Şimdi Ara

araç dolandırıcılığı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
19.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Broadwaye böyle senaryo yazıyorsa işimiz zor gerçekten.Devletten beklentim şudur; vatandaşını hırsıza,dolandırıcıya, banka ve gsm şirketlerine bir de ponzi yapılanmalara ezdirmesin.Bunu yapanlara büyük cezalar versin.Çok mu zor?
  • herkes çok para kazanınca lüks içinde yaşamak zorunda değil. sosyoloğum diyorsun, daha "varyemez"lerden haberdar değilsin. paspal'lık kime göre, neye göre ayrıca? bunların hepsi göreceli kavramlar. paspallığın bilimsel literatürde bir tanımı var da biz mi bilmiyoruz? kimisi takım elbiseli adamın kravatı yok diye paspal der, kimi t-shirt giymeyen adama. birisinin paspal, pespaye olduğunu nasıl anlıyorsunuz?

aldığım hiç bir aracı ustaya ya da ekspere göstermedim, göstermem de... usta ve exper denilenlerin etrafında neler döndüğünü biliyor musun? aynı aracı 10 dakika aralıklarla 5 farklı yerde expertize sokuyorsun, 5 rapor alıyorsun, bu 5 rapordan 2 tanesinde bile ortak tek bir nokta bulamıyorsun. ne experi? ben kendi bilgime güvenirim, sonuçları günahıyla sevabıyla benim olur. bir başkasının ağzıyla iş yapacağıma, kendi göbeğimi kendim keserim. mal alıyoruz, ameliyata girmiyoruz...

kendine göre, insanlara bakıp, görünüşleriyle, tarz ve tavırlarıyla kendi kendine hüküm vermişsin. kendi problemin, satarsın, satmazsın. ama bunu gelip burda genele yayarsan, yok "evli diyor, parmağında yüzük yok, demek ki dolandırıcı", yok "pazarşık yapmıyor, o zaman kesin bir hinlik var" dersen bunu tartılmaya açarım elbette.

bu söylediklerinin tamamı, kişisel değerlendirmelerin ve seni bağlar. bu anlattıklarının hiç biri burda insanlara yardımcı olmaz, çünkü temelleri zayıf. adam ne yüzük takmak zorunda, ne kravat. ne pazarlık yapmak zorunda, ne ekspertiz...

güya yardımcı olmak adına yazmışsın. bu senin sakıncalı bulduğun görüntüyle ticaret yapan milyonlarca insan var. belki de bu söylemlerinle birilerinin helal rızkına mani oluyorsun. buna dair vicdani bir sorumluluk hissediyor musun peki? insanlar kendi kararlarını kendileri verirler. güven duyup duymayacağı herkesin kendi düşünce ve tecrübelerine bağlı. dolandırıcılık yöntemine dair kayda geçmiş, bilinen bir yöntem bulduysan yazarsın, bunun adı "haberdar etmek, uyarmak" olur. geriye yazdıklarının tamamı kişisel kuruntuya girer.

kusura bakma ama, sosyolog, öğretmen, sarraf, kunduracı, kuyumcu, berber ıvır zıvır olman bunu değiştirmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 3 Ağustos 2018; 22:0:30 >

• arkadaşlar araba satarken niyet okumayın kaç kere arabamı baktırmadan sattım kaç kere aldım. uzaktan bakarak almışlığım var.

iş çok basit niye kendinizi zora sokuyorsunuz.

fiyatta anlaştıysan alırsın parayı gidersin notere bitti. aksilik olduysa bye bye de bitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolandıran ve dolandırılanlar olacak ki bu ülke insanı dolandırılmamayı öğrenecek. Konu sahibine yazık olmuş, ama bu haberi duyan-gören-bilen herkes için de iyi olmuş, çünkü bahsettiğim grup aynı olaya düşmez bundan sonra...
  • Bende megane 1 buldum temiz ilan 2.defa yayina girdi neyse aksam aradik ettik saat 9-10 gibi adam ufak bir yerde yasiyor fiyati uygun ( 5 bin tl lik arabaya 15 bin istemeleri normal olan piyasaya gore) adam kaporaya getiriyor olayi gelen olmadi arabam soyle boyle bankalar kapali mesai disi kapora istiyor yolla gecer diye jeton dustu kalsin etsin isin icine para girince kardes kardesi tanimiyor paraya tapan milletiz ona gore 2 defa tartin alisveris yaparken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bu dolandırılma işini noterler çözer. Noterlerin anlaşmalı olduğu banka hesabına para yatacak.
    Satın alacak kişi 34 xyz 456 plakalı aracın alım bedeli diye yatıracak. Alıca-satıcı notere gidecek. Noter alım satım işleminden önce internet bankacılığından satışı yapılacak olan araç için para yatmışmı onu kontrol edecek. Kontrol bittiyse satış evrakı hazırlanacak ve sisteme barkodlu satış sözleşmesinin taranması ile parayı satan kişinin hesabına masrafsız aktaracak. Bu yöntem ile bir allahın kulunu dolandıramazlar. Ha bu sefer ne mi olur? KM düşürme, kazalı aracı hasarsız diye satma dolandırıcılığı olur.. onu da eksperler veya ustalar çözecek artık.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.