Şimdi Ara

arçelik CRT leri aslında LG üretiyor ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ^yukarı

arçelik markası altında satılan crt tüplü televizyonlar LG üretimi mi ? eğer öyleyse bu tv lerden bi tane alma durumum var. yok arçelik kendi üretiyor yada uyduruk fason bi markadan gerekli parçaları temin ediyorsa uzak durayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fake1tr

^yukarı

arçelik markası altında satılan crt tüplü televizyonlar LG üretimi mi ? eğer öyleyse bu tv lerden bi tane alma durumum var. yok arçelik kendi üretiyor yada uyduruk fason bi markadan gerekli parçaları temin ediyorsa uzak durayım ?
    Bilmem Nerden bu bilgi yani kaynak falan yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykartal

Bilmem Nerden bu bilgi yani kaynak falan yokmu?

Alıntıları Göster
    forumdaki eski msjları incelerken bi kaç kez rastladım. tüplü tv önerisi isteyen adama arçelik yada beko al, onlar lg üretimi olduğu için sağlam cihazlardır, için rahat olsun diyenler var. nette biraz araştırma yaptım ama kesin doğruya ulaşamadım... ?
  • quote:

forumdaki eski msjları incelerken bi kaç kez rastladım. tüplü tv önerisi isteyen adama arçelik yada beko al, onlar lg üretimi olduğu için sağlam cihazlardır, için rahat olsun diyenler var. nette biraz araştırma yaptım ama kesin doğruya ulaşamadım... ?

Alıntıları Göster
    Geçenlerde 70 ekran stereo arçelik tv min kapağını söktüm içindeki tüpün üzerinde LG yazıyordu.TV min modeli 3470 AVS
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedimax

Geçenlerde 70 ekran stereo arçelik tv min kapağını söktüm içindeki tüpün üzerinde LG yazıyordu.TV min modeli 3470 AVS

Alıntıları Göster
    arkadaşlar türkiyedeki elektronik ürünlerin çogunun herşeyi dışardean gelir yani yerli üretim yok sadece yerli montaj var bence uzak dur içindeki LG tüpte olsa eger montaj burada ise boş ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurcan1

arkadaşlar türkiyedeki elektronik ürünlerin çogunun herşeyi dışardean gelir yani yerli üretim yok sadece yerli montaj var bence uzak dur içindeki LG tüpte olsa eger montaj burada ise boş ver

Alıntıları Göster
    araştırmaların sırasında dünyada halen daha crt ye yatırım yapan firmalar arasında başta LG var. adamların son duyurusunu yaptığı tv ile ilgili yazı:

quote:

Her ne kadar LCD ve Plazma televizyonlar her baktığımız yerde boy gösterseler de, firmalar klasik CRT tüplerde hala umut görüyor. Bu konuda çalışmalarını sürdüren LG, bugün dünyanın en ince CRT TV'sini duyurdu. Firmanın Ultra Slim olarak adlandırdığı bu ürün, şimdiye kadar üretilen diğer Super Slim ve Slim Fit TV'lerden daha ince.

Normal bir CRT TV ile karşılaştırıldığında % 33 oranında daha ince olan LG 21FU1R, ayrıca 120 derecelik sapma açısına sahip. Dünyanın en ince CRT TV'si olan 21 inç (55 ekran) Ultra Slim LG TV, komple TV seti olarak ise sadece 330 mm kalınlığında. Ürün ayrıca ekran kenarlarındaki bozulmaları önleyen ve kontrastı arttıran teknolojilere de sahip. LG'nin basın bültenine göre ürünün fiyatı, eşdeğer LCD TV'lerin oldukça altında olacak.

bu arada lg nin ürettiği bazı crt tv ler 100hz pip gibi teknolojilerin yanında hd desteği, çift hdmi çıkışı gibi gelişmiş özelliklere de sahipler. lcd plazma bahaane crt şahane diyerek yola çıktım ve eninde sonunda kendime en iyi crt yi almak istiyorum. bu iş için 1000 ytl vivarı parayı gözden aile olarak çıkardık. sadece en uygun modeli bulmak kaldı bizim için.

