Şimdi Ara

babamı volvo almaya ikna edemiyorum yardim !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler öncelikle amacım volvo c30 ama bi hayli hayalini kurduğum araba c30 hani coupe oluşu hatchback oluşu babamın aklına yatmıyor bir türlü nedense bi değiştirmek istemiyor diyorm 2 kişiyiz biz sedan istiyor (corolla97 arabam) biz arabada güvenlik donanımi yok şahsen ordan giriyorum konuya aklında degisitmek var volvo almak yok napmaliyim ? Ne demeliyim ?

• kaza videolarını izlet. mobese videolarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

kaza videolarını izlet. mobese videolarını.

Dedim. Abi hatta sınıfının en sağlam arabası dedim ncap testleri filan nafile aklına tek yatan su hocam 1.6 d motorlarda cidden çok az yakıyor olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emresenol9 -- 29 Eylül 2014; 16:52:02 >
  • Bence babanizi cok zorlamayin. Zorlayarak aldiginiz araba tat vermiyor sonra. S 40 aldirsaniz ikinizin dedigide olur
  • S40 1.6 lar durumu nedir bilmiyorum hani bizim araba cidden hani Km düşük 150 bin. Babam araba çok binmeyen bir adam 10 yılda 80 bin km. Yapmış 10 binini ben yaptım hatta o ehliytim yoktu o zamanlar volvo servis parça durumu parçası var midir. Filan diyor malum c30 0 uretmiyor v40 da çok pahalı geliyor bize valla kafam çok karışık
  • quote:

Orijinalden alıntı: emresenol9

S40 1.6 lar durumu nedir bilmiyorum hani bizim araba cidden hani Km düşük 150 bin. Babam araba çok binmeyen bir adam 10 yılda 80 bin km. Yapmış 10 binini ben yaptım hatta o ehliytim yoktu o zamanlar volvo servis parça durumu parçası var midir. Filan diyor malum c30 0 uretmiyor v40 da çok pahalı geliyor bize valla kafam çok karışık
    babaya küçük mavi haplardan bir de s2000 aldırın. madem 2 kişisiniz. hızlı yaşayın. şirokko da bakılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

babaya küçük mavi haplardan bir de s2000 aldırın. madem 2 kişisiniz. hızlı yaşayın. şirokko da bakılabilir.

Abi c30 performans almak zor hani 1.6 1350 kilo. Scirocco dersekte hani yüzü eskidi benim görüşüm o yuzden c30 ayrı bi yakışıklı geliyor gözüme hep a3 e de baktım alicaz bu sefer a3 çok yakicak gitmicek babam basmin etini yer volvo hani kronik bir sorunu yoktur umarım vw deki dsg gibi filan merakım o hani c30 hayranligim 2009 dan beri var az çok bilgim var ama hani hiç volvo kullanmadım bilmiyorum çok video izledim arastirma yaptım forum daki c 30.bolumunude takip ediyorum sorunsuz bir araç olması aslında diğer sorun araba çok az sayıda var babam parçası var midir diyor. Bende ford la asa yukarı aynı olduğunu biliyorum okadar volvo servisi var ankarada hallolur baba diyorum öyle 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emresenol9 -- 29 Eylül 2014; 18:49:33 >

• Niyeti var da laga luga yapıyı klasik bablar ışte 😊
  • emresenol9 kullanıcısına yanıt
    c30 ilk lansmanından beri yollarda dikkat çekiyor, fakat git gide azalıyor ne hikmetse. tamamen ford üretimi. otomatiğinde powershit kullanılıyor. bizim memlekette var mı bilmiyorum ama getrag şanzımanlı versiyonu çok iş yapar. harici 105 beygir ne kadar tatmin eder bilinmez. dizeli 109 beygir. 2.0 üstü motor lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

c30 ilk lansmanından beri yollarda dikkat çekiyor, fakat git gide azalıyor ne hikmetse. tamamen ford üretimi. otomatiğinde powershit kullanılıyor. bizim memlekette var mı bilmiyorum ama getrag şanzımanlı versiyonu çok iş yapar. harici 105 beygir ne kadar tatmin eder bilinmez. dizeli 109 beygir. 2.0 üstü motor lazım.

Hocam ben trafikte adrenalin seven bir insan değilim tercihim. Spor bir coupe olup az yakması ben öğrenci adamım yani okul gidip gelmek hani uzun yol çok yapan birisi değilim powershift v40 larda var diye biliyorum .2.0 ları var da tr de hiç gormedim aslında t5 leri var onlarsa çok yakar cidden .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emresenol9 -- 29 Eylül 2014; 18:59:28 >
  • aklımdaki araba v40 ama babamın aklındaki araba jetta :) gelde çık işin çıkabilirsen. parayı ben verecem ama babamında gönlü hoş olsun istiyorum bir yandanda kendi gönlümünde hoş olmasını istiyorum bilemedim şimdi bende aynı durumdayım senle
  • quote:

