Şimdi Ara

audi a3'ü olanlar; klima sorunu, yetkili servisin bana cevabı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
14.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracımın kliması yolda durup dururken soğuk üflememeye başladı. sadece dış sıcaklığı içeriye üflüyordu.
    sanayide gösterdiğim üç ustanın üçü de kompresörün değişmesi gerektiğini söyledi.
    yetkili servise gittiğimde ise +5 derecenin altında klimanın soğutmayacağını, klima sisteminde bir arıza olmadığını söylediler. ben de onlara astra g, golf 5, polo araçları kullandığımı böyle bir şeyin olamayacağını söyledim. onlar da bana audinin farklı olduğunu söylediler. bana pek inandırıcı gelmedi ama bir de size sorayım dedim.
    bir de aklıma takılan bir nokta daha var; gördüğüm bütün klimalarda "off" tuşu var a3 te yok. bilmiyorum alakası var mıdır?

[simg]http://farm9.staticflickr.com/8214/8364410868_9683d2f49f_b.jpg[/simg]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkalog -- 9 Ocak 2013; 19:20:54 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Audi A3 Klima Sorunları ve Yetkili Servis Cevapları

Audi A3 sahipleri, klima sistemlerinde çeşitli sorunlarla karşılaşabilir. En yaygın sorunlardan bazıları şunlardır:

• Soğutmama: Klimanız soğuk hava üflemiyorsa, soğutucu akışkan seviyenizi kontrol ettirmeniz gerekebilir. Ayrıca, klima kompresörünüz arızalı olabilir.

• Isıtmama: Klimanız sıcak hava üflemiyorsa, kalorifer çekirdeğiniz tıkanmış veya arızalı olabilir. Ayrıca, sıcaklık kontrol valfiniz bozuk olabilir.

• Aşırı gürültü: Klimanızdan aşırı gürültü geliyorsa, klima fanı veya kompresörü sorunlu olabilir.

Yetkili servis, Audi A3 klima sorunları için aşağıdaki çözümleri önerebilir:

• Klima resetleme: Klimanız çalışmayı durdurursa, klima resetleme düğmesine basarak sistemi yeniden başlatabilirsiniz.
    • Soğuk ayarı: Klimanız yeterince soğutmuyorsa, soğuk hava ayarını kontrol edin ve gerekirse ayarlayın.
    • Sıcak ayarı: Klimanız yeterince ısıtmıyorsa, sıcak hava ayarını kontrol edin ve gerekirse ayarlayın.
    • Klima nasıl çalışır: Klima sisteminizin nasıl çalıştığıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, araç kullanım kılavuzuna başvurabilir veya yetkili servise danışabilirsiniz.

Audi A3 klimanızla ilgili sorunları kendiniz gidermeye çalışmadan önce, yetkili servise başvurmanız önemlidir. Sorunu doğru şekilde teşhis edip onarabilirler ve aracınızın güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirler.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • güncel
  • bendekı aracta acma kapayı - ve + ile yapıyorum birde klimayı değilde normal motor sıcaklıgını üflemiyormu arac
  • Bu havalarda klimayı neden soğuk olarak kullanmak istediğinizi anlayamadım açıkcası.
  • Klimayı kış aylarında bile asgari ayda 1 kez soğuk konumda birkaç dakika çalıştırın demişti bana Honda servisi.
  • klimacıyım yetkili servisin dediği olay split tipi klimalar için geçerlidir ve +5 derecenin altında soğuk hava değil sıcak hava üflemez split klimalar için bu olay

sizin aracınızın klima motoru acaba emişi ve üflemesi iyimi motor çalışıyormu güvenilir birisine gidip ölçtürmek gerekir yada kime güvenmeniz gerekir zor bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

bendekı aracta acma kapayı - ve + ile yapıyorum birde klimayı değilde normal motor sıcaklıgını üflemiyormu arac

ben de o şekilde aç kapa yapıyorum. tabii ki normal motor sıcaklığını üflüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaner123

Bu havalarda klimayı neden soğuk olarak kullanmak istediğinizi anlayamadım açıkcası.

denemek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserkaan

Klimayı kış aylarında bile asgari ayda 1 kez soğuk konumda birkaç dakika çalıştırın demişti bana Honda servisi.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1say

klimacıyım yetkili servisin dediği olay split tipi klimalar için geçerlidir ve +5 derecenin altında soğuk hava değil sıcak hava üflemez split klimalar için bu olay

sizin aracınızın klima motoru acaba emişi ve üflemesi iyimi motor çalışıyormu güvenilir birisine gidip ölçtürmek gerekir yada kime güvenmeniz gerekir zor bir durum

yukarıda da bahsettiğim gibi, bartında 3 tane ustaya gösterdim kompresör değişecek dedi. geçen hafta serviste ise bir sorun yok +5 derecenin altında çalışmaz dedi. bana da pek inandırıcı gelmedi.
  • Basit olan bir AVM nin kapalı otoparkında yada -2. , -3. katlarda olan bir otoparkta (oralarda ortalama ısı 15 C olur) aracı denemek. birde rölantide klimayı açtığınızda devir saati oynar(tabi araç düşük hacimli motorsa), yada kaputu açıp bakabilirsiniz klima devreye girdiğinde sesi gelir. diğer yandan servisin söylediği mantıksız değil çünkü herzaman için bir iklimlendirme sisteminde eğer hazır ısıtılmış bir kaynak varsa (ki radyatör suyu hazırdır) sistem yapısı gereği ( kompresörün güç aldığı elektrik motoruna yada krank a yük bindirmemek adına totalde de yakıt tüketimini artırmamak için) +5 i düşük ısı olarak algılayıp termostat ısıtma suyuna yol verir.
    Bu arada iş hemen kompresörün yandığı kanısına varmamak adına (oto klima sistemleri yapıları gereği soğutma gazı olmadan çalışmaz) önce aracın gazını kontrol ettirmek, diğer yandan da kompresör rölelerine - sigortalarına baktırmakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

Basit olan bir AVM nin kapalı otoparkında yada -2. , -3. katlarda olan bir otoparkta (oralarda ortalama ısı 15 C olur) aracı denemek. birde rölantide klimayı açtığınızda devir saati oynar(tabi araç düşük hacimli motorsa), yada kaputu açıp bakabilirsiniz klima devreye girdiğinde sesi gelir. diğer yandan servisin söylediği mantıksız değil çünkü herzaman için bir iklimlendirme sisteminde eğer hazır ısıtılmış bir kaynak varsa (ki radyatör suyu hazırdır) sistem yapısı gereği ( kompresörün güç aldığı elektrik motoruna yada krank a yük bindirmemek adına totalde de yakıt tüketimini artırmamak için) +5 i düşük ısı olarak algılayıp termostat ısıtma suyuna yol verir.
    Bu arada iş hemen kompresörün yandığı kanısına varmamak adına (oto klima sistemleri yapıları gereği soğutma gazı olmadan çalışmaz) önce aracın gazını kontrol ettirmek, diğer yandan da kompresör rölelerine - sigortalarına baktırmakta fayda var.

öncelikle teşekkürler,
    dediğinizi deneyeceğim.
    kompresör çalışıyor, devir saati hareket ediyor. oradan biliyorum.
    röle ve sigortalarına baktılar. sorun yok denildi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.