolgeye gotur kiti aktif et otomatık temızler.bunu elde etmenın dıger yolu Tech halkında labaratutarda bu kiti üreteceksın.tabi senden istenen gerekli malzemelerı temın ederek.Eğer bu tur sorunlarla karsılasmak ıstemıyor ısen petrol kuyularına.Patlamayı mınımıze edecek protokollerı koy %15 patlama oranı dusultuculer var.sekıllerınden anlarsın zati.BOL ŞANS

Teşekkürler dedigin üzere labrotuarda ürettim ve o comada gemi halletti... Saol.
  • Arkadaşlar bende oyunu yeni aldım şuan ubisoftun serverında sanırım bir çalışma yada sorun var server lost uyarısı alıyorum her bağlanmaya çalıştığımda ancak offlinemode ile girmeye çalıştığımda yine kullanıcı adı ve şifre soruyor ilk oyuna girdiğimde açtığım hesap bilgilerini giriyorum yine server lost uyarısı veriyor comodo firewall ile UbisoftGameLauncher.exe dosyasını engelledim... yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Datacenter değişiminden ötürü oyunlara ait online kısımlar sorunlu gerçi anno 2070 offline kısmınada giremiyorum bir çok yabancı gibi:)) twiter hesaplarından yaptıkları duyuruya göre perşembe sabaha kadar çalışır duruma getirmeyi planlıyorlar inş bu sefer eksiksiz yaparlarda sürekli aynı sorunu yaşamayız herkese geçmiş olsun:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 8 Şubat 2012; 13:10:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

Arkadaşlar bende oyunu yeni aldım şuan ubisoftun serverında sanırım bir çalışma yada sorun var server lost uyarısı alıyorum her bağlanmaya çalıştığımda ancak offlinemode ile girmeye çalıştığımda yine kullanıcı adı ve şifre soruyor ilk oyuna girdiğimde açtığım hesap bilgilerini giriyorum yine server lost uyarısı veriyor comodo firewall ile UbisoftGameLauncher.exe dosyasını engelledim... yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Datacenter değişiminden ötürü oyunlara ait online kısımlar sorunlu gerçi anno 2070 offline kısmınada giremiyorum bir çok yabancı gibi:)) twiter hesaplarından yaptıkları duyuruya göre perşembe sabaha kadar çalışır duruma getirmeyi planlıyorlar inş bu sefer eksiksiz yaparlarda sürekli aynı sorunu yaşamayız herkese geçmiş olsun:)

salı günleri ubisoft server bakım günü sanırım o gün online olmak zor hocam ki dün benım baglantı yokdu mesela..

online mod ile hic griş yaptınız mı?daha dogrusu söyle sorayım.oyunu kurdunuz.1.02 patch yaptınız (manuel olarak).oyun exe ıkladıgınızda elınızdekı ıster browser uzerinden ısterde onlıne olarak aktıf ettıkden sonra hash kontrolu yapacak.bu bıttıkden sonra ubi kullanıcı adınız ve sıfrenızle(yoksa bır tane tedarik edin) onunla giriş yaptınız diyelim..oyun menusu gorunce sımdı cıkın oyundan..acaba buraya kadar sorun var mı??

ubı onlıne aktıvasyoından sonra sanırım program data klasoru ıcıne sızın kullanıcı adınızı ve sıfrenızı kaydedıyor.internet yokkende eger sız onlıne ken gırdıgınız bu kullanıcı adı ve sıfre ıle gırmezssenız oyun acılmayacaktır.offlıne oynamak ıcın muhakakk bır kere gırıs yapılmalı..

sanırım şunu bilmiyorsunuz.o kullanıcı adı ve sıfre ıle oyunu yukledıgınız bılgsayarda drm korumasından dolayı en fazla 3 aktıve yapılır.buna dıkkat edin..eger olurda format atar yada bır sekılde oyunu su an harıcınde 2 defa daha kurma istersenizr key grdıgınızde aktıve etmeycektır.kendımden bılıyorum

edit:şu saat ile itibari ile oyun multye açık.oynanabiliyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 8 Şubat 2012; 20:24:22 >

