Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: brkrcp

Arkadaşlar 2012 Passat 1.6 Tdi kullanıyorum. Haftaiçi A3 Sedan 1.0 Tfsi için 92bin fiyat aldım. Aracı test etmedim henüz. Sedan 1.0 Tfsi test eden arkadaşlar var mı? Passatı verip A3 Sedana geçiş yapsam pişman olur muyum sizce?

Araç alırken göz önünde tuttuğum özellikler: Yakıt ekonomisi, Prestijli olması ve Güvenli olması. Sizce A3 Sedan 1.0 Tfsi mantıklı olur mu?

A3 Sedan, Passat'tan sonra inanılmaz dar gelir. Arkaya binmedim ancak aracın ön camı inanılmaz eğik geliyor ve büyük basıklık yaratıyor bu durum. Her türlü a3 sb tercih edilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

quote:

Orijinalden alıntı: mickyknox

ÖTV'de değişiklik yapılmasını öngören taslak: Elektrik motorlu araçların ÖTV'lerinde değişiklik yapıyor. Benzin veya Dizellerde bir değişiklik yok. En düşük oran yine %45.

Sanırım siz yeni durumdan haberdar değilsiniz, elektrikliler için ötv indiriminden sonra çıktı bu haber,
    http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1937131-satislari-dusmezse-45-milyar-vergi-gelir

O zaman doğru olabilir. Teyit etmek için TBMM'ye girip bakayım dedim ama site bakımdaymış. Yarın TBMM'deki tasarı ve tekliflerden bakıp net olarak öğreniriz.

• Yeni ötv düzenlemesi 1.0 ve aşağısı motorları teşvik edebilir. Detaylar belli olana kadar beklemekte fayda var bence.
  • Bence boşuna beklemeyin, 1.0 altında olsa da Audi olduğu için Ford gibi markalarla aynı muameleyi görmeyip vergisi yükselebilir. Çünkü baz fiyatına göre değerlendirilecek. Devletin amacı küçük motorlu lüks araçlardan vergi toplayabilmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Bence boşuna beklemeyin, 1.0 altında olsa da Audi olduğu için Ford gibi markalarla aynı muameleyi görmeyip vergisi yükselebilir. Çünkü baz fiyatına göre değerlendirilecek. Devletin amacı küçük motorlu lüks araçlardan vergi toplayabilmek.

Bende öyle düşünüyorum ama bir fiyat belirleyip atıyorum 80bin ve üzeri araçlarda diyebilirler.
  • Bildiğiniz elinde araç olan bayi var mı? Erözü aradım ama kalmamış gelecek olanlarda opsiyonlanmış.
  • FunnyxD F kullanıcısına yanıt
    sedan var sportback yok bayilerde. listelere de yazmıyorlar kotalar belli degil.
  • Arkadaslar kasım ayı audi kredi koşulları ne zaman açıklanır acaba bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: halil759

Arkadaslar kasım ayı audi kredi koşulları ne zaman açıklanır acaba bilgisi olan var mı?

Yarın belli olur dedi temsilci belki daha iyi kampanya da gelebilir dedi oran artmaz ise opsiyonlayalım dedim 1.0 Sedan için kapora gönderdim buna göre aracımı satlığa çıkaracağım

• tokatfatihi kullanıcısına yanıt
    Kaporayı hangi bayiye verdiniz ve ne kadardan anlaştiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler , aranıza yeni katıldım ilk mesajımı da bu konu için yazıyorum. Bende 2015 118i mayfest edition var ( Yeni kasa ) . Acaba sizce bu arabayı satıp a3 1.0 almalımıyım. 2013 1.6tdi aracım vardı bundan önce( 8v kasa ) onu satıp bunu aldım ama yalıtım olarak istediğimi bulamadım. Cevaplarınız için teşekkürler.
  • Cumartesi(29 EKİM) günü öylesine gezerken almaya karar verdim.
    Maslak doğuş'a gidip sordum. Tesadüf ellerinde bir adet siyah varmış.Bugün ödemesini yaptık çarşamba günü teslim edeceklerini söylediler.

Bu arabanın yok sattığını foruma girip bakınca öğrendim, doğuş otonun standart taktiği sanmıştım oysa ki :)

Kısmetimizde varmış iyimiş kötüymüş hiçbirşey düşünmeden aldım hayırlısı olsun.
  • Hocam ne kadara anlaştınız? Hayırlı olsun kısmetliymissiniz

• dirtect kullanıcısına yanıt
    84 bin'e anlaştık. Bayiler arasında bin lira oynuyor okuduğuma göre onu da anlamış değilim :)
  • Aracımı bugün teslim aldım. İlk izlenimlerimi paylaşayım. Donanım, işçilik malzeme kalitesi vs zaten bilinen şeyler. Onun için özellikle söyleyecek bişeyim yok. Sürüş, motor şanzıman üzerine şunları söyleyebilirim. Araç son derece sessiz. 120lere kadar çıktım en fazla, motor sesi zaten yok. O hızlarda ancak çok az rüzgar gürültüsü vardı.

İlk hareketlenme anında biraz isteksiz olduğunu söyleyebilirim. Burada kastım 0-8km/h. Araç 1. viteste çok kısa süre kalıyor ve hemen 2. vitese atıyor. Ani kalkış ihtiyacı oldugunda biraz gecikebiliyor. Ama şanzıman S modundayken böyle bir durum da yok. Şöyle bir şey yaşadım. Çok dik bir yokuşu çıkış için en aşağıda bekliyordum. Start stop devrede idi. Gaza bastım start stop devreden çıkıp, autohold devreden çıkıp hareketlenmeye başlaması epey bir gecikmeli hissettirdi. Ama bu söylediklerim yalnızca ilk hareketlenme için. Yürümeye başladıktan sonra hiç sıkıntı yok. 30 40 50 fark etmeksizin yaptığınız kickdown'a hemen tepki verip yol alabiliyor. Ciğeri olacak, 2litre olacak en az karşiim diyenleri üzer.

Genel hız ortalama 37km/s genel ortalama yakıt tüketimi 6.1 lt. Epey yoğun trafikte kaldım hız ortalamasından anlayacağınız üzere. Tutumluluk potansiyeli olan bir motor. Gerçekten dizeli anlamsız kılıyor diyebilirim. Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplarım. Güvenli sürüşler.

• Lord of the Shadows kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanınız.Merak ettiklerimizi kısaca cevaplamışsınız aslında.Birde sinyaller aşağıda linkini paylaştığım videodaki gibi mi?

• Ruhumun kullanıcısına yanıt
    Sanmam. Arkalar halojen olması lazım. Bu videodakiler led. Ama yarın bi bakıp tekrar yazarım.
  • Ruhumun kullanıcısına yanıt
    Hayır

• beynemaz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • İzlenimlerinizi,deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın hocam.Aracı alana kadar her şey soru işareti malum.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.