Şimdi Ara

Avm otoparkı girişinde yaşadığım olay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
2
Favori
16.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün Ataşehir Palladium da işim vardı. Her zaman ki gibi kapalı otoparka giricektim. Görevli de her zaman ki gibi bagajı açtı uzun uzun baktı dışarıda duran stepne yüzünden olacak ki yanıma gelip araçta lpg var mı dedi ( araç arkadaşımın aracı kendisi stepneyi sürekli dışarıda tutar yerine koymaz) bende hayır yok dedim sonra bana o stepneyle bagajı ayıran şeyi kaldırmamı altına bakacağını söyledi bende hayır kaldıramam sende bakamazsın araç benim özel malım göstermek istemiyorum ben sana araçta lpg yok diyorum sen bana yalancı mı demek istiyorsun dedim tabi cevap veremedi yaklaşık 5-10 dk tartışdıktan sonra arkada kuyruk olan araçlar korna basmaya başlamıştı, amiri mi cağırayım o zaman onunla görüşün dedi bende kimi çağırıyorsan çağır dedim 1 dk falan bekledikten sonra dedim sizle daha uğraşamam ben size mecbur değilim siz müşteriye mecbursunuz ben para mı gider başka yerde harcarım bu rezilliğide her yerde anlatırım diyip çıktım. Eğer bekleseydim amiriyle beraber kendisini de daha fazla bozardım ama gerçekten uğraşmaya değmiyor.

Şimdi dağlaraı ben yarattım havasında ki bu bagaj kontrolcülerinin böyle arabaya bakma-arama hakkı var mı?
    Ben araçta lpg yok dediysem bana yalancıymışım gibi muamele etmesinin bir gerekçesi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ste1n -- 24 Ekim 2013; 17:39:04 >

• ben eski aracım lpg li palio ile her avm ye giriyordum üstelik adamlar bagajı açıp bakıyor stepneyi görmesine rağmen hiç bir şey demiyordu 2 sene boyunca lpg li kullandım ilginçtir giremediğim avm olmadı acaba adamlar güvenlik için bagaj kontrolümü yapıyor yoksa lpg yemi bakıyor diye kendim bile ikilemde kaldım İstanbul anadolu yakasında o lpg li aracımla girmediğim avm kalmamıştır paladium undan natilius una kadar ...
  • sizi tenzih ederim ve konu ile alaksi yok ama

tepkinizde bence haklisiniz ve ben biraz farkli bakarsam konuya

bazilari polis bu sekilde arama yapsa vay efendim polis nasil arar,arama izni bik bik bik laf eder ama bahsettiginiz alisveris merkezinde siradan guvenlikcinin aramasina sizin gibi sesini cikarmaz. umarim anlatabilmisimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Predatör.

sizi tenzih ederim ve konu ile alaksi yok ama

bazilari polis bu sekilde arama yapsa vay efendim polis nasil arar,arama izni bik bik bik laf eder ama bahsettiginiz alisveris merkezinde siradan guvenlikcinin aramasina sizin gibi sesini cikarmaz. umarim anlatabilmisimdir.
    Arkadaşınız stepneyi neden yerine koymuyor. Sürekli lastik mi patlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Alıntıları Göster
    Siz haksızsınız . Görevli işini yapıyor .
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

ben eski aracım lpg li palio ile her avm ye giriyordum üstelik adamlar bagajı açıp bakıyor stepneyi görmesine rağmen hiç bir şey demiyordu 2 sene boyunca lpg li kullandım ilginçtir giremediğim avm olmadı acaba adamlar güvenlik için bagaj kontrolümü yapıyor yoksa lpg yemi bakıyor diye kendim bile ikilemde kaldım İstanbul anadolu yakasında o lpg li aracımla girmediğim avm kalmamıştır paladium undan natilius una kadar ...

arada böyle cins görevliler çıkıyor demek gelen adamın asabını bozmak için.

quote:

yerden göğe kadar haklısınız zaten kimsenin sesi çıkmadığı için bunlar kendilerini böyle birşey zannediyorlar.

quote:

o da arkadaşımın cinsliği. sebebini bilmiyorum yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: viva_la_muerte

Alıntıları Göster
    Görevli oranın polisi sayılır. İnsiyatif onda. İsterse bakabilir. (Bence)
  • quote:

Orijinalden alıntı: viva_la_muerte

+1
  • Havaalanlarında da bakmasınlar o zaman biletimin parasını vermisim daha kime hesap vericem ?

