Şimdi Ara

bad sectoru nasıl görebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bad sector oldugundan şüphelendiğim bir sata hdd var bunu win üzerinden nasıl yüzey taraması yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skorp -- 14 Mart 2006; 19:54:40 >

• Ben de aynı konuyu açacaktım,bende de bir metal sesi geliyo sanırım HDDden .Umarım böyle bir program vardır.
  • bende ses gelmiyor fakat bilgisayar çöküyor bir süre sonra,
    açık olan emule, dr watson32, explorer gibi programlar hata veriyor
    hatta emule kendi kendine kapanıyor, ne oldugunu anlamadım fakat
    ilk önce hdd ye bakmak istedim, eğer hdd problemsizse ardından ramlere sıra gelecek
  • foruma yeni üye oldum, herkese slmlar ve emek verenlere de teşekkürler

bende de aynı sorun var, samsung marka sata harddiskim sizlere ömür
    içinden sesler gelmesiyle başlamıştı, verileri (100GB) kurtaramadım, bios ta görmüyo artık
    bu konuda bilgisi olan varsa bi aydınlatsın bizi yaw, servise götürmeden bi hal çaresi var mı bu işin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SadBull -- 14 Mart 2006; 21:58:00 >
  • methaba önce geçmiş olsun. şayet hdd NTFS ise buna dos ortamında sector taraması yaptıramazsınız. bunun için norton disk doctor (NDD) programını kullanmanız gerekir. ( başka programlar da var ama en iytisi bu). bunun içince ndd yi kurduktan sonra (veya norton cd niz varsa cd içinden de çalıştırabilirsiniz) surface test i yapmadan önce secenewklerinde sektörleri göster kutucuğunu işaretlemeniz gerekir. sonra test yapılırken sectör taramasını görebilirsiniz. şayet hdd fat32 ise bir win98 açılış diskeei ile bilgisayarı boot edip prompt dosa düşünce "scandisk c: /surface" komutunu yazıp enter e basın disk gözden geçirmeyi yaptıktan sonra tarama yaparken sectörleri de gösterir. kolay gelsin
  • @mbabal

arkadaşım verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, bahsettiğin yöntemleri uygulamak aklımdan geçiyordu fakat başka yöntemlerinde olabileceğini düşünerek topici açtım fakat sanırım başka yöntemler ya da bu işi yapabilen başka programlar yok,

artık iş norton disc doctor2003 cd sine kaldı demektir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.