Şimdi Ara

Astra h easytronik arızası yardım lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorunsuz kullandığım otomatik astra h yı park ederken el freni çekik ve vites A1 deyken frenden ayağımı çektim ve araç stop etti.sonra aracı calistirdim ve A1 E aldım gaza bastığında aracın ilerleme di sarsıldı ve tuhaf sesler çıkararak vitesi N ye aldı.birkackez demedim ama her seferinde aynı oldu. Acaba arıza nedeni nedir. Ne yapmalıyım arkadaşlar lütfen bilen biri yardım etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Astra H kasa 1.6 115 Hp easytronic olanından vardı bizde de babam yaklaşık beş km olan eğimli yolda boşa alarak indirmiş arabayı sonrasında vitese aldığında sizin dediğiniz gibi ses ve sarsılma hatta frene bastığı halde gitmeye çalışıyordu araba.

Bu otomatik viteslerde araç giderken boşa almak demek yağlamayı durdurmak demek yağlama durunca da bu şekilde sorunlar çıkarıyor araç. Sizin araçta da baskı balatadan kaynaklı sorun çıktı büyük ihtimal ama normal şekilde seyahat ettiğinizde düzelecektir tahminim.
  • Tesekkurederim cevabınız için.s orun cozulmedi şuan araç yatiyor sanayide usta baskı balata sağlam dedi bilgisayara bağladı arıza yok dedi.kaldik bekliyoruz bakalim

• Hocam öncelikle geçmiş olsun inşallah en kisa zamanda düzelir problem

Easytronic aslında kolay kolay bozulan bir yapıda değil özellikle 2007 ve öncesi sistem sorunlu idi çok uğraştılar ancak 2008 ve üzeri sinde hem yazılım anlamında hem de mekanik anlamında degisiklik yaşadı

Herneyse konumuza dönelim aracınız otomatikleştirilmiş bir manuel şanzıman a sahip yani sizin yerinize debriyaja basan bir elektronik kontrollü vites Seçici sistemi ile çalışan manuel

Oncelikle zaten baskı balata da sorun olmadığını ustanız söylemiş ustanız mekanik olarak bir sorun yok diyor ise sorun elektronik olabikir siz aracınız da elektronik olarak kısa devre yada kaçak olup olmadığını kontrol edin

Daha sonra Tech 2 cihazı ile tekrar hata kontrolü yapınız ustanızla

• Sorununuzu cozdunuz mu merak ettim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.