Orijinalden alıntı: manalaus

aklımdaki araba v40 ama babamın aklındaki araba jetta :) gelde çık işin çıkabilirsen. parayı ben verecem ama babamında gönlü hoş olsun istiyorum bir yandanda kendi gönlümünde hoş olmasını istiyorum bilemedim şimdi bende aynı durumdayım senle

Valla hocam v40 paramız yetse babam sponsor yok yani bizi zorlar o yuzden c30 d2 d drive düşünüyorum bakalım kısmet ya yeni haftalar benimde çok hoşa gidiyor ama cidden ülkemizdeki vw satışları çok pahalı 35 bin liraya golf alabilecekken 0 80.bin tl v40 derim 😃
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manalaus

aklımdaki araba v40 ama babamın aklındaki araba jetta :) gelde çık işin çıkabilirsen. parayı ben verecem ama babamında gönlü hoş olsun istiyorum bir yandanda kendi gönlümünde hoş olmasını istiyorum bilemedim şimdi bende aynı durumdayım senle

Valla hocam v40 paramız yetse babam sponsor yok yani bizi zorlar o yuzden c30 d2 d drive düşünüyorum bakalım kısmet ya yeni haftalar benimde çok hoşa gidiyor ama cidden ülkemizdeki vw satışları çok pahalı 35 bin liraya golf alabilecekken 0 80.bin tl v40 derim 😃

Alıntıları Göster
    bence zorlama babanı, zorla isteksizce olacağına hiç olmasın. birazcık babanı dinle sonuca hayat tecrübesi var

• quote:

Orijinalden alıntı: sahin261

bence zorlama babanı, zorla isteksizce olacağına hiç olmasın. birazcık babanı dinle sonuca hayat tecrübesi var

Babam araba konusunda pasif biraz yenilikçi değil o konuda eski kafalı baskı şart biraz asllinda hocam tecrübeye gelirsek babamdan daha fazla araba bilgim olduğunu kendisi belirtir hep ama karar veremiyor bugün bana c30 fiyat araştırması yaptığını söyledi o yuzden biraz umitlendm konuyu açtım ama tek sorun trafikte bi c30.göremiyor olmamız yeterince 😁 arabayı canlı kanlı bir gorse birgün aha.c30 dedim arkasına yapisiyim baba sende arabaya bi bak dedim adam bir bastı bir bastı ben yanımda babam olduğu için 😁 öyle kaldım 😎

• Piyasa az sayıda olması benim icin dez avantaj scirocco kadar olsa ne biliyim impreza kadar olsa böyle sorunlar hocam en büyük sorun bu hatta piyasası yok dayak isterken nasıl saticaz bahanesi alırken de temyizi bulmak zor cidden ona tek hak verdiğim nokta km düşük olanların fiyatları cidden yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emresenol9 -- 29 Eylül 2014; 23:37:04 >
    Sorun Volvo ise, vw scirocco önerilebilir.
    sorun tek kapı coupe ise,
    Volvo v40, golf, civic hb, auris , mazda3 vs önerilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Sağolun hocam ben sasmicam sanki C30 bence farkını hep yaratmış bir araba gözümde sadece bayramdan sonra bir kez daha ağzını yoklicam babamın. Sonra bir daha konusunu bile açmam gibime geliyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Sağolun hocam ben sasmicam sanki C30 bence farkını hep yaratmış bir araba gözümde sadece bayramdan sonra bir kez daha ağzını yoklicam babamın. Sonra bir daha konusunu bile açmam gibime geliyor

Alıntıları Göster
    20 yaşında araba bulduğuna dua et. Niye uçuyorsun ki bu kadar ? Jetta kral gibi araba alsın baban işte.

Babanızda Volvonun tarihçesini yaptığı arge çalışmalarını ve motor şanzumanının güvenlik konusunda bilgilerinizi aktarın veya öğrenin sora paylaşın ön yargısını yıkın ama c30 pek tercih edeceğim bi araç olmazdı bence Durum müsaitse V40 bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaceKıng26

Babanızda Volvonun tarihçesini yaptığı arge çalışmalarını ve motor şanzumanının güvenlik konusunda bilgilerinizi aktarın veya öğrenin sora paylaşın ön yargısını yıkın ama c30 pek tercih edeceğim bi araç olmazdı bence Durum müsaitse V40 bakın.

v40 alacak kadar param olsa emin olun c30 yanından geçmem ama c30 hani hayalini kurdugum bir araba 2 sene önce maketini alarak başladım bu sevdaya ;) arabayı da 2008 den beri tanıyorum öyle işte bugun yine tesadüf konusunu açtı ford parçalarından girdim kurtardım durumu yazın olabilir dedi şuna da şükret hiç olmasaydı dedi haklısın ama baba dedim 10 sene oldu artık dedim tamam araba çok diri yaşıtlarının hepisini yer eminim test ettim hor kullanılan bir araba değil ama bende arkadaşlarımın minisi var c180 var biraz :D abes kalıyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.