Şimdi Ara

Avm otoparkı girişinde yaşadığım olay (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
2
Favori
16.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: viva_la_muerte

Siz haksızsınız . Görevli işini yapıyor .

+1

Belki siz iyiniyetli olabilirsiniz ama kötüniyetli olup yüzlerce kişinin hayatını riske atabilecek insanlarda var, güvenlik personeli bunları ayırt edebilmek için görevini yapmış.
  • LPG'li bile olsa orada açıp bagajı arama hakkı yok.Varmıymış izin kağıdı.Polise bile arama izni olmadan aracımı elletmem.
    O kim oluyormuş.Sırf bu yüzden LPG kullanmıyorum ancak dış otoparkları kullanmak istiyorum bu artist güvelikçiler yüzünden.
    İyi yapmışsınız sizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meissner -- 24 Ekim 2013; 16:38:10 >
  • Empati yapmaktan yoksunuz. Velev ki haklısınız. Sizin gibi bir adam geldi bagajında bomba var. Size geç diyen adam ona da geç dedi ve o bomba patladı olmayacak şey değil ya. O zaman tutumunuz ne olurdu "ulan ne güzel dumur ettim adamı" mı "keşke 1 dakika sürecek işlemi yaptırıp o yerin güvenliğini sağlasam" mı?

Okula girerken hiç güvenlik yok. Sabah saatlerinde herkes girip çıkıyor. Akşam 5'den sonra elektronik bariyer çalışıyor. Kartın yoksa giremiyorsun. Ben adama diyebilir miyim peki "ben buranın öğrencisiyim ben size yalan mı söyleyeceğim!" desem içeri alır mı beni? Tamam uç örnekler sizinki para kazanılan yer fakat güvenlik her şeyden önce gelir. Bahar şenliklerinde bagajınızı açabilir miyiz dediler. Tabi dedim açtılar baktılar içki var mı diye. Buyrun dedi sonra. Tamam sokuyorlar içkileri o başka bir olay ama sonuçta önemli olan güvenlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 24 Ekim 2013; 16:41:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ste1n

görevliyi haklı bulanlar herhalde oturma organlarıyla okudu? ben bagajı kontrol etmesine bişey demedim bagaja bakıp yanıma gelıp aracta lpg var mı yok mu diye sorup hayır cevabını alıp bunun üzerine hala stepne haznesini kontrol etmek istemesi beni dellendirdi yani olayı bu bagaj kontrolcü uzattı ben değil.

Yazdığınız bu cevapla seviyenizi belli edmişsiniz zaten. Herkes sizi haklı bulmak zorunda değil. İnsanlar yorum yapmış. hakaret etmenize gerek yok.
    Güvenliğin yerinde olsam polisi çağırırdım. Hareketleriniz şüpheli.
    Belkide stepne bölümünde bombayla alışveriş merkezini havaya uçuracaktınız.
  • Gecenlerde AVM deki arac hırsızlığı hakkında mahkeme AVM'yi suçlu bulmuştu. Dolayisi ile her türlü güvenlik önlemini almak zorundalar. Kanun hükümlerini yerine getirmekle mukellefler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meissner

LPG'li bile olsa orada açıp bagajı arama hakkı yok.Varmıymış izin kağıdı.Polise bile arama izni olmadan aracımı elletmem.
    O kim oluyormuş.Sırf bu yüzden LPG kullanmıyorum ancak dış otoparkları kullanmak istiyorum bu artist güvelikçiler yüzünden.
    İyi yapmışsınız sizde.

Asayişin aracı arama hakkı ve izni var,şüphelenir ıvır zıvır vs veya uyuz olur kafasına göre kimlik ister bi araçdan inebilirmisiniz der üzerini de arar,arabanı da.Lakin özel mülkiyet;daire,çiftlik,bağ,bahçe,bostan asayiş,terörle mücadele,cinayet masası vb birimler savcılık tarafın'dan özel yazılı arama izni olmadan arayamazlar..
  • Hiç bir avm'de bagajımı açamazlar(zaten kilitlidir) açsada bişey değişmez.Çünki durmuyorum pat pat geçiyorum.Kimseye hesap vermem
  • haksızsın adam görevini yapmış hadi senin arabanda lpg yok diyelim bu adam günboyu kimlerle uğraşıyor.Lpg li araçları keyfinden sokmuyorlar mecburen araması gerekiyor .

Kim bilir günde kaç kişi lpg yok diyip lpg ile girmeye çalışıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Yasa diyor ki, konu sahibi haklı; şöyle ki, aracını aratmama hakkına sahip... Güvenlik görevlisi zorla arayamaz, fakat mülke de sokmayabilir... Arkadaş da girmemiş olmuş bitmiş...

Ama adamı fırçalama hakkına sahip değil.

Ayrıca güvenlik görevlisinin aramasına saygı gösteriyorum, helal olsun , arasınlar ki, bomba üstünde durmayalım... İstinye Parka güveniyorum ben birtek, orada kesinlikle lpg li sokmuyorlar diye..

Gezdiğim mekanın altında LPG araç olmasını istemiyorum kardeşim... Kullanan kullansın, güvenli olduğunu savunsun, riskini kendi taşısın ama, beni riske atmasın...

