Şimdi Ara

Audi A3 mü yoksa Lancia Deltamı ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 2 aydır araba araştırıyorum.. Neredeyse bakmadığım araç kalmadı. Bmw1, Honda, Volvo s40, Mercedes A160, Alfa 159, Fiat Bravo vs... En son bu Lancia yada A3 almaya karar verdim ve bu araçlara yoğunlaştım.

Bütçem max:50bin. Yılda en fazla 10 bin km yol yapıyorum. Aracın biraz spor gözükmesini ama aynı zamanda birşeyler taşıyabilmeyide istiyorum. Yakıt sarfiyatı çok önemli değil ama çok yakan bi arabada istemem tabi. Aynı zamanda araç 4 kapı olacak.

Sonuç olarak A3'ün dış görüntüsü Delta kadar güzel değil bence. Aslında her konuda delta bir adım önde gibi geliyor. Sadece prestij olarak Delta geride ve dolayısıyla 2. eli yok aracın. O bakımdan çekincem var.

Tavsiyesi olanlar sebvepleriyle beraber yazarsa çok sevirim.

• Delta'nın tek eksiği, Bravo'dan kalma iç tasarımı. Ypsilon gibi bir yenilemeye gidildiğinde çok cazip bir araç olur. O göstergele falan hiç yakışmıyor Delta'ya.

Ayrıca Delta bir boy büyük gelir A3'e. C+ hatta D sınıfı ayarında bir iç mekan genişliği sunuyor. Bence D sınıfı HB zaten. Tıpkı Opel Signum gibi. C olmadığı kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Delta'nın tek eksiği, Bravo'dan kalma iç tasarımı. Ypsilon gibi bir yenilemeye gidildiğinde çok cazip bir araç olur. O göstergele falan hiç yakışmıyor Delta'ya.

Ayrıca Delta bir boy büyük gelir A3'e. C+ hatta D sınıfı ayarında bir iç mekan genişliği sunuyor. Bence D sınıfı HB zaten. Tıpkı Opel Signum gibi. C olmadığı kesin.
    bunların haricinde size sıfır dizel i30 öneriyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Alıntıları Göster
    A3

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Alıntıları Göster
    Evet i30 da bir çok yönden çok güzel bir araç ama otomatikte diğer dizellere göre çok yakıyor deniyor ve fiyatı pahalı geldi bana. 2. el de fiyatını bulmuş çok değer kaybetmeyeceğim bir araç olsun diyorum. Mesela Lancia Deltanın 2.eli gerçekten düşük. Sıfırı 60bin 2010 modeli 40 bin gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: command3r

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Delta arkası çok güzelde önü baya tipsiz. Farklı olmak için güzel bir seçenek yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgun77

Delta arkası çok güzelde önü baya tipsiz. Farklı olmak için güzel bir seçenek yine de.

Alıntıları Göster
    gecen hafta audi a3 umu sattım sımdı yenıden audi a3 alcam iç bakalitleri golften daha sağlam yol tutusuda gerci su aralar piyasa cok pahalı beklemedeyim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

gecen hafta audi a3 umu sattım sımdı yenıden audi a3 alcam iç bakalitleri golften daha sağlam yol tutusuda gerci su aralar piyasa cok pahalı beklemedeyim bende

Alıntıları Göster
    Bende bekliyorum 3 aydır :) 2. el temiz araba bulmak gerçekten zor hocam... Bu arada gelecek farklı araba tavsiyelerinede açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Em_tech

Bende bekliyorum 3 aydır :) 2. el temiz araba bulmak gerçekten zor hocam... Bu arada gelecek farklı araba tavsiyelerinede açığım.

Alıntıları Göster
    A3 tabi ki de

1.2 TFSI işinizi görecektir. Yakıt tüketimi ise aracı düzgün kullandığınızda gayet ekonomiktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [H.E.E]

A3 tabi ki de

1.2 TFSI işinizi görecektir. Yakıt tüketimi ise aracı düzgün kullandığınızda gayet ekonomiktir.

Alıntıları Göster
    Kalite olarak bakılırsa A3 Delta'dan gömlek gömlek üstün bir araç ancak diğer kriterler değerlendirilirse Delta'nında üstün olduğu yönler yokmudur tabiki vardır.Ancak Deltanın fiyatına değer bir araç olduğu pek düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: of dead

Kalite olarak bakılırsa A3 Delta'dan gömlek gömlek üstün bir araç ancak diğer kriterler değerlendirilirse Delta'nında üstün olduğu yönler yokmudur tabiki vardır.Ancak Deltanın fiyatına değer bir araç olduğu pek düşünmüyorum.

