Şimdi Ara

araç dolandırıcılığı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
19.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet hocam araç neydi ? Umarım iyi düzeyde bir araç değildir . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kargoozkan

cevaplar için çok sağolun. bankadan ödeme yasal zorunluluğu varmış ama gelen şikayetler üzerine kapsamı daraltılmış ve noterde yapılan alım-satım işlemleri kapsam dışı tutulmuş. araba 2005 model ford fiesta. savcılığa ideceğim. bakalım yoksa diğer arkadaşların önerilerini de değerlendirebiliriz.
  • ya hemşerim, bu olay olmadan önce de foruma bu kadar güzel baksaydın buradan öğrenirdin bişeyler, inşallah zararsız atlatırsın
  • Kayıp nerden bakılırsa 17.000 TL civarlarında. Allah hayırlısını versin. İşiniz zor gibi duruyor.
  • -para nerede?
    -araba nerede?
    -para nerede?
    -araba nerede?
    .
    .
    .
    .

çok geçmiş olsun
  • düne kadar bende heralde arkadaş gibi yüze gelemez kabul ederdim.. araçımı alırken eniştem benim adıma konuşurken utanmıştım ya.. şurasında şu var burasında bu var diye fiyat kırdırdı falan.. fakat bunun karşılığında anında parasını verdim.. aynı şey benim başıma gelse yerdim heralde.. artı işin bizde kurdu olduk..

bahane çok olur.. fakat bu biraz keyfiyat.. yok paranın şu kısmını bulamadım dese bile git .... başımdan derim.. benimle dalgamı geçiyorsun.. paramı kuruşuna kadar ver sonra ne yapıyorsan yap derim.. direk bu cümleleri kullanırım.. çünkü üzülen taraf niye olayım sonrasında..
  • valla set abimiz gibi bende son satırlara kadar üzülerek, içim acıyarak okudum. hatta alt alta gittikçe aynı şu corollayı alan bir arkadaş var parayı vermiş ama resmi olarak bi işlem yapmamış ancak sonuç olarak mutlu sonla biten bir olay gibi bunda da aha şu mesajda mutlu haberi verecek diye aşağılara indim ama olmadı.
    ne diyelim sağlık olsun Rabb im daha büyük dertlerden korusun...
  • Gecmis olsun insallah bi sekilde donusumu olur.

Bende arac alirken hic bir prosedürü bilmedigim icin araba alip satan arkadasimi götürdüm. Sagolsun 20000 tl lik arac alirken 50 tl ye kadar pazarlik yapti. Para ödemesini yaparken ben internet uzerinden adamin(Galeri) hesabina parayi aktardim sonra notere gittik.

Ama notere gidip araci uzerime alana kadar da aklimdan bin bir turlu senaryo gecti. Bunlardan biri galeriye 3 kisi geliyor silahli ne arabasi hadi nas nas dese ne yapacagiz. Tamam delili var para internet uzerinden gidiyor ama ugras dur. Sonra yaptigima bayag pisman olmustu. Oysa evi alirken paranin hepsini yanima almis ve tapuda adam imzayi atinca eline tutturmustum.
  • ..ya hiç kusura bakma senin adına üzüldüm ama yani neredeyse insanın sana "iyi olmuş haketmişsin" diyeceği geliyor be kardeşim yani saflık vardırda iyi niyet vardırda bu kadarıda olmaz adam senden araba almaya geliyor cebine para koymadan geliyor ve kağıtlar hazırlanana kadar birşey demiyor son imza aşamasında söylüyor vs vs vs hiç kusura bakma ama sen dolandırılmayı haketmişsin ve illegal yolar dışındada sen artık hiçbirşey yapamazsın
    ...ayrıca illegal yollardanda birşey yapabilecek birisi olduğunu düşünmüyorum çünkü böyle birşey yapabilecek adam böyle bir oltaya gelmeyecek kadar kafası çalışan kurnaz bir adamdır senin bu olaydaki tek karın bence bir ders almış olman olabilir sadece.
    geçmiş olsun
  • Öncelikle geçmiş olsun, bende ilk arabamı satarken öle yaptım. parayı almadan verdim arabamı. güvendim adama...:)ikincisinde bankaya yatırdı alıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tween25 -- 4 Kasım 2009; 9:28:11 >
  • Olay bana da gerçekçi gelmedi açıkçası. Böyle olaylar tabii ki oluyor ama, arkadaşın burada yazdıklarından, böyle bir kandırmacaya gelecek kadar saf biri olmadığı belli oluyor.
  • ben o değilde yalan neden söyledin onu anlamadım, noter soruyor paranı aldınmı diye, sen almadan, aldım diyorsun, arkadaşım yalana ne gerek var, almadım abi desen iş baştan hallolacak. ayrıca noter parayı ver sayacam demiyor mu, bu nasıl noter, birde 250 tl para alıyor satıştan. işini yapmayan noterden bu paranın alınması lazım ki görevini tam yapsın, yoksa noter ne işe yarıyor. çok geçmiş olsun en olmadı ahirette alırsın hakkını.
  • Gerçek ve Sahte arasında fark o kadar azalmış ki. Dolandırılıyoruz ama farkında değiliz.

