Şimdi Ara

ASTRA YAKIT (benzin - dizel - lpg) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
33.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
    km: 42000
    ortalama hız: 23 km/h
    ortalama tüketim: 6,8 lt/100

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metaIdume M kullanıcısına yanıt
    iyi günler aracı hala kullanıyımusunuz lpg ile ilgili kaç bin km kullandınız herhangi bir problem yaşadınız mı acaba subap eritme mevzusu oldu mu tşkkrler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tshb

iyi günler aracı hala kullanıyımusunuz lpg ile ilgili kaç bin km kullandınız herhangi bir problem yaşadınız mı acaba subap eritme mevzusu oldu mu tşkkrler

Benim kardeşimde var bu araçtan onda subap erimesi oldu sanırım 10-15 bin km sonra oldu. Çelik subaplarla değiştirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: cyetkin

quote:

Benim kardeşimde var bu araçtan onda subap erimesi oldu sanırım 10-15 bin km sonra oldu. Çelik subaplarla değiştirdi

bendede j kasa var 10 bin oldu henüz sorun yok
  • quote:

bende merak ediyorum
  • Bende 2012 h kasa easytronic 5 vites ve motor kodu A16XER 1.6 115 ps benzinliye 7.000-km de iken landi renzo omegas plus taktırdım artık benzin ibresine bakmıyorum istediğim gibi geziyorum kısıtlama yok yani.
    Bu arada aracım su anda 25.000-km de olup hiç bir sorun yaşamadım.

Çelik subava gerek kalmadı belkide sebebi genelde yüksek vites düşük devir (2000 geçmem genelde) ile kullanmam olabilir.

Ortalama sanırım 27-30 kurus arası sehir içi yakıyor full dur kalk yani o derece trafik var.

Uzun yolda geçen yıl karadenize gittim 17-20 kurus arası yaktı.

Lpg kitini istanbul/kocasinan oto sanayi/kral otogaz/mehmet usta yaptı.

1.600-tl/10 taksit hallettim.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakansah -- 20 Nisan 2014; 14:34:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: komikadam

quote:

Orijinalden alıntı: cyetkin

quote:

bendede j kasa var 10 bin oldu henüz sorun yok

Kullanıma göre değişiyor yüksek devirde uzun süre kullanımlarda yapıyor kardeşim tamamen şehir dışı kullandı sürüşüde hızlıdır

• imzamdaki easytronic araçla :
    1) tamamı şehir içi 67 km 6,7 lt/100 km
    2) 25-30 km şehir içi 200 km yol 50-55 km ortalama hız ile km 20 krş (Lpg 2,65 TL/Lt.)
    3) 600 km yol tümü şehir dışı 250 km boyunca 140-150 km h/km kalanı 100-120 km/h hız ile 20 krş (LPG: 2,55 TL/Lt)
  • mstfozbkmat kullanıcısına yanıt
    Bu değerlere ulaşsam daha ne isterim.
    Aracım 2008 Sedan easytronic LPG şehir içi 10/100 lt/km. :(
  • Sevgili forumdaslar; Lpg takılı araçların stepnesinin bagajda boşta gezmesi sorununa kendimce bir çözüm buldum.
    stepne zaten ince. önce bir civataciya gittim uzun bir civata iki pul ve bir somun alarak tamir takiminin bulunduğu köpük (strafor) u stepne jantının içine sabitledim. döşemeci arkadaşıma saglam bir stepne kilifi diktirdim. lastik tabanları suni deri ön kısım da sağlam çadır kumaşı yapmış. deri kısma lastik dikmiş. stepne küçük boy olmasa bile kılıf olacak gibi dikilmiş. sonra bisikletciden uçları kancali bagaj lastiği alarak astra nın bagajindaki sabitleme halkalarindan gecirerek stepnemi sabitledim. bana 30 TL gibi bir maliyeti oldu.(honda bu duzenegi servviste civiclere 110 TL ye takiyor.) ama benim kilif 1. sınıf kalite ömürlük birşey. .. mailden faceden burdan ulasabilirsiniz.. yardimci olurum.
     ASTRA YAKIT (benzin - dizel - lpg)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfozbkmat -- 21 Eylül 2014; 10:56:08 >

• 2010 1.3 easy. BD1 6.9 lt 29 ort.
    BD2 6.4 lt 31 km ort. (45000 km)
  • Biliyyorum fazla diyeceksiniz. Sehir ici lpg 12 litre yakiyor
    Astra sedan j

• quote:

Orijinalden alıntı: calipsodarkgreen

Araç astra sedan H kasa LPG li... Aydın - Sakarya arası Yaklaşık 600 km ortalaması 6,2/100 lt. LPG.
    6,2 X 2,30 = 14,6 kr.

14,6 x 600 = 87,6 tl

Resmi daha sonra ekleyeceğim.