Trafikte bu bombalarla karşı karşıyayız her gün bu da can sıkıcı tabi... Ben taksilerdede dizel arçaalrı tercih ediyorum, benzinliye binmiyorum.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Hiç bir avm'de bagajımı açamazlar(zaten kilitlidir) açsada bişey değişmez.Çünki durmuyorum pat pat geçiyorum.Kimseye hesap vermem

hayırdır millet vekilimisiiz ? Sizin gibi her elini kolunu saallayan girerse nolur ? Velevki birisinin bagajında bomba var ?
  • Gorevli hakli. Adamin ozel mulku ve arama hakki var. Begenmiyorsan gitme....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu insanoğlu kendini karşısındaki insan bir üstün görsün ezdikce ezesi geliyor. o adam orda güvenlik görevlisi değilde farklı bir konumda olsaydı aynı kelimeleri onada kullanabilecekmiydin ? yolda polis çeviriyor onunda aracını arama hakkı yok. oda çevirdiği zaman aynı şeyleri söylesene bir ?

adama bunları yapılması söylenmiş oda gariban elinden geldiğince yapıyor. göstersen ne olacak sanki. ben size siz haksızsınız o haklı demiyorum. ortada çok yanlış şey var.
  • şu bomba taşıyor olabilirsin diyenler umarım ironi yapmışlardır. bomba patlatmak için avm otoparkına girecek adam bagajın kontrol edileceğini düşünemeyecek kadar akıl yoksunu değildir.
  • kusura bakma ama haksızsın kardeş, avm güvenliği ciddi bir olay, misal ben aracım lpg'li ama güvenlige lpg yok diyip bir şekilde atlatsam ve aracım otoparkta patlasa avm'den önce güvenlik suçlu niye iyice kontrol etmeden içeri aldın derler asgari ücretli güvenlige....
  • Stepne haznesine simit tüpü o kadar muazzam koyanlar var ki. Gizli dolum yerleri falan. Üstüne de strafor ve sunta desteğiyle her sorana yalan söyleyenler.

Görevli maalesef bu durumda haklı.

Görevliyi haklı bulmamız sizi sinirlendirmesin. Siz de bu konuyu bilmiyor olabilirsiniz. Benzer olay farklı bir şekilde başıma geldi. Sonradan işin gerçeğini ve gerekliliğini öğrenince görevliye çektirdiğim için kendimden tiksindiydim.
  • 1. Görevli görevini yapıyor yapması da lazım.
    2. Stepne dışarda olduğu için kuşkulanmakta haklı ben olsam bende kuşkulanırdım.
    3. Size saygısızsa bir şey dememiş, amirimi çağırayım demiş.

Bütün bunlar dahilinde benim görüşüm adam haklı siz haksızsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

Hiç bir avm'de bagajımı açamazlar(zaten kilitlidir) açsada bişey değişmez.Çünki durmuyorum pat pat geçiyorum.Kimseye hesap vermem

hayırdır millet vekilimisiiz ? Sizin gibi her elini kolunu saallayan girerse nolur ? Velevki birisinin bagajında bomba var ?

Ne alakası var millet vekilleği ile çok isterse park ettiğim yere gelir rica eder istersem açarım istersem açmam hem size ne oluyor?Sizin içinde aynı şey geçerli isterseniz kontrol ettirmezsiniz.Bomba olayına gelince gerçekten çok güldüm.Saldırı yapacak adamın işi gücü yok avm mi patlatacak.Devletin bir sürü güvenlik açığı var gider onlara saldırır adamlar başbakanlığa 100m kala bomba patlattılar... Avm patlatınca ne olacak.Çok ısrar eden ispark görevlileri bakıyorlar araca ne oluyor sonuc: buyrun devam edebilirsiniz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

Ne alakası var millet vekilleği ile çok isterse park ettiğim yere gelir rica eder istersem açarım istersem açmam hem size ne oluyor?Sizin içinde aynı şey geçerli isterseniz kontrol ettirmezsiniz.Bomba olayına gelince gerçekten çok güldüm.Saldırı yapacak adamın işi gücü yok avm mi patlatacak.Devletin bir sürü güvenlik açığı var gider onlara saldırır adamlar başbakanlığa 100m kala bomba patlattılar... Avm patlatınca ne olacak.Çok ısrar eden ispark görevlileri bakıyorlar araca ne oluyor sonuc: buyrun devam edebilirsiniz

peki bu gideri polisede yapabiliyormusnuz ? Yoksa sadece gücünüzün yettiği güvenlik görevlilerine mi yapıyorsunuz ?

• bir yere gidildiğinde, birşey alındığında "o kadar para veriyoruz tabi mutlu edecekler" mantığında, uslubuna dikkat etmeden konuşan insanlardan hiç haz etmiyorum.

Otoparkta çalışan görevlilerin bir çoğu işlerini iyi yapmasa da o kişi günde kaç araba ve kaç aksi insanla uğraşıyor. Tüm müşteriler koşulsuzca kendini haklı görüyor fakat, orada lpg yüzünden bir sorun yaşansa ve siz bu sorundan etkilenseniz, ilk kimi suçlayacaksınız? okka altına kim ilk gidecek?

Bu sorulara cevap verdiğinizde haklı kim anlayacaksınız.
  • Görevlide orada emir kulu, mutlaka öyle söylenmiştir, lastik görürseniz tam emin olmadan araç almayın diye, böyle ufak şeyleri takmamak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.