Şimdi Ara

araç dolandırıcılığı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
19.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecmısolsun arkadasım giden gitmiştir bence...

Savcı veya polis nerden bilecek senin parayı alıp birde aracın üstüne yatmak ıstemedıgıne ? Sonucta noter satışı var sen haklı olsanda.. Üzücü bir durum
  • Konu mahkemeye gider. Sebepsiz zenginleşme üzerinden para transferi olmadığına dair birşeyler ispatlanabilirse ve bir de adam hakkında benzer suçlamalar geçmişte gerçekleşmişse arabanın, araba satıldıysa da parasının kurtulma ihtimali var. Ama bu bir ihtimal ve düşük bir ihtimal. Sebepsiz zenginleşme öyle kolayca ortaya konabilen bierşey değil. Yani uzun lafın kısası burada vakit öldürme, forumu bırak hemen bir avukat bul... Ama iyi bir avukat bul ve bu konularda tecrübeli bir avukat bul. Mesela davalarının %80'ini boşanma davaları oluşturan bir avukata gittin mi arabayı rüyanda görme seçeneğini de yitirirsin. Bu tür işlere bakan bir avukat bul ;)
  • Bir gelişme var mı acaba? Mağdur arkadaşımız ne yaptı, bir şey elde edebildi mi? Notere sorduğumda her iki taraf da trafikte tescil işleminden önce notere gittiğinde Motorlu Araç Satış Sözleşmesini fesih edebiliyormuş ancak bu durumda araç da, adam da, para da ortada yok...

Amcamın pimpirikli olmasına güler, bazı huylarını olur olmadık yerde taklit ederdim ama kendisi gerçekten bu işin kurdu olmuş ve hiç, hiç ama hiç kimseye güvenmiyor ve ilginçtir ki herhalde ondan kendisine başkaları çok güveniyor.
  • Herkes bir çözüm yazmış ama bunların birçoğu gerçekleşmiyor çünkü bu işi yapan elemanlar bu işin MAFYASI. Olayın tıpkısının aynısı sadece acil olaylar farklı bir şekilde adanada babamın yanında çalışan bir elemanın başına gelmişti sene 2006 olması lazım. 2004 model mitsubishi carismasını adamdan göz göre göre bedavaya almışalardı. Noterde devir kağıtları imzalandıktan sonra sizin hiçbir şekilde hak beyan etme şanşınız kalmıyor. Böyle anlarda insan çıldıracak gibi oluyor çünkü gözümle gördüm adamın yüzündeki sıkıntıyı. Yalnız bu teşikaltın böyle çalıştığını adana-mersin-osmaniye bölgesinden o zamanda 15-20 ye yakın araba kaldırdıklarını resmi ağızlardan duymuştuk. Şiddete başvurduğunuz zaman onlarda aynısına başvuruyorlar ailesi ve kaybedecek şeyi olan insanlarda bu durumda geri adım atmak zorunda kalıyor. Allah sabır versin demekten başka birşey gelmiyor. O günden sonra sattığımız tüm arabaların parasını noterde teslim almıştık.Sahtede olsa bir şekilde elden çıkartabilirsiniz.

• üzüldüm valla geçmiş olsun umarım dediği gibidir..

necmi42 üste neden dayak yiyeceksin? ormanlık alanda sakat kalıncaya kadar döveceksin böyle adamları

az birşeyde değil sonuçta.
  • Devletin bu alım satım işlemlerine bir çeki düzen vermesi daha doğru olur. Bankacılık işlemlerinden pek anlamam ama alıcının hesabın olduğu banka şubesine gidilir mesela veya alıcı nakit para vercekse yine bir bankaya gidilir. Söz konusu para bankada bloke edilir ve karşılığında devir esnasında taraflarca imzalanması gereken bir belge verilir. Devir esnasında bu belgede noter huzurunda imzalanır. Satıcı bu belgeyle gidip bankadan parasını alır. Bu formülü ben düşünebiliyorsam maliyesiydi devletiydi daha iyisini bulur. Nasıl olsa işin ucunda gerçek satış rakamı üzerinden vergi almak var.

Okurken benim sinirlerim bozuldu. Allah göstermesin arabamı satmak zorunda kalsam parayı avucumda görmeden ne imzamı atarım nede anahtarın ucunu gösteririm. İşine gelmiyorsada gitsin çingene pazarından beygir arabası alsın. Ben aracımı alırken imza aşamasına gelindiğinde çıkartıp parayı vermiştim adam parayı bi 5dk tek tek saydı görevli "parayı eksiksiz aldıysanız imza atın" dedi. Adam parayı alıp kaçmaya kalksa noter huzurunda hırsızlık yapmak gibi bir ahmaklık yapar en fazla. Kimseye güvenmeyin bu devirde.

