Şimdi Ara

Avm otoparkı girişinde yaşadığım olay (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
2
Favori
16.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni çıkan yasa ile avm yada iş merkezi fark etmez lpg li araçların kapalı otoparklara girişi serbest oldu sanırım bundan çoğu kimsenin haberi yok..
  • terörist bombayı arabaya koyup otoparkta patlatsa o zaman kim haklı anlardın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

yeni çıkan yasa ile avm yada iş merkezi fark etmez lpg li araçların kapalı otoparklara girişi serbest oldu sanırım bundan çoğu kimsenin haberi yok..

O yasadan alıntı yapar mısınız. Kaynağı ile birlikte. Veya bir başkası bu iyiliği yapabilir mi? LPG'li arabası olan dostlarım var.
  • Görevli haklı, kusura bakma.
  • Ben hiç anlam veremedim bu işlere şahsen. Görevli kendince haklı sizde kendınce haklısınız. Hususi araç kişiye ait özel bi eşyadır izinsiz polisler bile arama yapamıyorken zıppırık bi kapalı garaj görevlisi benim aracımı ne hakla hangi izinle arıyor. Dizel arabayla yanaşıyorsun dizel abi ne tüpü diyon yok beyfendi illa bakacak. Hayır baktıklarıda bişeye yarasa bagajı kaldırıp geri indiriyor belki simit tüp taktım yoook beyfendı akıl edemıyor. Çoğunun amacı bakıyormuş gibi gorunmek iş miş yaptıkları yok yani. Keşke gitmeyip bekleseydiniz.
  • topaz42 kullanıcısına yanıt
    hocam yanılmıyorsam nisan ayında bu yasa taslağı sunuldu kabulde gördü hatta bu yıl sonuna kadar otoparklara belirli şartlar konuldu o şartlarla lpg sorun olmayacak şartı sağlamayan da kapanacak.. evdeki aracın biri lpg li hiç bi yerde kimsede bune diye sormadı hatta bazen denk geliyor adam soruyor görevlide serbest hocam diyor..
  • Biraz daha ılımlı yaklaşsaydınız keşke. Bagaj zemin halısını kaldırıp hafif bir tebessümle olayı sonlandırabilirdiniz.Orda çalışanda bir insan bizlerde insanız.Kuşkulanmakta haklı yani. Orda ona verilen görev o adamda yapmak zorunda.

Madem açmak istemiyorsunuz, ruhsatı gösterebilirdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Ben hiç anlam veremedim bu işlere şahsen. Görevli kendince haklı sizde kendınce haklısınız. Hususi araç kişiye ait özel bi eşyadır izinsiz polisler bile arama yapamıyorken zıppırık bi kapalı garaj görevlisi benim aracımı ne hakla hangi izinle arıyor. Dizel arabayla yanaşıyorsun dizel abi ne tüpü diyon yok beyfendi illa bakacak. Hayır baktıklarıda bişeye yarasa bagajı kaldırıp geri indiriyor belki simit tüp taktım yoook beyfendı akıl edemıyor. Çoğunun amacı bakıyormuş gibi gorunmek iş miş yaptıkları yok yani. Keşke gitmeyip bekleseydiniz.

Ne alaka. O güvenlikçi siz yolda giderken önünüze geçip, sizi durdurup aramıyor ki. Siz, onun güvenliğiyle yükümlü olduğu bir binaya girmek istiyorsunuz. O da o binayı ve içindekileri korumak adına sizi arıyor. Siz içeri girince de sizden sonra geleni arayacak. Sizi ve malınızı korumak adına bunu yapacak.

Ha bagaja bakınca ne oluyor sanki derseniz, kanımca bende o kontrolden bir halt olacağını zannetmiyorum. Orası ayrıca tartışılabilir. Didik arama yapsalar zaten otopark önünde kuyruklar oluşurdu. 10 saniyelik aramaya da he deyin. Ne kaybedersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cavalier79

Bana göre yanlışı siz yapmışsınız. Bu sizin adınıza ve sizin güvenliğiniz için verilen bir önleyici hizmetidir.

Aksini düşünün.

Aracında Lpg ve gaz kaçağı olan bir araç sırf park yeri bulamadığı veya açık parka bırakmak istemediği için , yada otoparka para vermek istemediği için , sadece cehaletinin sebebiyle aracını ,hiç bir denetim olmadan bu oto parka bıraksa , yaşanan feci bir olayda ,( örnekleri okadar çok fazla ki ) eşiniz, anneniz,oğlunuz ÖLSE yada siz sakat kalsanız ( Yaşanmış örneği okadar falza ki ) ne hissederdik. :(

Kişi kendi gibi bilir işi !! evet ama siz arkadaşınızın aracına nasıl bu kadar kefil olabiliyorsunuz , yada görevlini size ? buda hayret verici.

Bence kesinlikle cahil bir kapris yapıp o otoparktaki herkesin hayatını tehlikeye atmışsınız.

Kapalı otoparkta LPG patlaması olaylarından somut örnek verebilir misin? (Bilgim olmadığı için soruyorum.)

• Görevli haklı sen haksızsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

hocam yanılmıyorsam nisan ayında bu yasa taslağı sunuldu kabulde gördü hatta bu yıl sonuna kadar otoparklara belirli şartlar konuldu o şartlarla lpg sorun olmayacak şartı sağlamayan da kapanacak.. evdeki aracın biri lpg li hiç bi yerde kimsede bune diye sormadı hatta bazen denk geliyor adam soruyor görevlide serbest hocam diyor..

Buldum. Haber burada.

http://ekonomi.haberturk.com/otomobil/haber/835905-arac-sahiplerine-mujde

• LPG'li araçların otoparklara girişi neden sakıncalı. Okuyun.