• manuel olarak 1.02 patch yapmadım şuan online olarak oyuna girebilmekteyim ubisoft datacenter taşıma olayını halettmiş.Online olarak oyuna girdiğim Patch 1.02 yazan bir buton çıkıyor sağ üst köşede sanırım onu yapmalıyım .Oyunu ilk aldığımda dediklerinizi yaptım oyunada açtığım hesapla bir kere girmeme rağmen internet bağlantısını kestiğimde offline mode kısmı beliriyor ancak oyun açıldığında kullanıcı adı şifre isteyen bir kısım ekrana geliyor bilgilerimizi yazdığım halde connection lost uyarısı veriyordu kendi forumlarında tek ben değil bu şikayeti dile getiren çokca oyuncu mevcut.

Offline patch 1.02 indirdim kurmaya çalıştığımda aldığım hata aşağıda

Anno 2070 (2011) [ANA KONU]

Oyun bende D sürücüsünde yüklü ondan ötürü oyun yüklü değil gibimi algılıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Birde oyunu oynayanlar nicklerini paylaşırsa oyunda arkadaş listesine ekleyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 9 Şubat 2012; 12:31:39 >

• benım oyunda E de yüklü ve sorunsuz calısıyor.sanırım offlineda girememenin nedeni de gene ubisoftun sacma sapan guvenlık hataları.benımde ılk zaman oyle oluyordu ama simdi sorunsuz hocam

resımdekı sekıl zaten upadat2 nın yuklu oldugunu gosterıyor.gerek kalmamıs zaten oyun ıcınde sag ust kosede patch 1.02 bılgılendırmesı varsa oyun en guncel surumdur

qazaz benim nick
  • Arkadaşlar bende abimle birlikte continuous game i oynuyorum. Easy miydi normal miydi hatırlamıyorum, Tilda ve Sokow var. İşte oynuyoduk. Tamda bilmiyoruz nasıl oynayacağımızı. Öğrenme aşamasında oyuna başladık. İnternetten videosunu falan izledim öğrendim. Güzelce geliştik gelir -ye falan düşmedi. Ondan sonra bu insanların yaşadığı evler engineer seviyesine geldiği zaman, adamların alayı searchlight bilmemne görevi veriyor. Yana, profesör, hiro ebashi, ve daha da önemlisi aktivite binaları. Gazino falan yani. Biz Eden İnitiative grubuyduk. Doğayı seven grup yani. Bu müzik binası searchlight görevi verdi bize. Nası yapacağımı anlayamadım bilmemne yerdeki searchlight ları al diyor onu anladım ama, nedir bu searchlight? Çevirdim ışıldak çıktı söylediği yere gittim suyun altınada üstünede baktım bişey bulamadım. Sonra birden bi baktım. Bütün binalar mutsuz. Megerse bizim bu aktivite binaları protesto ediyomuş görevi yapmadık diye. Bi süre hizmet etmiyorlar mutsuzlaştı evler. O andan sonra batışa geçtik. Geliri + ya yükselttiğimizi hatırlamıyorum. Sadece laborutavarcı halkın isteğini yerine getirmediğimiz zaman +ya çıkıyordu. Mutsuz olunca daha cok para veriyorya o yüzden yani. Tabi tekrar mutlu olunca daha da - ye düşüyor. :| Sırf o görev yüzünden ekonomiyi batırdık. İlk sorum buydu, o görevler nasıl yapılacak. Bir sorum daha olacak. Ben doğacı grubum, gemilere otomatik ticaret yoluna koymak istiyorum. Stratejik haritaya girdim, orada gemilerim gözükmüyor. :[ 5 10 tane gemi var hiçbiri gözükmüyo mübarek. Sırf o yüzden bi yandan ticaret bi yandan hammaddeleri bi adadan öteki adaya getirmekten gelişemiyorduk. Sonra yana da olan, contaiener ship mi ne yaptık. Onlar gözüküyor stratejik haritada. Öteki gemiler ne için gözükmüyor bilen var mı? Veya gözükmesi için ne yapmalıyım. Öteki küçük gemiler gözükseydi orada ekonomimiz daha iyi olurdu. O işlerle uğraşmaktan gelişemiyorduk demiştim. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan-37