• http://www.lge.com/products/category/list/tv_flat%20tv.jhtml

eğer bu güzellikler arçelik yada beko markası altında türkiyeye getiriliyorsa hiç sallamam üzerinde arçelik yamış.. arçelikte adam gibi marka. 20 yıldır arçelik çamaşır makinası, mutfak robotu..vb kullanılıyor bizim evde. küçümsenecek alay konusu olacak bi marka değil. sonuöda avrupada satılan her 2 tüplü televizyondan biri made in turkey.. bizse kendi ülkemizde ne yapıyoruz ?!?!

• quote:

http://www.lge.com/products/category/list/tv_flat%20tv.jhtml

eğer bu güzellikler arçelik yada beko markası altında türkiyeye getiriliyorsa hiç sallamam üzerinde arçelik yamış.. arçelikte adam gibi marka. 20 yıldır arçelik çamaşır makinası, mutfak robotu..vb kullanılıyor bizim evde. küçümsenecek alay konusu olacak bi marka değil. sonuöda avrupada satılan her 2 tüplü televizyondan biri made in turkey.. bizse kendi ülkemizde ne yapıyoruz ?!?!
    ASLINDA ARÇELİK SADECE BU ÜRÜNÜ DEĞİL DAHA BAŞKA BİRÇOK ÜRÜNÜNÜ BAŞKA FİRMALARA ÜRETTİRİYOR. ÖZELLİKLE DE LG ARÇELİĞİN KANKASI DİYEBİLİRİZ. MP3 ÇALARLAR CEP TELEFONLARI ARÇELİĞİN KENDİ ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER DEĞİL.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanberk

ASLINDA ARÇELİK SADECE BU ÜRÜNÜ DEĞİL DAHA BAŞKA BİRÇOK ÜRÜNÜNÜ BAŞKA FİRMALARA ÜRETTİRİYOR. ÖZELLİKLE DE LG ARÇELİĞİN KANKASI DİYEBİLİRİZ. MP3 ÇALARLAR CEP TELEFONLARI ARÇELİĞİN KENDİ ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER DEĞİL.

Alıntıları Göster
    Arçeligin kaliteli ne ürünü varsa hepsi ithaldir kendisinden kaliteli ürün daha 50 senedir göremedik göremeyizde

eger yukardaki ürünler direk LG tarafından üretiyorsa ve üzerinde arçelikte yazıyorsa ,özellikleri incelenip alınabilir ama burada üretiliyorsa ben kendi adıma asla almam

• quote:

Arçeligin kaliteli ne ürünü varsa hepsi ithaldir kendisinden kaliteli ürün daha 50 senedir göremedik göremeyizde

eger yukardaki ürünler direk LG tarafından üretiyorsa ve üzerinde arçelikte yazıyorsa ,özellikleri incelenip alınabilir ama burada üretiliyorsa ben kendi adıma asla almam

Alıntıları Göster
    arçelik televizyonlarını kendi markası olan beko fabriklarında üretir tüpleri üretmek için yapılacak yatırım çok pahalı olduğu için(bu konuda arçeliki savunmuyorum hatta bana göre akılsızca türkiyede tüpleri üretmemek) beko tüplerini genelde lgden alır bazı modellerinde samsung maraka tüplerde görülebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: acr

arçelik televizyonlarını kendi markası olan beko fabriklarında üretir tüpleri üretmek için yapılacak yatırım çok pahalı olduğu için(bu konuda arçeliki savunmuyorum hatta bana göre akılsızca türkiyede tüpleri üretmemek) beko tüplerini genelde lgden alır bazı modellerinde samsung maraka tüplerde görülebilir

