Şimdi Ara

ASTRA H SEDAN CRUISE CONTROL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BENDE ASTRA H SEDAN ENJOY + SPOR PAKET VAR. MALUM ARAÇTA CRUISE CONTROL YOK. ANCAK BAZI SITELERDEN TAKILABILDIĞINI DUYDUM VE SERVISE SORDUM. SERVIS ARACIMIN DUZ VITES OLUP OLMADIĞINI SORDU, BUNA GORE FIYAT VERDI. VE FIYAT BANA BIRAZ PAHALI GELDI. (300 YTL CİVARINDA)

MERAK ETTIĞIM ŞU:

ARACIN DUZ VITES OLUP OLMAMASI CRUISE CONTROL TAKILMASINDA MASRAFI ARTIRIR MI?
    DUZ VITESLERE SENSOR TAKILDIĞINDAN BAHSETTİ. DOĞRULUK PAYI NEDİR?
    TAKAN ARKADAŞLARIMIZ VARSA ( DÜZ VİTESE) NE KADARA TAKTIĞINI YAZABILIRMI?

TEŞEKKÜRLER

• Selam bende 3-4 ay önce (tam hatırlamıyorum) Astra 1.3 CDTI aracıma Yetkili serviste Cruise Control taktırdım. 250 YTL gibi bir rakamdı. Aracın pedallarına sensör takıldığını biliyorum.

Düz ve otomatik olmasının ne farkı vardır bilmiyorum ama en basitinden

Debriyaj ve fren pedalına sensör konulduğunu düşünürsek, Otomatik araçta sadece tek sensör konuluyor olmalı. Dolayısıyla maliyeti de çok fark etmesede az olacaktır, diye düşünüyorum.
    (Not: sensör konusunun bu şekilde olup olmadığından emin değilim ama bana öyle geliyor.)
  • Astra enjoy spor paket aracım var..

Ankara servıste taktırdım.

Fiyat 130 ytl..

Yarım saat surdu..

Düz otomatık olması,takılıp takılmamasını etkılemez.

Enjoylarda tesısat hazırfdır.

Sadece sınyal kolu degıstırılıp,fren ve debrıyaja o soyledıgın sensorlerı takıyorlar.

300 ytl sakın verme,lakın daha 1 ay once arkadasım aynı fıyata taktırdı.

Bu arada karter koruma yetkılı servıste 50 tyl.Taktırmadıysan onu da taktır.

Pazarlık yapmayı unutma..

Çünkü opel yetkılı servıslerı 23 ytl lık hava fılıtresını değiştirmek için 35 ytl de işçilik alan polıkayla çalımakta...

• quote:

Orijinalden alıntı: happycar

Astra enjoy spor paket aracım var..

Fiyat 130 ytl..

Yarım saat surdu..

Sadece sınyal kolu degıstırılıp,fren ve debrıyaja o soyledıgın sensorlerı takıyorlar.

Çünkü opel yetkılı servıslerı 23 ytl lık hava fılıtresını değiştirmek için 35 ytl de işçilik alan polıkayla çalımakta...

quote:

İlginiz için teşekkür ederim.

Karter muhafazasını araç alırken taktırmıştım. Dolayısı ile ona para vermedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mytolga

quote:

İlginiz için teşekkür ederim.

Karter muhafazasını araç alırken taktırmıştım. Dolayısı ile ona para vermedim.

Alıntıları Göster
    düz araçlarda c otomatik kadar konforlu değil.sistem debriyaja veya frene basılınca devreden çıkıyor diye biliyorum.bu durumda rampada bayılınca vites düşüremezsiniz.anca fazla uzun ve düz yollarda (meslea konya-ank. esk.-ank gibi) işinize yarar.

fiyata gelirsek 300ytl çok 150den fazla olmaması laızm

• Ben de Astra H manuel aracıma taktırmıştım serviste 150YTL idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: happycar

Fiyat 130 ytl..