Kaç gömlekmiş, sayabildiniz mi?
  • quote:

quote:

Üç gömlek hemde pamuk.
  • quote:

quote:

quote:

Üç gömlek hemde pamuk.

Alıntıları Göster
    bence giulietta tam size göre ,4 kapılı, spor,bagajı geniş,performanslı,vergisi düşük,az yakıyor kaçırmayın derim.fikir olsun diye birkaç örnek bırakıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2011-ilk-sahiibinden-giuliette-12000-km-de-hatasiz-boyasiz-126025195/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-daha-ucuzu-yok-124357602/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-hatasiz-bembeyaz-camtavan-170-hp-3-surus-modu-start-stop-takas-o-125043985/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: Chelioss61

bence giulietta tam size göre ,4 kapılı, spor,bagajı geniş,performanslı,vergisi düşük,az yakıyor kaçırmayın derim.fikir olsun diye birkaç örnek bırakıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2011-ilk-sahiibinden-giuliette-12000-km-de-hatasiz-boyasiz-126025195/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-daha-ucuzu-yok-124357602/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-hatasiz-bembeyaz-camtavan-170-hp-3-surus-modu-start-stop-takas-o-125043985/detay

Alıntıları Göster
    Delta'yı denemediyseniz, denemenizde fayda var. Yarı otomatik seçeneği olduğu gibi manuel seçeneği de var. Yarı otomatik pek tavsiye edilmiyor ancak binilmeyecek, korkulacak bir şanzıman değil. Benzinli olarak 1.4 T (150) motor seçeneği de mevcut. Dış tasarım herkese hitap etmese de ben çok güzel buluyorum. Nerede olursanız olun farklı hissettirecek bir tasarım. İç mekandan bahsedecek olursak, koltuklar, kapı içleri vs. kendi sınıfının üzerinde bir kaliteye sahip. Ancak ön konsol Fiat Bravo ile benzer olduğu için en çok bu konuda eleştiriliyor. Vites kolunun olduğu bölüm de biraz kalitesiz ancak aracın özellikle koltuklarını denemenizde fayda var. Evinizin salonundaki koltuklardan rahat olabilir, diz mesafesi olarak bir üst sınıf olan bazı araçlardan bile daha fazla diz mesafesine sahip. (3 serisi, c serisi, 159 vs.) Dizel motor 300 nm. tork ve 120 hp. maksimum güce sahip. Aracın ikinci eli iyi değil, satmak için çok bekleme ihtimali olduğu gibi ilana koymadan satanların da olduğu bir gerçek. Hakkınızda hayırlısı olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Delta'yı denemediyseniz, denemenizde fayda var. Yarı otomatik seçeneği olduğu gibi manuel seçeneği de var. Yarı otomatik pek tavsiye edilmiyor ancak binilmeyecek, korkulacak bir şanzıman değil. Benzinli olarak 1.4 T (150) motor seçeneği de mevcut. Dış tasarım herkese hitap etmese de ben çok güzel buluyorum. Nerede olursanız olun farklı hissettirecek bir tasarım. İç mekandan bahsedecek olursak, koltuklar, kapı içleri vs. kendi sınıfının üzerinde bir kaliteye sahip. Ancak ön konsol Fiat Bravo ile benzer olduğu için en çok bu konuda eleştiriliyor. Vites kolunun olduğu bölüm de biraz kalitesiz ancak aracın özellikle koltuklarını denemenizde fayda var. Evinizin salonundaki koltuklardan rahat olabilir, diz mesafesi olarak bir üst sınıf olan bazı araçlardan bile daha fazla diz mesafesine sahip. (3 serisi, c serisi, 159 vs.) Dizel motor 300 nm. tork ve 120 hp. maksimum güce sahip. Aracın ikinci eli iyi değil, satmak için çok bekleme ihtimali olduğu gibi ilana koymadan satanların da olduğu bir gerçek. Hakkınızda hayırlısı olsun..

