Şimdi Ara

Askerlik Yaş SINIRI ??????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru 1: 29 yaşına girmiş mi olmak gerekiyor yoksa 29 tamamlamak mı (30 dan gün almak dedikleri)
    Soru 2: Yüksek Lisans için de mi 29 mevzusu geçerli mi? yoksa 35 yaş mı ?

• Ben Soru 1 için kendimden örnek vereyim 1993 doğumluyum 31 Aralık 2022'ye kadar tecilliyim oradan hesap edin normalde direkt 29 yaşında alsa beni Ocak 2022 de asker yapmaları lazım. Yani öyle olmuyor.

Yüksek lisansla da 29 yaşı geçebilirsiniz bu arada son sınır 35 sadece. 35 olduğunda gitmeniz lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bane93

Ben Soru 1 için kendimden örnek vereyim 1993 doğumluyum 31 Aralık 2022'ye kadar tecilliyim oradan hesap edin normalde direkt 29 yaşında alsa beni Ocak 2022 de asker yapmaları lazım. Yani öyle olmuyor.

Yüksek lisansla da 29 yaşı geçebilirsiniz bu arada son sınır 35 sadece. 35 olduğunda gitmeniz lazım

ulan 35 yasından sonrada askeremi gidilir be
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliKocBey

quote:

Orijinalden alıntı: Bane93

Ben Soru 1 için kendimden örnek vereyim 1993 doğumluyum 31 Aralık 2022'ye kadar tecilliyim oradan hesap edin normalde direkt 29 yaşında alsa beni Ocak 2022 de asker yapmaları lazım. Yani öyle olmuyor.

ulan 35 yasından sonrada askeremi gidilir be

Ben arkadaş için bilgi verdim usta 35 yaşında gerçekten gidilmez her şey zamanında yapılmalı (bence) Düşünsene 21 yaşında çocuklarla askerlik yapıyorsun o yaşta.

• hocam lisans eğitimi sadece 1 kere lisanstan mezun olana kadar erteler. yüksek lisans eğitimi 35 yaşına kadar erteleyebilir. bir yüksek lisans bitirip ikinci bir yüksek lisans yaparsanız o da erteler.hatta üçüncü de erteler. taki 35 yaşına kadar. aradaki 5 seneyi de bir şekilde atlatırsanız sanırım 40tan sonra almıyorlar.
  • Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen veya anlatım şeklimize dikkat edelim. Yüksek lisanstan mezun belgenizi alırsanız bundan sonra başlayacağınız hiçbir yüksek lisans programı sizin askerliğinizi ertelemez. Bunu yapabilmek için mezun olmadan okuldan kaydınızı sildirip başka bir yüksek programına kayıt yaptırmanız gereklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kassady

Yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen veya anlatım şeklimize dikkat edelim. Yüksek lisanstan mezun belgenizi alırsanız bundan sonra başlayacağınız hiçbir yüksek lisans programı sizin askerliğinizi ertelemez. Bunu yapabilmek için mezun olmadan okuldan kaydınızı sildirip başka bir yüksek programına kayıt yaptırmanız gereklidir.

yüzde yüz emin misin? öyle değil diye biliyorum? tabi yanlış biliyor da olabilirim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.