Yarım saat surdu..

quote:

Orjinalden alıntı: happycar

Fiyat 130 ytl..

Yarım saat surdu..

Merhaba ;

Bende ankaradayım ve aracıma taktırmak istiyorum.ankara servis derken nereyi kasdettin ve yaptıkları iş ile verdikleri hizmetten memnun kaldınmı..ona göre bende aynı yere didip yaptırayım

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitter end

quote:

Fiyat 130 ytl..

Yarım saat surdu..

Merhaba ;

Bende ankaradayım ve aracıma taktırmak istiyorum.ankara servis derken nereyi kasdettin ve yaptıkları iş ile verdikleri hizmetten memnun kaldınmı..ona göre bende aynı yere didip yaptırayım

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Ankarada hangi servis?

quote:

Orjinalden alıntı: bitter end

quote:

Fiyat 130 ytl..

Yarım saat surdu..

Merhaba ;

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluksengul

Ankarada hangi servis?

quote:

Orjinalden alıntı: bitter end

quote:

Fiyat 130 ytl..

Yarım saat surdu..

Merhaba ;

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    eğer halen taktırmadıysan ve uzun yol yapıyorsan mutlaka taktır dostum, ben arabamı alırken taktırdım 200ytl çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Emerald Dolphin

eğer halen taktırmadıysan ve uzun yol yapıyorsan mutlaka taktır dostum, ben arabamı alırken taktırdım 200ytl çok memnunum

Alıntıları Göster
    Bende de 1.6 Enjoy Twinport easytronic var Cosmo larda görmüştüm keşke olsaydı diyordum şimdi bunları okuyunca bende taktımaya karar verdim.Bu kadar ucuz olacağını tahmin etmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKarayel

Bende de 1.6 Enjoy Twinport easytronic var Cosmo larda görmüştüm keşke olsaydı diyordum şimdi bunları okuyunca bende taktımaya karar verdim.Bu kadar ucuz olacağını tahmin etmemiştim.

Alıntıları Göster
    cc için opel servisine işçilik dahil 150 YTL den fazla vermeyin...
    ancak... şimdi döviz fırladı... yakında yeni fiyatlar ne olur bilemem acele edin..

• quote:

Orijinalden alıntı: gardianus

cc için opel servisine işçilik dahil 150 YTL den fazla vermeyin...
    ancak... şimdi döviz fırladı... yakında yeni fiyatlar ne olur bilemem acele edin..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sedanlarda ön hazırlık hbler gibi olmayabilir. hblerde olan bazı donanımlar sedanlarda yok. ondan hb si olup 150ye taktıranlar sedan için 300ytlye çok demeyin iyice bir araştırın bence

• quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

arkadaşlar sedanlarda ön hazırlık hbler gibi olmayabilir. hblerde olan bazı donanımlar sedanlarda yok. ondan hb si olup 150ye taktıranlar sedan için 300ytlye çok demeyin iyice bir araştırın bence

Alıntıları Göster
    yahu bu 150'ye nerede takılıyor? nereye sorduysam 350'den aşağı fiyat alamadım. İstanbul'da var mı bu fiyata yaptıracağımız servis? varsa direk servis adı verirseniz, hem benim hem diğer arkadaşların faydasına olacaktır. Forumda bir kaç konuda daha 150 ytl gibi fiyatlar telafuz edildi ama 150 nere 350 nere yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stud

yahu bu 150'ye nerede takılıyor? nereye sorduysam 350'den aşağı fiyat alamadım. İstanbul'da var mı bu fiyata yaptıracağımız servis? varsa direk servis adı verirseniz, hem benim hem diğer arkadaşların faydasına olacaktır. Forumda bir kaç konuda daha 150 ytl gibi fiyatlar telafuz edildi ama 150 nere 350 nere yani.