Lpg hangi marka?

• atakansah kullanıcısına yanıt
    Kardeş H kasa astra 1.6 ların (seninki gibi classic olanlar da dahil) subapları zaten çelik. Ben de 2012 de aynı araçtan satın almıştım sıfır olarak. Alırken direkt bayide Landi renzo lpg taktırdım. O zaman satılan yeni kasa (j kasa) astralardaki 1.6 115hp lik benzinli motorların subapların magnezyum olduğu için aynı bayi onlara takmıyordu lpg yi. Sadece H kasaları takıyorlardı o zaman. Geçen sene eylülde gene aynı bayiye gitmiştim tekrar araç bakarken, o zaman nasıl olduysa yeni kasanın turbo benzinlilerine bile takmaya başlamışlar lpg o da ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bionic1 -- 14 Şubat 2016; 20:11:36 >
  • lpg markası landirenzo
  • 2011 model Astra H 111.yıl otomatik aracım. YAklaşık 60.000 km de sübaplar uzadı. Ve çelik sübap ile değişimi yapıldı. Şİmdi 150.000 km oldu henüz sıkıntı yok gibi. Sadece soğuk havalarda sabahları gaza geçerken bazen hisssettiriyor , fakat sıcak havalarda problem yok.
  • 2015 mayısta 1.4 lere 3500 TL ye lpg takıyorlardı
  • arkadaşlar merhaba rahmetli babamın arabasını aldım 2012 1.6 115bg esentia comfort manuel (kol dayama hız sabitleyici gece kararan dikizaynası yağmur sens. dijital klima.vs) 32.000km de. aranıza katılmış oldum. forumda gerekli bilgiler mevcut. önceki aracım 2008 corsa 1.2 80hp idi sonra ALLAH şaşırttı diyelim hyundai i20 2012 model 1.4 crdi 90bg arabayı aldım ve aldığımın 2. haftasında sattım o nasıl bi arabadır kağıt tutuştan yoksun her yerinden ses gelen. anlayacağınız attan inip eşeğe binmiş gibi oldum 2 hafta binemedim rahatsız oldum. ilk araba alacaklara tavsiyem ya ilk arabanız opel olmasın yada opelden başkasına binmeyiniz. opelin oturaklığı sağlamlığını ararsınız.her neyse
    kişisel deneyimimi aktarayım. mersinde 300 km civarı yol yaptım işten eve ş.içi ş.dışı ortalama değerde nitelendirilebilir. petrol firmasında çalıştığım için benzini indirimle alıyorum ki o da 3,70tl civarına tekabul ediyor şuanki yol bilgisayarı ortalama değeri sakin kullanımda 6,9lt/100km bu da 25/27krş gibi bir rakam verir. forumları çok araştırdım lpg hakkında. lpg firmalarıyla görüştüm. ortak karar şudur bizim araçların motoru A16XER magnezyum alaşımlı subap kullandığı için lpg kullanımında kullanıma bağlı oalarak 40bin-60bin km sonra subapların her halukarda eriyeceği yönünde landirenzo brc zavolli ..vs yağlamalı yağlamasız olan tüm sistemlerde subap erimesinin kaçınılmaz olacağını lpg firmaları da belirtti. yağlamalı sistemlerin sadece erime sürsini uzatacağnı belirttiler. işten eve toplam 50km yılda 18bin km yol yaparım yılda. lpg bağlatılsa dahi şuanda lpg 2tl civarı sarfiyatında ortalama 10/11lt den aşağı düşmeyeceği aşikar olduğundan 20/23 krş civarı bir maliyete biner. benim aşamamda lpg çok mantıksız geliyor. subap ların değişimi ortalama 1500tl civarında olduğunu okudum. ayrıca eridikten sonra çelik subap ile değilştirileceği yönünde ve sonra sorunsuz binileceği yönünde söylemler var fakat aracımızı üreten mühendisler magnezyum alaşımlı subap yerine çelik sübap koymayı akıl edememişlermi diye de sormak geliyor insanın aklına. yani demem o ki eğer lpg ile benzin arasındaki kar oranınız litre başına10 krş civarında değil ise arabanızın motor ömründen çalmayın 50 tl fazla verin kafanız rahat olsun selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aredyak -- 26 Şubat 2016; 20:29:23 >

• benim bayağı fazla galiba astra j şehir içi reelde 7,5-8 e doğru gidiyor 1.6 dizel bu arada araç şehir dışı 5 lere kadar iniyor kasarsan 4 anlık yakıt tüketimide bunlar;
    https://www.youtube.com/watch?v=URrKxnWhLD0
    https://www.youtube.com/watch?v=OoDCIuNywf8
    https://www.youtube.com/watch?v=0U-UgopyUF4

• Opel astra 1.4 T lpg li olan varmi? Ne kadar yakiyor lpg ile ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.