Piyasada satılan KAŞAR PEYNİR'in aşağı yukarı tamamına yakın ANALOG KAŞAR PEYNİRİ, yani içinde gerçek peynir yok, margarin, nişasta, tuz, aroma, beta karoten var ve bunu KAŞAR PEYNİRİ olarak satıyorlar. Avrupa'da (Almanya'da) üzerine ANALOG KAŞAR PEYNİRİ veya PEYNİR BENZERİ ÜRÜN (KÄSEERSATZ) yazmaları gerekiyor ama bizim ülkemizde böyle bir şart olmadığından peynir yerine ot yiyoruz.

Birisi önünüze yemek koyduğunda onu yemeden önce, çiğneyip yutmadan önce bir defa daha bakmak, görmek, düşünmek ve anlamak lazım. Bir işe kalkıştığınızda A'dan Z'ye kadar olası tüm durumları gözden geçirmek gerek. Daima en kötüsüne hazırlıklı olmaktda fayda var.

Pazartesi kuzenim eniştem için bir araç beğendi ve 100 TL kaporasını ve eniştemin telefonunu satıcıya verdi, satıcının telefonunu da enişteye verdi. Dün enişte daha araca bakmadan satıcı ile noterde buluştu. Satıcı aracın borçlarını ödeyip notere geldi. Normal prosedür noterde yapıldı ama enişte parayı satıcıya vermedi, satıcıya da satış senedini bize vermemesibi söyledik. Satıcının kendi arabası ile satın aldığımız aracın yanına gittik. Aracı çalıştırdı ve kapının önüne getirdi, üzerinde anahtarı, yedek lastiği, vb. herşeyi vardı, direksiyona ben geçtim, enişte dışarıda parayı saydı, satış sözleşmesini aldı, arabaya bindik ve gittik.

Ne olur, ne olmaz. Dünyanın 1001 hali var demişler, boşuna dememişler ama....

• Ben hâlâ olayın neticesini anlamadım. Araba ve para gitti mi? Sonuç hakkında bir bilgi verirse konu sahibi sevineceğim.
  • haber bayağı eski ancak bugün aynı olayı ben yaşadım, şehrin yabancısı olduklarını söylediler, daha sonra terminalde buluştuk yanında birisini getirid bu kim dedim dayım dedi, nerelisiniz dedim ben mersinliyim dayım sivaslı dedi, öğretmenim dayım ise hayvancılık yapıyor dedi. ben araca yüksek fiyat çektim yalandan pazarlığa başladılar, bir yere oturalım yemek yiyelim çay içelim falan dediler ben adamlara temkinli yaklaşıp güvenmedim, aracım rehinli dedim, sana 5000 lira verelim sen rehini kaldır daha sonra bizle notere gelirsin satışı yapınca paranı veririz dediler, hee bakarız ben bi düşüneyim dedim gönderdim vatandaşları
  • kardeş aynı olay benim başıma geldi öğretmenim dedi bu da benim dayım dedi bana 2500 tl verdi bizde aracın satışını verdik sonra 14250 yide bankadan çekip getirceğim dedi gidiş o gidiş kardeş beni dolandıranlarla seni dolandıranlar aynı kişiler adamları tarif edebilir miisin konuşalım bu konuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

haber bayağı eski ancak bugün aynı olayı ben yaşadım, şehrin yabancısı olduklarını söylediler, daha sonra terminalde buluştuk yanında birisini getirid bu kim dedim dayım dedi, nerelisiniz dedim ben mersinliyim dayım sivaslı dedi, öğretmenim dayım ise hayvancılık yapıyor dedi. ben araca yüksek fiyat çektim yalandan pazarlığa başladılar, bir yere oturalım yemek yiyelim çay içelim falan dediler ben adamlara temkinli yaklaşıp güvenmedim, aracım rehinli dedim, sana 5000 lira verelim sen rehini kaldır daha sonra bizle notere gelirsin satışı yapınca paranı veririz dediler, hee bakarız ben bi düşüneyim dedim gönderdim vatandaşları

kardeş senle görüşebilir miyiz benim aracı da dolandırdılar aynı sana dediği gibi öğretmenim dedi yanında yaşlı bi adam vardı dayım dedi 2500 verdi geri kalan parayı noterden sonra vericez dediler noter satışından sonra aracı da alarak kaçtılar allah rızası için senle görüşelim

• KARDEŞ TLFONUNU BANA GÖNDERİRMİSİN SENLE BU KONUYU KONUŞUCAM e mail fatihbas56@hotmail.com
  • Konu 2 sen önce açılmış Demekki 2 senede değişen birşey olmamış.Hala dolandırılan arkadaşlarımız var.Bunun kesin bir çözümü yokmudur?
  • Parami almadan arac satmakmi kesseler atmam o imzayi ben ya memlekette ne insanlar var
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.