Alıntıları Göster
    ben 130a taktırdım geçen sene aralık gibiydi yanılmıyorsam odak topkapıda
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

ben 130a taktırdım geçen sene aralık gibiydi yanılmıyorsam odak topkapıda

Alıntıları Göster
    selam arkadaslar ;

Bende ankara opis e gecenlerde gittigimde fiyat aldım.cruise 150 ytl + park sensörü 150 ytl olmak üzere toplam 300 ytl dediler..bi ara götürüp serviste her ikisinide taktırıcam .. yani cruise'e 150 den fazla vermeyin.

Saygılar ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitter end

selam arkadaslar ;

Bende ankara opis e gecenlerde gittigimde fiyat aldım.cruise 150 ytl + park sensörü 150 ytl olmak üzere toplam 300 ytl dediler..bi ara götürüp serviste her ikisinide taktırıcam .. yani cruise'e 150 den fazla vermeyin.

Saygılar ..

Alıntıları Göster
    bende odak-topkapıda,
    ama 200ytl ye taktırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: Emerald Dolphin

bende odak-topkapıda,
    ama 200ytl ye taktırdım

Alıntıları Göster
    Peki park sensoru takıldıktan sonra tampondaki sensorlerin boyası nasıl oluyor? boyayıp mı takıyolar yoksa üstten mi boya vuruyolar tampona? ayrıca bir maaliyet çıkıyor mu boya için ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stud

Peki park sensoru takıldıktan sonra tampondaki sensorlerin boyası nasıl oluyor? boyayıp mı takıyolar yoksa üstten mi boya vuruyolar tampona? ayrıca bir maaliyet çıkıyor mu boya için ?

Alıntıları Göster
    Bende sonradan taktırdım, önce bakımları yaptırdığım özel serviste boyattım sonra montajını yaptırdım.orjinalden farksız oldu herkes orjinal sanıyor.70 ytl montaj dahil desi marka aldım boyasına da jest yapıp ücret almadılar.süper oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKarayel

Bende sonradan taktırdım, önce bakımları yaptırdığım özel serviste boyattım sonra montajını yaptırdım.orjinalden farksız oldu herkes orjinal sanıyor.70 ytl montaj dahil desi marka aldım boyasına da jest yapıp ücret almadılar.süper oldu.

Alıntıları Göster
    Herkese selam...

pp için opel servisleri önce orjinal kasa rengine boyayıp sonra takıyorlar.
    orjinalinden farklı olmuyor... bence sadece sesli uyarısı olanları taktırın.
    ekranlı olanlar kullanışsız olur.. ekran yeri hoşunuza gitmez ve bakmak aklınıza bile gelmez... zaten trafikte iken aynadan arkaya bakıyor olacaksınız.
    sesli ikaz daha kullanışlı...
    Bu gün Tansaş marketindeydim 20:30 civarı; elektronik aletlere (tv, dvd vb) zam gelmiş etiketleri değiştiriyorlardı..
    bu tür ekipmanlara da zam gelecektir.. pp almak isteyenler fazla gecikmesin.

Hoşcakalın..

• quote:

Orijinalden alıntı: gardianus

Herkese selam...

pp için opel servisleri önce orjinal kasa rengine boyayıp sonra takıyorlar.
    orjinalinden farklı olmuyor... bence sadece sesli uyarısı olanları taktırın.
    ekranlı olanlar kullanışsız olur.. ekran yeri hoşunuza gitmez ve bakmak aklınıza bile gelmez... zaten trafikte iken aynadan arkaya bakıyor olacaksınız.
    sesli ikaz daha kullanışlı...
    Bu gün Tansaş marketindeydim 20:30 civarı; elektronik aletlere (tv, dvd vb) zam gelmiş etiketleri değiştiriyorlardı..
    bu tür ekipmanlara da zam gelecektir.. pp almak isteyenler fazla gecikmesin.

Hoşcakalın..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ben 1/07/2009 itibarıyla hız sabitleyiciyi elegance arabama 300 tl ye taktırdım ve harika bi şey tavsiye ederim..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.