Alıntıları Göster
    Bence de Giulietta 1.4 TB 170hp yi bahsettiğiniz iki araç yerine tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

Bence de Giulietta 1.4 TB 170hp yi bahsettiğiniz iki araç yerine tercih ederim.

Alıntıları Göster
    Tabiki a3. Milletin lafına bakmayın a3 den kralı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Tabiki a3. Milletin lafına bakmayın a3 den kralı yok

Alıntıları Göster
    Genelde Audi A3 tavsiye ediliyor. Yakıt olarak bakıldığında ekonomik değil ama. Alfa romeo Giulietta nın dışı güel ama içi hep siyah döşeme ve konsolu hoşuma gitmiyor.
    Hyundai i30 u tekrar düşünmeye başladım. Arabada yok yok. Zamanla değer kaybedecek bir aracada benzemiyor. Sadece yakıtı diper dizellere göre fazla ama katlanılabilir düzeyde :)

• quote:

Genelde Audi A3 tavsiye ediliyor. Yakıt olarak bakıldığında ekonomik değil ama. Alfa romeo Giulietta nın dışı güel ama içi hep siyah döşeme ve konsolu hoşuma gitmiyor.
    Hyundai i30 u tekrar düşünmeye başladım. Arabada yok yok. Zamanla değer kaybedecek bir aracada benzemiyor. Sadece yakıtı diper dizellere göre fazla ama katlanılabilir düzeyde :)

Alıntıları Göster
    @ Delta
    Benim deltayı düşünmemdeki tek sebep fiyat performans oranı :) Aynı düşünüyoruz demekki. Bence pek tutulmadığından kaliteyi ucuza veriyor. Aracın full versiyonunda yok yok ve sıfırı 60binlerde. Audinin dizel ve öyle full versiyonu en az 90 bin tutar heralde. Daha kaliteli olsada o farkı haketmez bence. Tabi audi prestijine diyecek bir şey yok.

• quote:

@ Delta
    Benim deltayı düşünmemdeki tek sebep fiyat performans oranı :) Aynı düşünüyoruz demekki. Bence pek tutulmadığından kaliteyi ucuza veriyor. Aracın full versiyonunda yok yok ve sıfırı 60binlerde. Audinin dizel ve öyle full versiyonu en az 90 bin tutar heralde. Daha kaliteli olsada o farkı haketmez bence. Tabi audi prestijine diyecek bir şey yok.

Skydome ve çift renkli döşemelerle tadından yenmez. 120 beygir güç, 300 NM tork ve sürüyle ekstra özellik. Hele o arka diz mesafesi falan, aşmış bitirmiş. Biz de yeni Ypsilon'a bakıyoruz şu sıralar. Araştırmalar olumlu sonuç verirse, düşüneceğiz ciddi ciddi.

Piyasanın en dikkat çekici birkaç tasarımından biri. Jülyeta falan diyorlar da, düdük şeklindeki arka LED lambaları bir defa kafadan ofsayt. İç mekan da bir o kadar sönük. Olay zevkler ve renklerse, ben de böyle düşünüyorum.

Ayrıca i30 düşünüyorsanız, kesinlikle Cee'd de listenizde olmalı. Bence daha alımlı kuzenine göre. Hele ki Premium donanım cidden nefis. Bilmiyorum incelediniz mi ama o sınıfta o kaliteyi sunan birkaç araç var.

• Bende asagidaki araclar arasinda kararsiz kaldim.
    1- VW Golf 1.2 TSI DSG (2013)
    2- Citroen Confort MCP (2012)
    3- Lancia Delta MTJ Otomatik (2012)
    4- Audi A3 1.2 TFSI (2011 veya 2012)
    Yakit tasarrufu onemli, yilda yaklasik 20.000 km yol yapiyorum. Bagaj hacmide onemli cunku evde altı aylık bir cadı var ve bebek arabasini rahat koyacagim bir bagaja ihtiyacim oluyor. Arabanin emniyetli olmasi da diger kriterim.
    Arabalari kullanmis kisiler varsa tavsiye beklerim. Forumlari okudum ancak is herkesin kendi arabasini övme sekline donmus.
    Lancia Delta ikinci el satmis kisiler satis surelerini paylasirsa sevinirim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.