Iste bu yüzden okuyorum siz boyle insanlarla uğraşmamak icin en azından boyle bir durumda kalmamak icin

Görevliye de helal olsun kim bilir günde kac kisi ile uğraşıyor bu sekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

Bu mesaj silindi.
    görevli işini yapmış.siz haksızsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Alıntıları Göster
    Bana göre yanlışı siz yapmışsınız. Bu sizin adınıza ve sizin güvenliğiniz için verilen bir önleyici hizmetidir.

Aksini düşünün.

Aracında Lpg ve gaz kaçağı olan bir araç sırf park yeri bulamadığı veya açık parka bırakmak istemediği için , yada otoparka para vermek istemediği için , sadece cehaletinin sebebiyle aracını ,hiç bir denetim olmadan bu oto parka bıraksa , yaşanan feci bir olayda ,( örnekleri okadar çok fazla ki ) eşiniz, anneniz,oğlunuz ÖLSE yada siz sakat kalsanız ( Yaşanmış örneği okadar falza ki ) ne hissederdik. :(

Kişi kendi gibi bilir işi !! evet ama siz arkadaşınızın aracına nasıl bu kadar kefil olabiliyorsunuz , yada görevlini size ? buda hayret verici.

Bence kesinlikle cahil bir kapris yapıp o otoparktaki herkesin hayatını tehlikeye atmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Predatör.

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunununa istinaden;

Durdurma yolu ile arama yapan Güvenlik görevlisi makul bir şüphe ile karşılaştığında aracın gerekli görülen yerinin araç sahibi
    tarafından gösterilmesi istenebilir. Eğer araç sahibi buna karşı çıkar ve kontrol ettirmek istemez ise, güvenlik görevlisi aracı(yada şahsı)
    korumakla yükümlü olduğu özel bölgeye almama hakkına sahiptir.

Kanun hükmünde tam olarak şöyle yazar;

“Umuma açık veya açık olmayan özel işletmelerin, kurumların veya teşebbüslerin girişindeki kontroller, buralara girmek isteyenlerin rızasına bağlıdır. Kontrol edilmeyi kabul etmeyenler, bu gibi yerlere giremezler. Bu gibi yerlerde kontrol, esasta özel güvenlik görevlileri tarafından yerine getirilir. Ancak, bu yerlerin ve katılanların taşıyabilecekleri özel niteliklere göre, önleme aramaları kolluk güçleri tarafından da yapılabilir.”

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Alıntıları Göster
    Arkadaşın niye stepneyi dışarda tutuyor?

Görevli haklı bana kalırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cavalier79

Bana göre yanlışı siz yapmışsınız. Bu sizin adınıza ve sizin güvenliğiniz için verilen bir önleyici hizmetidir.

Aksini düşünün.

Aracında Lpg ve gaz kaçağı olan bir araç sırf park yeri bulamadığı veya açık parka bırakmak istemediği için , yada otoparka para vermek istemediği için , sadece cehaletinin sebebiyle aracını ,hiç bir denetim olmadan bu oto parka bıraksa , yaşanan feci bir olayda ,( örnekleri okadar çok fazla ki ) eşiniz, anneniz,oğlunuz ÖLSE yada siz sakat kalsanız ( Yaşanmış örneği okadar falza ki ) ne hissederdik. :(

Kişi kendi gibi bilir işi !! evet ama siz arkadaşınızın aracına nasıl bu kadar kefil olabiliyorsunuz , yada görevlini size ? buda hayret verici.

Bence kesinlikle cahil bir kapris yapıp o otoparktaki herkesin hayatını tehlikeye atmışsınız.