Arkadaşlar bende abimle birlikte continuous game i oynuyorum. Easy miydi normal miydi hatırlamıyorum, Tilda ve Sokow var. İşte oynuyoduk. Tamda bilmiyoruz nasıl oynayacağımızı. Öğrenme aşamasında oyuna başladık. İnternetten videosunu falan izledim öğrendim. Güzelce geliştik gelir -ye falan düşmedi. Ondan sonra bu insanların yaşadığı evler engineer seviyesine geldiği zaman, adamların alayı searchlight bilmemne görevi veriyor. Yana, profesör, hiro ebashi, ve daha da önemlisi aktivite binaları. Gazino falan yani. Biz Eden İnitiative grubuyduk. Doğayı seven grup yani. Bu müzik binası searchlight görevi verdi bize. Nası yapacağımı anlayamadım bilmemne yerdeki searchlight ları al diyor onu anladım ama, nedir bu searchlight? Çevirdim ışıldak çıktı söylediği yere gittim suyun altınada üstünede baktım bişey bulamadım. Sonra birden bi baktım. Bütün binalar mutsuz. Megerse bizim bu aktivite binaları protesto ediyomuş görevi yapmadık diye. Bi süre hizmet etmiyorlar mutsuzlaştı evler. O andan sonra batışa geçtik. Geliri + ya yükselttiğimizi hatırlamıyorum. Sadece laborutavarcı halkın isteğini yerine getirmediğimiz zaman +ya çıkıyordu. Mutsuz olunca daha cok para veriyorya o yüzden yani. Tabi tekrar mutlu olunca daha da - ye düşüyor. :| Sırf o görev yüzünden ekonomiyi batırdık. İlk sorum buydu, o görevler nasıl yapılacak. Bir sorum daha olacak. Ben doğacı grubum, gemilere otomatik ticaret yoluna koymak istiyorum. Stratejik haritaya girdim, orada gemilerim gözükmüyor. :[ 5 10 tane gemi var hiçbiri gözükmüyo mübarek. Sırf o yüzden bi yandan ticaret bi yandan hammaddeleri bi adadan öteki adaya getirmekten gelişemiyorduk. Sonra yana da olan, contaiener ship mi ne yaptık. Onlar gözüküyor stratejik haritada. Öteki gemiler ne için gözükmüyor bilen var mı? Veya gözükmesi için ne yapmalıyım. Öteki küçük gemiler gözükseydi orada ekonomimiz daha iyi olurdu. O işlerle uğraşmaktan gelişemiyorduk demiştim. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

öncelıkle mutsuzluk bır sure devam eder onadan sonra normal sevıyeye gelmesı gerekıyor.ayrıca halkın bır ust sevıyeye gectıgını belırtmıssın.ust sevıyeye gecen halkın yenı ısteklerı olur bunları karsılamazsan halk mutsuzlasmaya baslar ve vergı oranı duser.buda senın devlet olarak zarara ugramana neden olur.harcama olayını + ya getırmen ıcın ıhtıyacın olmadıgı zaman matkap fabrıkalarını,tugla fabrıkalarını kapattır.fazla elektrık ureten ruzgar gullerı varsa kapat.kaptki işletim ucretlerı vermeyesın ve + oranda paran cebınde kalsın.2 ıncı soruna gelırsek stratejık map te gorunmeyen gemıler ayrıca,tıcaret yolu ayarlama lıstesınde en altta ( bu lıste stratejık mapın sağ tarafında ) ship kısmında gorunur.Tavsıye : gemılere kendın ısımlendır orn: haburger gemısı,petrol gemısı,şarap gemısı.gıbı.gorunmesıne luzum yok lısteden sec kısacası.BOL ŞANS