Ben LPG li araçların neden kapalı otoparklara giremediğini merak ediyorum, patlama tehlikesi mi bütün sorun? Benzin daha patlayıcı değil mi? Teşekkürler."

LPG li araçlar yakıt olarak Propan gazı kullanmaktadırlar bu gaz halk arasında bilindiği gibi sadece gazın araçtan sızabilir olma tehlikesi nedeniyle değil bunun yanında önemli bir sebeple daha yasaklanmıştır.

LPG yandığı taktirde ortama oldukça zehirli ve havadan ağır olan bir kimyasal gaz bırakır. Bu gaz zeminin 1-1,5 m yüksekliğine kadar birikebilir ve insanların şofben zehirlenmesine benzer şekilde bir durum yaşamasına sebep olabilir. Özellikle ebeveynler kapalı park yerlerinde bebeklerini bebek arabalarında değil kucaklarında taşımalıdır. Zehirli gazın ağır olması sebebiyle ne kadar aşağıda solunum yaparsanız vücudunuza giren zehir o kadar artmaktadır ve özellikle bebeklerin bu zehirlere maruz kalması çok daha risklidir.

İnsanlar arasında çok yaygın olan gazın sızıp patlamaya neden olması riski ise oldukça düşük bir ihtimaldir. Fakat bu da araçların kapalı alanlara girememesi konusunda ikinci bir etkendir. Risk faktörü düşük olsa da benzine kıyasla daha yüksek bir ihtimaldir. Günümüz teknolojisine uygun bir sistem kullanıp sertifikalı bir tesiste dönüşüm işlemini gerçekleştirdiyseniz ve bunun yanında sızdırmazlık testinden sorunsuz olarak geçtiyseniz sisteminiz güvende demektir fakat yine de 6 ayda bir kontrolleri yaptırmakta fayda olacaktır.

Aracınızı kapalı otoparklara park etmek istiyorsanız diğer insanların sağlığı ve kendi sağlığınız için otoparka girmeden 1-2 dakika önce benzin moduna geçmeniz en azından gazdan kaynaklanabilecek zehri minimum düzeye indirecektir.

Kaynak:http://www.bilim-teknoloji.com/lpg-li-araclar-neden-kapali-otoparka-giremez/

• haksızsın tabi adam nerden bilcek lpg olmadığını bide artistlik yapmış adama, sen o kadar insanın can güvenliğini tehlikeye atamazsın. dua et seni dövmemişler.
  • haksızsın, birde göstermiyorum diye iyice adamı işkillendiriyorsun daha ne olsun ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Ben hiç anlam veremedim bu işlere şahsen. Görevli kendince haklı sizde kendınce haklısınız. Hususi araç kişiye ait özel bi eşyadır izinsiz polisler bile arama yapamıyorken zıppırık bi kapalı garaj görevlisi benim aracımı ne hakla hangi izinle arıyor. Dizel arabayla yanaşıyorsun dizel abi ne tüpü diyon yok beyfendi illa bakacak. Hayır baktıklarıda bişeye yarasa bagajı kaldırıp geri indiriyor belki simit tüp taktım yoook beyfendı akıl edemıyor. Çoğunun amacı bakıyormuş gibi gorunmek iş miş yaptıkları yok yani. Keşke gitmeyip bekleseydiniz.

Ne alaka. O güvenlikçi siz yolda giderken önünüze geçip, sizi durdurup aramıyor ki. Siz, onun güvenliğiyle yükümlü olduğu bir binaya girmek istiyorsunuz. O da o binayı ve içindekileri korumak adına sizi arıyor. Siz içeri girince de sizden sonra geleni arayacak. Sizi ve malınızı korumak adına bunu yapacak.

Ha bagaja bakınca ne oluyor sanki derseniz, kanımca bende o kontrolden bir halt olacağını zannetmiyorum. Orası ayrıca tartışılabilir. Didik arama yapsalar zaten otopark önünde kuyruklar oluşurdu. 10 saniyelik aramaya da he deyin. Ne kaybedersiniz.

Saçma bi arama yuzunden 10 sn mı kaybetmıs olurum. Anlatmaya çalıştıgım olay bu zaten hiçbir işe yaramayan olay yuzunden neden arabamı aratıyorum ben arabamda simit tüp olmuş olsa sokarım arabamı içeri hemde hiç zorlanmadan hadi bu şekilde biri girdi içerde alev aldı patladı eee noldu o 10 sn lık görev aşkı 10 sn kapıda beklettın benı içerde tüplü araba patladı. Demekkı boşa zamanımı çalıp belkide özel eşyalarımın olduğu bagajıma baktın.

• arkadaşım adam gayet kibarmış bn olsam daha farklı davranırdım haksızsın varma girme risk oluşturuo açıkçası bnm arabam lpg li değil olduda bi şey oldu nasıl hesabını vericeksin heee bu seferde almasalarmış derdin çeker giderdin
  • iyi bişey yapmış gibi cak cak ötme adam görevini yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kubilay S. kullanıcısına yanıt
    Bu tamamen araç kullanıcısının görevlide bıraktığı intiba ile ilgili. Eski aracım 25 sene kullandığım Taunus idi, AVM girişlerinde eski araç diye güvenlik sorardı beyefendi aracınızda lpg varmı bagaj kontrolü yapacağım ben de cevap verirdim yok ama sen gene de bak için rahat etsin derdim. kimi bakardı kimi bakmazdı.
  • LPG'li araçların otoparklara girememesi olayını acaba ilk kim akıl etti? Buradan kendisini saygıyla anıyoruz.
  • lafı hiç uzatmaya gerek yok, stepne dışarıda ve adamın dikkatini çekmiş. Bir şey olsa ondan bilirler. Sizi zaten baştan avm'den göndermeliymiş.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.