Şimdi Ara

Astra Elektrik-Elekronik Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
5.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2004 Enjoy Astra kullanıyorum son 1 aydır seyrek zamanlarda arabamın kornası çalışmıyor ve aynı anda direksiyon üzerindeki müzik kumanda düğmeleri de abuk subuk çalışıyor. hatta kornaya basınca teyibin sesi açılıyor. :) (sesini açınca kanal değiştiriyor falan) fakat ne alakası var bilmiyorum bütün bunlar far açıkken oluyor farı kapatınca düzeliyor.Direksiyonun içinde airbag'in altında bulunan kablo demetini değiştirdiler serviste çalışınca ok sandım ama sorun devam ediyor.Bu tarz bir sorunla karşılaşan var mı aranızda?

• İstanbuldaysan form elektroniğe gidebilirsin biz e de oldu garantili yaptı arızayı.
    İbrahim usta 0212 2865697-0212 2861704.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AKarayel

Arkadaşlar 2004 Enjoy Astra kullanıyorum son 1 aydır seyrek zamanlarda arabamın kornası çalışmıyor ve aynı anda direksiyon üzerindeki müzik kumanda düğmeleri de abuk subuk çalışıyor. hatta kornaya basınca teyibin sesi açılıyor. :) (sesini açınca kanal değiştiriyor falan) fakat ne alakası var bilmiyorum bütün bunlar far açıkken oluyor farı kapatınca düzeliyor.Direksiyonun içinde airbag'in altında bulunan kablo demetini değiştirdiler serviste çalışınca ok sandım ama sorun devam ediyor.Bu tarz bir sorunla karşılaşan var mı aranızda?

Değerli arkadaşım aynı sorun bendede oldu nasıl oldu ilkönce onu anlatayım sonra çözümünü anlatayım; Sorun far açık iken meydana geliyor kornaya basıyorsun far açıkken korna çalmıyor hatta teybin sesini açıyor aynen senin söylediğin gibi direksiyonun sol tarafındaki yol bilgisayarı değişim mod düğmesi çalışmıyor bazen çalışıyor en sinir bozucu ise kornanın çalışmaması tabiki far açık iken basıyorsun korna bir türlü çalışmıyor....

Bu sorun bende ilk servisten sonra oldu serviste aracıma bir yazılım yüklediler bunuda şunun için yapmışlardı araç geç çalışıyordu bazen ise çalışmıyordu yani basıyorsun marşa araç bir türlü çalışmak bilmiyordu sonra servis yazılın güncellenmesi gerektiği sonucuna vardı yoksa herhangi bir arıza yok dedi bende okey dedim ve yazılım güncellendi çalışmama gibi bir sorun kalmadı kontağı basar basmaz çalışıyordu araç. Fakat sizinde anlattığınız gibi yukarıdaki problem meydana geldi bu noktadan sonra aynen sizin tarifinizdekiyle birebir aynı. Bu sefer benim özel servisime gittim onlar bu sorunun bir çok astra da olduğunu belirtip bir kablo siparişi verdiler kabloyu taktılar (küçük bir şey direksiyonu söküp içindeki iki parça kabloyu çıkarıp yeni kabloyu taktılar) fiyatıda 35-40 YTL civarı birşeydi... Fakat işin kötü tarafı ise kablodan sonra sorunun halledildiğini düşündük o gün hiç aksatmadı korna fakat ertesi gün sabah aracı çalıştırdığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Yine özel servisime gittim bu sefer astranın en yazılımı buldular komple aracı resetlediler (yazılımı) sonra yeni yazılımı yüklediler yedek anahtar bu resetlemeden sonra devre dışı kaldı onuda güncellediler ve bu satten sonra ne korna nede o yol bilgisayarı değişim mod düğmesinde herhangi bir aksaklık meydana gelmedi. Yani benim anladığım kadarıyla sorun tamamen yazılımda yani kablo falan değiştirmeye gerek yokmuş meğer, biz boşuna 40 YTL kablo değiştirmiş olduk ama özel servisim sağolsun yazılım falandi hiç ücret talep etmedi bayada araştırdılar zaten bende helal olsun dedim.

Size tavsiyem aracın yazılımını bir özel serviste yeniden yükletin servisler bu yazılım içinde 30-40 YTL gibi bir para istiyor çünkü... Eğer sorun halledilmezse sizde o direksiyonun içindeki küçük iki parça kabloyu değiştirip yazılımı yeniden yükleteceksiniz demektir ki ben zannetmiyorum iş oraya kalsın. Söz konusu yazılım ile sorun halledilecektir.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.