Şimdi Ara

Bilgisayar ekran kartını görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Anakartin eski model anakart degil yeni sayilir. Guc kaynagim 300w
    Gtx 650ti var elimde. Bilgisayara takıyorum, bilgisayarım görmüyor. aygıt yöneticisindede gözükmüyor. fakat ekran kartının fanı dönüyor.
    ekran kablosunu ise anakarttaki on board olan yere takınca görüntü geliyor, ekran kartına takınca görüntü hiç gelmiyor.
    Sorun ne olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayerizeddd -- 23 Şubat 2015; 13:16:01 >

• sorun bu tip basliklarda adam gibi bilgi vermeyip bizi muneccim zannetmenizdir.yazsana kardesim sistemini 2007 anakart mi kullaniyorsun yeni anakart mi kullaniyorsun guc kaynagin mi yetmiyor yoksa bu yazdigin sekilde harbiden iskembeden sallamak gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

sorun bu tip basliklarda adam gibi bilgi vermeyip bizi muneccim zannetmenizdir.yazsana kardesim sistemini 2007 anakart mi kullaniyorsun yeni anakart mi kullaniyorsun guc kaynagin mi yetmiyor yoksa bu yazdigin sekilde harbiden iskembeden sallamak gerekiyor.

Evet haklisiniz. Anakartimi tam hatirlamiyorum ama pci ekspress yaziyor üstünde, eski anakart degil yeni. İ5 islemcim var. Pcı giris var. Guc kaynagim ise 300 w. Anakartta on board ekran karti var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayerizeddd -- 23 Şubat 2015; 13:17:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet haklisiniz. Anakartimi tam hatirlamiyorum ama pci ekspress yaziyor üstünde, eski anakart degil yeni. İ5 islemcim var. Pcı giris var. Guc kaynagim ise 300 w. Anakartta in board ekran karti var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300w diyorsunuz o karta biraz az olmakla beraber 6 pin kablosu da yoktur güç kaynağının yanlış mıyım?dönüştürücü kablo kullanıyorsunuz kablo sağlam mıdır çünkü güç girişi olan kartlar bu girişten tam olarak güç alamazlarsa görüntü gelmez.anakartta i5 işlemci varsa çok eski değildir yani sorun güçle alakalı bence anakart değildir.
  • Psu 300 watt ama 12v kanalından kaç watt verebiliyor ona bakmalısın. Ayrıca o karta harici güç girişi gerekiyordur onu bağladınmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Psu 300 watt ama 12v kanalından kaç watt verebiliyor ona bakmalısın. Ayrıca o karta harici güç girişi gerekiyordur onu bağladınmı

sanırım harici güç istiyor. ekran kartında 6lı soket girilmesi gereken yer var. Güç kaynagına baktım onda öyle bi soket yok. güç kaynagını değiştirmeden sorunu çözemezmiyim. yani güç kaynagına bağlayabilirmiyim ekran kartına baglanması gereken kabloyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

300w diyorsunuz o karta biraz az olmakla beraber 6 pin kablosu da yoktur güç kaynağının yanlış mıyım?dönüştürücü kablo kullanıyorsunuz kablo sağlam mıdır çünkü güç girişi olan kartlar bu girişten tam olarak güç alamazlarsa görüntü gelmez.anakartta i5 işlemci varsa çok eski değildir yani sorun güçle alakalı bence anakart değildir.

sanırım harici güç istiyor. ekran kartında 6lı soket girilmesi gereken yer var. Güç kaynagına baktım onda öyle bi soket yok. güç kaynagını değiştirmeden sorunu çözemezmiyim. yani güç kaynagına bağlayabilirmiyim ekran kartına baglanması gereken kabloyu.
  • Anakart, işlemci ve PSU marka ve modelleri belirtmeden yorum yapmak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brightmist

Anakart, işlemci ve PSU marka ve modelleri belirtmeden yorum yapmak zor.

İşlemci İ5 3470
    anakart: GIGABYTE H16M
    PSU: markasını hatırlamıyorum ama 300 w
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayerizeddd

quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Psu 300 watt ama 12v kanalından kaç watt verebiliyor ona bakmalısın. Ayrıca o karta harici güç girişi gerekiyordur onu bağladınmı

Sana şöyle bir kablo lazım

http://www.sanalpazar.com/6-Pin-Vga-Guc-Kablosu-2-Adet-4-Pin-Molex-Girisli-Pci-e__isp28091965

Bir tarafını psudaki molexlere bağlayacaksın diğerini de ekran kartına. O güç kablosunu takmazsan kart çalışmaz. Tabi önce psunun yetip yetmediğine emin olmak lazım. 12v kanalından kaç watt verebiliyor ona bak.

• PSU'nun üzerinde 300 veya 300W yazması o PSU'nun 12V üzerinden 300W güç sağladığı anlamına gelmiyor. PSU'nun üzerindeki hangi kanaldan ne kadar güç verdiğini gösteren tabloyu görmeden kesin yorum yapmak yanlış olur ancak:

3470 77W
    650ti 150W
    Anakart ve fanlar 75W desek

300W'ı geçecektir.

Harici 6-pin'i takmadan zaten görüntü alman mümkün değil ki ara kablo bulup taksan da senin 300W dediğin PSU'nun gerçek 300W olduğunu sanmıyorum ki olsa bile sağlıklı bir sistem olmayacaktır.
    Yeni bir PSU almanı öneririm.
  • yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Az önce dönüştürücü kablo alıp 6lı pin olan yere taktım kabloyu ekran kartı çalıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.