Şimdi Ara

Arkadaşlar Bi Bakarmısınız Acil...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ben bu devreyi arkdaştan aldım okulda bi ders için hocaya vercem geçme için dersten elimde devre var baskı dervresi var malzemeli resim var çıktı olarak sizden isteğim bu ne devresi ne işe yarıyo . Birde açıklama gibi bişey yazmam gerekiyo nasıl çalışır ne işe yarar ne gibi arıza verir gibisine çıktı vrcem yardım ederseniz çok sevinirm...

Resimleri koyuyorum... Daha net görünmesi için direk tıklayabilirsiniz linklere .

1.Resim. : https://store.donanimhaber.com/0d/7a/fd/0d7afd98a6364705b44c5cd90563989a.jpg

2.Resim. :https://store.donanimhaber.com/3c/ce/ae/3cceaecdcab22331691c7a8b54fdf34a.jpg

3.Resim. :https://store.donanimhaber.com/b3/fe/e0/b3fee09111f042b152d6a2f2176bc320.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capkin_68 -- 22 Nisan 2013; 0:18:56 >

• PIC16F877A ile oluşturulmuş ve 5 butona ve 7 segment display'e sahip bir devre. Ancak PIC'in içindeki yazılım olmaksızın bunun ne devresi olduğunu kesin olarak söylemek ne yazık ki imkansız.
  • SAnki bir ileri geri sayıcıya benziyor gibi. 0-9 arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeronics

PIC16F877A ile oluşturulmuş ve 5 butona ve 7 segment display'e sahip bir devre. Ancak PIC'in içindeki yazılım olmaksızın bunun ne devresi olduğunu kesin olarak söylemek ne yazık ki imkansız.

usta hocaya numaratör olarak yazdırdım bu o değilse ayvayı yedik :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capkin_68 -- 22 Nisan 2013; 13:09:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: capkin_68

quote:

PIC16F877A ile oluşturulmuş ve 5 butona ve 7 segment display'e sahip bir devre. Ancak PIC'in içindeki yazılım olmaksızın bunun ne devresi olduğunu kesin olarak söylemek ne yazık ki imkansız.

5 tane tuşa numaratörde görev atayabilirsen numaratör de olur. Önemli olan PIC'in içine yazılacak yazılım.
  • quote:

quote:

quote:

5 tane tuşa numaratörde görev atayabilirsen numaratör de olur. Önemli olan PIC'in içine yazılacak yazılım.

Hocam şöyle söyleyim senin dediğin yazılım lisedeyken yapıyoduk Hex. dosyası heralde. Ben bunu kaç farklı şey olarak kullanırım . Ben sadece örneğin numaratör olarak kullanıcam ama ön hazırlıkta malzeme listesi falan vercem kullanım amacı devre şeması ondan soruyorum. Yazacak bilgi olsun biraz.

• quote:

quote:

quote:

Hocam geçen konuma yorum yapmıştınız. Bu devredeki bütün parçaları biliyosanız isimlerini yazabilirmisiniz. Yarın hocaya teslim edecem malzeme listesinide vermem gerekiyo.

• Cevabı veriyorummmmmmm
    numaratör veya sayaç 3.seçenek ise , lcd li şifreli kilit sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Webperfect

Cevabı veriyorummmmmmm
    numaratör veya sayaç 3.seçenek ise , lcd li şifreli kilit sistemi

Usta numaratör herlade çalıştırdımda bana acil bunların bütün parçaların isimleri lazım . Yarın hocaya vermem gerekiyo malzeme listesini yardım edersen çok güzel olur.
  • Tmm bana biraz zaman ver
  • quote:

Tmm bana biraz zaman ver

Beklerim ne demek çok sağ ol.
  • 7tane 220 R
    10uf kondansatör
    2uf kondansatör
    7805 Entegre
    1tane 100n
    6Tane 10k direnç
    4Mhz kristal
    10k direnç
    1n4001 diyot
    5 anahtar (swich)
    2tane 22p
    1 tane lcd
    2 klemens
    1 tane ln2003
    1 tane pic16f877 şemada bu devrede pic16f877a
    Bıyır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CFF28C7FD -- 25 Nisan 2013; 17:42:48 >
  • Giriş volt içinde 9volt adaptör yeterli olacaktır.
    İyi forumlar
  • quote:

7tane 220 R
    10uf kondansatör
    2uf kondansatör
    7805 Entegre
    1tane 100n
    6Tane 10k direnç
    4Mhz kristal
    10k direnç
    1n4001 diyot
    5 anahtar (swich)
    2tane 22p
    1 tane lcd
    2 klemens
    1 tane ln2003
    1 tane pic16f877 şemada bu devrede pic16f877a
    Bıyır

Teşekkür ederim şunlarıda soruyum :D 1 tane ln2003 , 1 tane pic16f877 bunların karşısına entegre yazsam olur demi . 2tane 22p bunada mercimek kondansatör mü diyolar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capkin_68 -- 25 Nisan 2013; 17:47:04 >
  • evet ama picler entegre sınıfa girermi bilmiyorum :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.