Şimdi Ara

Astra sport mu cosmo mu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
3.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2013 model astra alma arifesindeyim. Yalniz sport ve cosmo arasinda kaldim ikiside ayni renk yaklasik ayni km de fiyatlarida ayni.

Sport kasanin jantlar ve direksiyonu cok guzel duruyor.

Cosmonun direksiyonu hic beğenmiyorum yalniz bir yandan da AFL var.

Gonlum sporttan yana yalniz afl beni etkiliyor. Fikirlerinize ihtiyacim var.

• Cosmo'ya Sport'un jantını takabilirsiniz ama Sport'a AFL takamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Cosmo'ya Sport'un jantını takabilirsiniz ama Sport'a AFL takamazsınız
    Sırf afl için bile cosmo seçilir ama şöyle sıralanıyor cosmo ile sport arasındaki farklar:

Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL+)
    Led Gündüz Farları
    9 Farklı otomatik Aydınlatma Modu
    Uzun Far Asistanı
    Otomatik Far Yükseklik Ayarı
    Far Yıkama sistemi
    Alarm
    Bluetooth Cep Telefonu Portalı
    Deri - Kumaş kombineli koltuk döşemesi
    Elektrikli, katlanır ve ısıtmalı yan aynalar
    Park sensörü (ön,arka)
    Donanımlara bir göz gezdirin hoşunuza giderse cosmo öneririm.Direksiyon ve jant için sport seçilmez bence.Cosmoya ek navigasyon ve sunroof da olursa oldukça dolu bir araca binmiş olursunuz.

• Ben de jant değişilir, fakat Afl sonradan takılmaz dedikleri gibi. Cosmi alırdım.
  • Sport - cosmo arasında fark yoksa tabiki cosmo alın. Ekstra özellikleri genelde farları. Başka da pek fark yok. (Kumaş falan vs. )

Bende sport var. Krom kaplama kollar💛, spor jantlar, gündüz led farı, bluetooth + navi paket.
  • Fark yoksa cosmo alınır. Varsa farka göre sport.

Cosmo nun farları acayip bişey. Harika görünüyor gece
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Cosmo'ya Sport'un jantını takabilirsiniz ama Sport'a AFL takamazsınız

Aynen.. İnsanlar jantlardan dolayı Sport'a kayıyor ama Cosmo'nun kapı içi döşemeleri, AFL farları yeter.

Cosmo artıları (Sport'a göre - aklıma gelenler):
    İç mekan hareket sensörlü alarm
    Kapı içi bez yerine suni deri döşeme
    Yarı deri koltuklar (Sport'ta kumaş fakat yan destekleri fazla)
    Ön-arka park sensörleri
    AFL farlar, far yıkama
    Uzun-kısa far asistanı
    Koyu renkli konsol kaplaması (2014'ten sonra piano black)
    Bluetooth
    Katlanır aynalar

BUnlara karşılık Sport'ta jantlar güzel, ki 1000 civarına alırsınız. Cosmo jantını da 500'e satsanız geri kalır 500 tl.
    Kalın direksiyon simidi
    Spor destekli koltuklar (cosmo koltukları kesinlikle daha kaliteli)

DOlayısıyla ben olsam 2014 üzeri cosmo alır Sport jantı takardım.

• 50k kmdeki 2013 sport icin 52.500 fiyat aldim on tampon degismis 3000 tramer

Cosmo icin 53.000 tl.fiyat aldim 2013 model 40k km arka tampon degismis 4000 tl.tramer

Hangisini secmeliyim
  • Sadece tamponla o kadar hasar ne iştir?

Fiyatlar hasardan dolayı uygun ana hasarı öğrenmek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abeetox

Sadece tamponla o kadar hasar ne iştir?

Fiyatlar hasardan dolayı uygun ana hasarı öğrenmek gerek.
    Sport olanda yüksek yanal destekli koltukları, delikli altı düz kalın ve yumuşak direksiyonu cosmoya ekleyemezsiniz.

Eğer binek bir araçta sportif ögeler seviyorsanız sport almalısınız. Size spor bir araç kullanıyormuş hissiyatı verecektir. Donanım önemli ise cosmo.

