Şimdi Ara

Aracı stop ettiğimde gelen ses ?? Anlayan varmı sesi ltf yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
5.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracım 2011 model otomatik elantra aracım lpg li son 2 aydır çok nadir stop etip anahtarı çektikten sonra videodaki ses geliyor nereden neden gelir bu ses anlayamadım varsa eğer bileniniz yardımcı olurmusunuz.

https://youtu.be/SgGGz7HpEpo

• Ses hakikaten ilginç. Sanki inek möö'lemesi gibi😂

Şaka bir yana teyp sonradan takılı birşeyse belki kapanış sesi olabilir ama daha çok araç kayıyor ve balata sesi çıkarıyor gibime geldi. Park ettiğin zemin yokuş mu? Düz zeminde de ses geliyor mu?

Bu ses bir titreşim olmadan çıkmaz gibime geliyor. Biri aracın dışında dinlesin hatta dokunarak dinlesin ve sen de içerde dinle eminim en azından yönünü bulursun.
    Benim arabada da stop edince guguk kuşu gibi bi ses geliyo ciddiyim dalga değil.

Lakin videoya falan çekmem imkansız çünkü sessiz ortamlarda genellikle gece pürdikkat dinlersem duyulabiliyo.
    Çoğu insan duymuyo bile.
    Araç Focus 3.5 dizel.
    Kontağı kapatır kapatmaz 2-3 saniye süren bi guguk sesi.
    Elektriksel bi ses olduğunu düşünüyorum bi cihazın kapanma sesi gibi.
  • Ses hakikaten ilginç. Sanki inek möö'lemesi gibi😂

Şaka bir yana teyp sonradan takılı birşeyse belki kapanış sesi olabilir ama daha çok araç kayıyor ve balata sesi çıkarıyor gibime geldi. Park ettiğin zemin yokuş mu? Düz zeminde de ses geliyor mu?

Bu ses bir titreşim olmadan çıkmaz gibime geliyor. Biri aracın dışında dinlesin hatta dokunarak dinlesin ve sen de içerde dinle eminim en azından yönünü bulursun.
  • Bu nasıl ses ya
  • Benim Fiorino'da stop edince 3 kere gırç gırç gırç diye ses çıkarıyor, anahtarı çıkarınca da zınnk şeklinde titreşim sesi geliyor.

0 km'den beri yaptığı için takılmıyorum normal hali

Eskiden var mıydı bu ses
  • Benim arabada da stop edince guguk kuşu gibi bi ses geliyo ciddiyim dalga değil.

Lakin videoya falan çekmem imkansız çünkü sessiz ortamlarda genellikle gece pürdikkat dinlersem duyulabiliyo.
    Çoğu insan duymuyo bile.
    Araç Focus 3.5 dizel.
  • Yok dostum teyp fln sonradan takılma degil elantra orjinal radyo teybi düz zeminde psrk.etmistim her zaman olmuyor nadir belki haftada 1 belki 2 haftada 1 aracı stop ederken.ses kaydi almak amaciyla herdefasinda video cektim yakaladım bugun.hyundaiye ugricam sorxam ustakara videoyu izletcem bakalim ne dicekler
  • eskiden yoktu son 2 aydir var
  • Klima açık oluyor mu stop ederken ?
  • Kapı kilitlerinden birisi yapıyor olabilir.
    Dikkat edin , ses kapı kilitleri açıldıktan sonra geliyor. Belki bir tanesi yavaş açılıyorsa sürtme sesi falan yapabilir.
    i30 var bende de ,aracı stop ettikten sonra , kapı kilitleri açılırken sağ arka kapının kilidinden ''gırç'' şeklinde bir ses geliyordu , ustaya götürdüm , yağ falan sıktı vidaları sıkıladı düzeldi ses.
    Kapı kilidine bir baktırın.
  • onada dikkat ettim klima kapalı
  • Elektrikli el freni var mıydı?
  • individual İ kullanıcısına yanıt
    yok normal el freni
  • Reis arabanın içine cin kaçmış hıcaya okuttur bi geçer gibi.
  • Org’larin hucum borusu gibi
  • Hyundai servisi araçla ilgili olmayıp lpg beynindenden sıcaklardan dolayı olabilir gibi bir açıklama yaptı lpg için taktırdığım yere gidip soracam birde
  • Buna benzer bir ses benim 2006 fiesta'da da var. Ben de lpg beyninden şüpheleniyorum. Konuyu takipteyim. Kaydedebilirsem ben de ses kaydı atacağım.
  • Far yükseklik motorundan olabilir. El freni çekili düzgün bir yerde Kaputu açın bir arkadaş stop etsin siz de dinleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Benim arabada da stop edince guguk kuşu gibi bi ses geliyo ciddiyim dalga değil.

Çoğu insan duymuyo bile.
    Araç Focus 3.5 dizel.
    Hocam Focus 3'lerde bir de garip olan stop ettikten sonra gece kaputu açın, değişik sesler geliyor, fanlar vb. kapalıyken bile tamamen dururken ince tiz bir ses geliyor araçtan. Her seferinde yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

Hocam Focus 3'lerde bir de garip olan stop ettikten sonra gece kaputu açın, değişik sesler geliyor, fanlar vb. kapalıyken bile tamamen dururken ince tiz bir ses geliyor araçtan. Her seferinde yapıyor.

Alıntıları Göster
    Evet biliyorum su kabının o tarafan geliyor 10-15 saniye falan.
  • _mp_ kullanıcısına yanıt
    her zaman kimse olmuyor yanimda bide bu ses her zaman olmuyor ara sira nadir oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.