Alıntıları Göster
    zatan fiyatlara baktığımızda kalitesi ve sahip olduğu özelliklerle arçelik marka tüplü tv ler pahalıya satılıyor. bu tvlerin benzer özellikteki avrupa malı tv lerle aynı fiyatta olması hatta daha pahalı olması işin içinde arçelikten başka lg, samsung gibi firmaların olduğu tezini güçlendiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fake1tr -- 27 Nisan 2007; 18:56:48 >

• quote:

http://www.lge.com/products/category/list/tv_flat%20tv.jhtml

quote:

Orjinalden alıntı: fake1tr

arçelikte adam gibi marka. 20 yıldır arçelik çamaşır makinası, mutfak robotu..vb kullanılıyor bizim evde. küçümsenecek alay konusu olacak bi marka değil. sonuöda avrupada satılan her 2 tüplü televizyondan biri made in turkey.. bizse kendi ülkemizde ne yapıyoruz ?!?!
    20 yıl önceki çamaşır makineleri orijinal Alman Siemens parçalarıyla yapılıyordu bugünkü Arçeliklerden çok daha kaliteli.Yani gerçek üreticiye dikkat etmekte fayda var.
    Tv konusunda da Arçelik direkt ithal edip üzerine Arçelik damgası vuruyorsa alabilirsiniz.Ama şuna dikkat etmekte de fayda var.Arçelik piyasada en yüksek fiyatlara sahip firmadır(istisnalar hariç).Lg den almak daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 27 Nisan 2007; 20:56:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: fake1tr

arçelikte adam gibi marka. 20 yıldır arçelik çamaşır makinası, mutfak robotu..vb kullanılıyor bizim evde. küçümsenecek alay konusu olacak bi marka değil. sonuöda avrupada satılan her 2 tüplü televizyondan biri made in turkey.. bizse kendi ülkemizde ne yapıyoruz ?!?!
    20 yıl önceki çamaşır makineleri orijinal Alman Siemens parçalarıyla yapılıyordu bugünkü Arçeliklerden çok daha kaliteli.Yani gerçek üreticiye dikkat etmekte fayda var.
    Tv konusunda da Arçelik direkt ithal edip üzerine Arçelik damgası vuruyorsa alabilirsiniz.Ama şuna dikkat etmekte de fayda var.Arçelik piyasada en yüksek fiyatlara sahip firmadır(istisnalar hariç).Lg den almak daha mantıklı

Alıntıları Göster
    yaaa zaten tv tüpleri ile ilgili toplasan 5 büyük üretici firma çıkar zaten.sony de lcd üretiminde lg ve samsungla çalışmıştır zaman zaman.farkı ise temelde yazılımından kaynaklanır.arçelik al demiyorum ama bu anlamda eleştirileri çok doğru bulmuyorum.sana iki önerim var.biri samsung slim fit crt(72 ekran) diğeri philips 29pt9521 modeli...daha iyisi yok inan bana.bunlar hd uyumlu hdmi girişli tvler.parlak ve göz alıcı.samsung özellikle ince ve siyah tasarımı ile eşsiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: dimağ

yaaa zaten tv tüpleri ile ilgili toplasan 5 büyük üretici firma çıkar zaten.sony de lcd üretiminde lg ve samsungla çalışmıştır zaman zaman.farkı ise temelde yazılımından kaynaklanır.arçelik al demiyorum ama bu anlamda eleştirileri çok doğru bulmuyorum.sana iki önerim var.biri samsung slim fit crt(72 ekran) diğeri philips 29pt9521 modeli...daha iyisi yok inan bana.bunlar hd uyumlu hdmi girişli tvler.parlak ve göz alıcı.samsung özellikle ince ve siyah tasarımı ile eşsiz...

Alıntıları Göster
    bence reklam politikası büyük markalara yamanma girişimi diyecekler arçelik lg aynı

• quote:

Orijinalden alıntı: NEANDARTEL

bence reklam politikası büyük markalara yamanma girişimi diyecekler arçelik lg aynı

Alıntıları Göster
    quote:

sana iki önerim var.biri samsung slim fit crt(72 ekran) diğeri philips 29pt9521 modeli...