Ayrıca 3000-4000 tl lık hasar hiçbir şey değil. Forumlarda araç parça fiyatlarını ve işçilik ücretlerini bilmeyen kişiler aracın toplam maliyetini 10000 tl filan sanıyor heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Sport olanda yüksek yanal destekli koltukları, delikli altı düz kalın ve yumuşak direksiyonu cosmoya ekleyemezsiniz.

Eğer binek bir araçta sportif ögeler seviyorsanız sport almalısınız. Size spor bir araç kullanıyormuş hissiyatı verecektir. Donanım önemli ise cosmo.

Ayrıca 3000-4000 tl lık hasar hiçbir şey değil. Forumlarda araç parça fiyatlarını ve işçilik ücretlerini bilmeyen kişiler aracın toplam maliyetini 10000 tl filan sanıyor heralde.

Alıntıları Göster
    Cosmo Sport'un dolusu diyemeyiz tam olarak. Cosmo'da dişe dokunur tek artı AFL ki oldukça akıl çelen bir donanım. Led gündüz farları Sport'ta da var.

Sport adı üstünde koltuğundan, direksiyonuna kadar, karartılmış farları falan Sport tarz isteyenler için. Cosmo biraz daha ağır başlı ve konfor isteyenler için.

Sport sahibi olarak şu da olsaydı dediğim tek şey AFL. Cosmo alsaydım aklıma takılan daha fazla şey olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Cosmo Sport'un dolusu diyemeyiz tam olarak. Cosmo'da dişe dokunur tek artı AFL ki oldukça akıl çelen bir donanım. Led gündüz farları Sport'ta da var.

Sport adı üstünde koltuğundan, direksiyonuna kadar, karartılmış farları falan Sport tarz isteyenler için. Cosmo biraz daha ağır başlı ve konfor isteyenler için.

Sport sahibi olarak şu da olsaydı dediğim tek şey AFL. Cosmo alsaydım aklıma takılan daha fazla şey olurdu.

Alıntıları Göster
    afl çok aklıma takılmasına rağmen sportta karar kıldım beyaz renk 50k km deki 2013 model araç için 51.500 e anlaştık yorumları için herkese teşekkürediyorum.

• Sport'u jantlar için beğenmiştim ben de ama keşke Cosmo olsaymış diye düşünmeye başladım. İmkan varsa Cosmo olsun
  • Kesinlikle cosmo. Afl bile tek basina tercih sebebi. Onu gectim yari deri koltuklar deri kapi ici dosemeleri vs. Arac ici cok hos goruntu ve kalite hissi yaratiyor.
  • snoppy123 S kullanıcısına yanıt
    Dizel mi benzinli mi 1.3 mü 1.6 mı nedir km
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EB4865084

Dizel mi benzinli mi 1.3 mü 1.6 mı nedir km
    araç 1.4T 47k km de
  • snoppy123 S kullanıcısına yanıt
    Bende 1.3 cosmo bakıyorum 1.4t yakıtta üzmezmi lpg de çok sıkıntılı diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: eto83

Bende 1.3 cosmo bakıyorum 1.4t yakıtta üzmezmi lpg de çok sıkıntılı diyorlar
    Cosmo
  • eto83 kullanıcısına yanıt
    Lpg'li 1.4t kullanan abim vardi hatta ayni model dusuk km 1.4t aldi simdi buna da alir almaz lpg taktirdi. Hicbir problem yasamadi. Yakit olarak atmosferik 1.6 dan daha iyi. Ona benzer sekilde subap erimesi problemi olabiliyor. Sattigi arac 75bin civariydi henuz oyle bi problemi yoktu. Landirenzo yaglamali lpg ile cekisi falan da gayet iyiydi.
  • Kendim Lpg'li 1.4 T Sport otomatik kullanıyorum sorun falan yok. Atiker Gold hemde Landi Prins falan değil. Her duyduğunuza inanmayın.

Lpg'den kaynaklı sorun her arabada çıkabilir onu göze almanız lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.