• Abi öncelikle cevabın için saol da, ben oyunu çözdüm sayılır. Halkın tüm ihtiyaçlarını karşılamıştım, birdenbire o görevi yapmadığım için sanıyorum, aktivite binası isyan etti. Yapabileceğim bir şey yoktu benim. Doğru dediğin gibi bir süre sonra eski hallerine geldiler ancak, binaların bazısının seviyesi düştü, ne biliyim, verdikleri vergi azaldı bidaha onun artmasını bekle. Boşu boşuna geriledim yani ben. Asıl sorduğum şey de o görevi nasıl yapacağım. İhtiyacın olmayan binaları durdur demişsin. Abimle oynadığımı yazmıştım. Diyorum durdur boşuna masraf diye, ne olcak üretsin satarız diyor. :)

İkinci cevabın ise, benim gemilerim hepten gözükmüyor yani. Ships kısmında no ship available diyor, haritada da gözükmüyor. Ben hiçbir şekilde gözükmediğini yazmak yerine haritada gözükmüyor yazdım. Yine dediğim gibi sadece sonradan yaptığımız Container Ship ler gözüküyor du o bölümde.

İkinci soru pek önemli değil onu bir şekilde hallederim ama eğer ki şu searchlight görevini biliyorsan nasıl yapacağımı söylersen makbule gecer. İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan-37

Abi öncelikle cevabın için saol da, ben oyunu çözdüm sayılır. Halkın tüm ihtiyaçlarını karşılamıştım, birdenbire o görevi yapmadığım için sanıyorum, aktivite binası isyan etti. Yapabileceğim bir şey yoktu benim. Doğru dediğin gibi bir süre sonra eski hallerine geldiler ancak, binaların bazısının seviyesi düştü, ne biliyim, verdikleri vergi azaldı bidaha onun artmasını bekle. Boşu boşuna geriledim yani ben. Asıl sorduğum şey de o görevi nasıl yapacağım. İhtiyacın olmayan binaları durdur demişsin. Abimle oynadığımı yazmıştım. Diyorum durdur boşuna masraf diye, ne olcak üretsin satarız diyor. :)

İkinci cevabın ise, benim gemilerim hepten gözükmüyor yani. Ships kısmında no ship available diyor, haritada da gözükmüyor. Ben hiçbir şekilde gözükmediğini yazmak yerine haritada gözükmüyor yazdım. Yine dediğim gibi sadece sonradan yaptığımız Container Ship ler gözüküyor du o bölümde.

İkinci soru pek önemli değil onu bir şekilde hallederim ama eğer ki şu searchlight görevini biliyorsan nasıl yapacağımı söylersen makbule gecer. İyi akşamlar.

search lıgt gorevı bıldıgım kadarı ıle yazayım yada baska gorevlerle arıstırmıyor ısem eger.tech halkına aıt hem denız ustu hemde denız dıbıne dalan gemıye sana gorev veren NPC tarafından aydınlatma aparatı verılıyor.sen bunu gemı slotune yerlestır ve calıstıracaksın ( calıstırma ıcın mause ıle ustune 1 kez tıklaman yeterlı ) ondan sonra goreve mause ıle gel, sana arama yapman gereken konumu kırmızı,yuvarlak daglalar halınde bır işaretleyını ıle gosterecek oraya gıt.ve gemıyı dıbe daldır denız dıbınde o noktada tarama yapacaksın.ama fazla acılma tam noktanın bulundugu yerde olsun gemı denız dıbınde ıstenılen zımbırtılar parlak,ustunde oklarla gosterılecek ve alıp gorev veren NPC ye gotur.
    Tavsıye : bu tur gorevlerde arama yaptıgın zaman oyunu hızlandır.bu sayede oyunun hantal yapısı,gemının yavaslıgı ıle ugrasmayacaksın ve ıstedıgın noktayı serı bır sekılde tarayabıleceksın.
    NOT: hızlandırma yaptıgın zaman verılmıs olan gorev suresıne riayet et. BOL ŞANS

• Bu aydınlatma aparatını nasıl verecek adam bana. Gidip onun warehouse den satın mı alacağım? İtems kısmından?
  • gorev ıcın senı mekanına cagırıyor dedıgım gemı turu ıle yada denız altı ıle gıdersen onu otomatık olarak gemı slotuna kendısı atıyor.( gemının slotlarının bos olması yada kargo kısmının bos olması gerek.full gemı ıle gıtme )
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.