Alıntıları Göster
    Görevli zaten amirini çağırmak istemiş, demek ki amirinin talimatı var. Bu tarz işleri asgari ücretle ve hakkıyla yapan ne kadar çok insan var bu ülkede biliyor musunuz? Siz keyfinizden adama sitem etmişsiniz ama başkalarının ekmeğiyle oynamış olmuyor musunuz? Bir de bu yönden bakın.

Sonuç olarak görevli doğru olanı yapmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.1996

Arkadaşın niye stepneyi dışarda tutuyor?

Görevli haklı bana kalırsa.

Alıntıları Göster
    Haksızsın. Görevli haklı. Ne olurdu stepneyi kaldırsaydın da arkadakileri de bekletmeyip sinir etmeseydin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Durdurma yolu ile arama yapan Güvenlik görevlisi makul bir şüphe ile karşılaştığında aracın gerekli görülen yerinin araç sahibi
    tarafından gösterilmesi istenebilir. Eğer araç sahibi buna karşı çıkar ve kontrol ettirmek istemez ise, güvenlik görevlisi aracı(yada şahsı)

“Umuma açık veya açık olmayan özel işletmelerin, kurumların veya teşebbüslerin girişindeki kontroller, buralara girmek isteyenlerin rızasına bağlıdır. Kontrol edilmeyi kabul etmeyenler, bu gibi yerlere giremezler. Bu gibi yerlerde kontrol, esasta özel güvenlik görevlileri tarafından yerine getirilir. Ancak, bu yerlerin ve katılanların taşıyabilecekleri özel niteliklere göre, önleme aramaları kolluk güçleri tarafından da yapılabilir.”

+1

demekki kafamiza gore yorum yaparak zaten isi zor olan guvenlikcinin isini yapmasina engel olmayacagiz. konu sahibi haksız.

• ste1n kullanıcısına yanıt
    Ben görevliyi haklı buldum.

Bu kararı verirken de bir çok insanın verdiği sayısal örnek ve genel matematiği kullandım.

Lakin cevabınızda fark ediyorum ki sizin adap kuralları konusunda başınızın üstünde sandığınız kütleyi gözden geçirmeniz gerekiyor.

İnsanlardan davranışınızın tasdiki için mi yardım istiyorsunuz.

Ki aksi olunca anatomi dersleriniz aklınıza geldi.

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

+1

demekki kafamiza gore yorum yaparak zaten isi zor olan guvenlikcinin isini yapmasina engel olmayacagiz. konu sahibi haksız.

Alıntıları Göster
    Yasa diyor ki, konu sahibi haklı; şöyle ki, aracını aratmama hakkına sahip... Güvenlik görevlisi zorla arayamaz, fakat mülke de sokmayabilir... Arkadaş da girmemiş olmuş bitmiş...

Ama adamı fırçalama hakkına sahip değil.

Ayrıca güvenlik görevlisinin aramasına saygı gösteriyorum, helal olsun , arasınlar ki, bomba üstünde durmayalım... İstinye Parka güveniyorum ben birtek, orada kesinlikle lpg li sokmuyorlar diye..

Gezdiğim mekanın altında LPG araç olmasını istemiyorum kardeşim... Kullanan kullansın, güvenli olduğunu savunsun, riskini kendi taşısın ama, beni riske atmasın...

Trafikte bu bombalarla karşı karşıyayız her gün bu da can sıkıcı tabi... Ben taksilerdede dizel arçaalrı tercih ediyorum, benzinliye binmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Haksızsın. Görevli haklı. Ne olurdu stepneyi kaldırsaydın da arkadakileri de bekletmeyip sinir etmeseydin?

Alıntıları Göster
    5-10 dk tartışmayı gerektirmez ve üstüne konuyu buraya kadar taşımaya gerek yok. Yıllardır bilinir LPG li araç kapalı garaja giremez. Stepnenin dışarıda olması görevlide LPG şüphesini doğurur. emin olmak için size sormuş, kim bilir nasıl cevap verdiniz? üslup nasıldı ?

tartışmanın ana amacı "sen bana yalancı mı diyorsun" demeye çalışıyorsanız bu ; otomobil genel in konusu değil.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.