WS-32Z409P
    SLIM FIT TV
    http://www.samsung.com/tr/products/TV/slimfittv/ws_32z409p.asp

samsung çok güzel, hdmi çıkış ve 100 hz tarama yapabilen FULL HD crt daha ne olsun !?!? var mı piyasada 100hz tarama özelliği olan full hd plazma yada lcd tv !??!

ama bu tv hakkında olumsuz konuşanlar var, kimileri bu tv için görüntüde eğrilmeler, geometrik.. !??!! bilmemne sorunları var derken kimileri fazla ısınıyor gibi yorumlar yapmış ?

• quote:

quote:

sana iki önerim var.biri samsung slim fit crt(72 ekran) diğeri philips 29pt9521 modeli...

WS-32Z409P
    SLIM FIT TV
    http://www.samsung.com/tr/products/TV/slimfittv/ws_32z409p.asp

samsung çok güzel, hdmi çıkış ve 100 hz tarama yapabilen FULL HD crt daha ne olsun !?!? var mı piyasada 100hz tarama özelliği olan full hd plazma yada lcd tv !??!

ama bu tv hakkında olumsuz konuşanlar var, kimileri bu tv için görüntüde eğrilmeler, geometrik.. !??!! bilmemne sorunları var derken kimileri fazla ısınıyor gibi yorumlar yapmış ?

Alıntıları Göster
    arçelik tvleri lg üretmiyo fakat bazı modellerin yine bazı partilerinde lg samsung 3 ,4 farklı marka tüp kullanılmakta ayrıca beko ve arçelik lcdlerin ve plazmaların ekranlarınıda lg üretiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: arçi_1925

arçelik tvleri lg üretmiyo fakat bazı modellerin yine bazı partilerinde lg samsung 3 ,4 farklı marka tüp kullanılmakta ayrıca beko ve arçelik lcdlerin ve plazmaların ekranlarınıda lg üretiyo

Alıntıları Göster
    evet zaten arçelik teknoloji falan üretemez DVD'ye kadar dışardan alır,herşeyi dışardan aldıgı gibi,diger yerli firmalar gibi montaj yapabilir gerisi hikaye

• quote:

evet zaten arçelik teknoloji falan üretemez DVD'ye kadar dışardan alır,herşeyi dışardan aldıgı gibi,diger yerli firmalar gibi montaj yapabilir gerisi hikaye

Alıntıları Göster
    arkadaşlar lg arçeliğe tv üretmez. arçelikle lg kankaysa içindeki tüpe bakarak buna karar veriyosanız profiloda panasonic, samsung, lg, philips ve thomson ile kanka. vestelde aynı. resim tüpü olarak bunlar kullanılıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihatsan

arkadaşlar lg arçeliğe tv üretmez. arçelikle lg kankaysa içindeki tüpe bakarak buna karar veriyosanız profiloda panasonic, samsung, lg, philips ve thomson ile kanka. vestelde aynı. resim tüpü olarak bunlar kullanılıyo.

Alıntıları Göster
    arçelik vestel gibi fason üretim yapan firmalar crt tüp boyutlarına göre dönem dönem farklı firmalardan crt alımı yapar bunları fabrikalarında birleştirip kendi markası olarak satar. yoksa kimse koreden çinden buraya bütün olarak tv getirip arçelik beko vestel markasıyla satmıyor(bazı özel modeller dışında).

show da premier de diğer markalarda da durum bu.

yalnız bu konu canınızı sıkmasın beko sony 37 ekran küçük tv üretimini de yapmaktadır.sharp ın pek çok crt sini de üretiyor.yani üretim olarak sony kalitesine gelmiş ürünleri de mevcuttur.

son olarak dünyada crt üretimi yapan sayılı firma vardır. lg, thomson, grundig in tüp üretim bandını alan profilo bunlardan bir kaçı
    sevgiler saygılar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.