Arkadaşım sende git bir avukatla görüş. Tutanak, şikayet v.s olacaksa zamanını geçirme. Gerçekten sinir bozucu bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: necmi42

iki arkadaşım araba kaptırdı.biri adamı buldu.adamın sölediği arabayı sattım,parada bitti.ya beni vur yada bi çayımı iç git olmuş.yani vursan nolacak.

işte Allah'tan korkmayacaksın, adam böyle deyince, peki o zaman ben "vurma" seçeneğini seçiyorum deyip, çekip şarjörü boşaltacaksın adama...
  • vurmazsan daha başkalarını da yakacak, en iyisi vurmak...
    ya da testere...
  • aman hoca testere ile uğraşma...

araç dolandırıcılığı
  • araç sorgulamadan
    bakın yoksa plaka değişmiştir
    http://sorgu.trafik.gov.tr/tbssorgular/aracsorgulama.aspx
  • hocam ben konuyu yeni okudum yapılacak tek sey hemen bir avukat tanıdınızdan yardım alın eger arabanın trafikten tescilini yapmamışsa siz yakın birisine gecmiş tarihli senet verin arabaya aynı gun haciz koysunlar karsı taraf tescili trafikten yaptırmamışsa arac baglanır.sizede onada yar olmaz mahkemelik olursunuz.ama tescil yapıldıysa yapacak birsey yok maalesef.
  • kendi başıma gelmiş gibi üzüldüm, çok geçmiş olsun.
  • Arkadaşım ne yaptınız? Son durum nedir?
  • Benimde rahmetli Uno'yu satarken buna benzer bir olay gelmişti başıma ama şöyle oldu; adam parayı çekmeden gelmişti zaten o zamanın parası ile 6.000e vermiştim neden çekip getirmediyse... neyse noter sordu "paranı aldın mı ?" dedim "hayır" o zaman "ben bu işlemi yapmam alıcı parayı getirsin" dedi... adam gitti parayı çekti getirdi de öyle imzaları attık...

Valla genede iyi niyetli yaklaşıp umarım bu işten zararsız çıkarsınız demekten başka birşey gelmiyor aklıma çünkü "yasal" yollardan tuzağa düşürülmüşsünüz @Taner Göde'nin de belirttiği gibi bir senaryo ile polise şikayet etse daha da canınız sıkılabilir...

Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kargoozkan

merhaba. konya da oturuyorum. aracımı satmak istedim. alıcı geldi notere gittik akşam saatiydi. satış senedini hazırlattık. arabayı devrederken parayı istediğimde biraz ileride bir iki yerden de alacaklarım var alayım hesaplaşırız noter kapanmadan resmi işlemi bitireyim deyince imzaları attık. çıkışta bir arkadaşının dükkanında oturmaya başladık adam da alacağını almaya gitti. birkaç saat içinde de telefonda annesinin çok acil rahatsızlandığını, yanında kimsesi olmadığını, karamana gitmekte olduğunu iki gün içinde döneceğini söyledi. sonraki günlerde gelmekte olduğunu söyledi telefonda. dün akşamdan beridir de telefona ulaşılamıyor.
    yapabileceğimiz hiç bir şey yok mu? resmi olarak pek iç açıcı görümüyor durum ama bu işlerde usta olan arkadaşlar yok mudur bir püf noktası ?

Maalesef çok kötü.Allah yardımcınız olsun.Bazen insan nekadar tedbirli de olsa olacak olan olurken nutku tutuluyor karşıdaki nederse inanıyor.

• Birinci seçenek, hemen gidip gerekli tutanakları tutturmak bunu kendin için yapıyorsun arabayı yada parayı getirmez.
    İkinci seçenek, arabayı kimsenin bilemeyeceği bir yere saklamak -işe yarayacağından değilde zaman kazanmak için- ki bu da biraz riskli.
    Üçüncü seçenek ise bunların hırsızlık-dolandırıcılık çetesi falan olduğunu düşünürsek aynı kanaldan bu işlerin içinde bulunmuş (kötü adam) birini bularak bağlantı kurmasını beklemek.

Umarım bunların hiçbirine ihtiyaç duymadan çözülür durum.
  • 5 yaşındaki çocuk yapmaz bunu bana olay gerçek gelmiyor millet burada boşuna yoruluyor sen noterde hiç para getirme 2 yerde alacağım var de 3-5 kuruşda değil yani Sen para almadan satışı ver birde adama anahtarı ver al bu anahtarı topla sen parayı de adamı bırak yeaH :D bune be çocuk hikayesi bile oLmaz...
  • Geçmiş olsun.
    Çok üzüldüm...
  • Sonuna kadar üzülerek okudum. Ancak aracı adama verdim kısmını okuyunca içimden inanmak gelmedi. Parayı almadan böyle bişeyi kimse yapmaz çünkü... Yapmışsa diyecek hiçbir sözüm yok. Şaşırdım derim başkada bişey diyemem, çünkü bu noktada hiçbişey yapılamaz.
  • Bu arada araç neydi arkadaşım ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.