Şimdi Ara

Bilgisayar nvidia ekran kartını görmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PC'yi kullanırken bi anda mavi ekran aldım. Bilgisayar kendiliğinden yeniden başlatıldı. Açıldığında ekran çöz. 800x600dü. Ayarlardan en fazla 1024x768e çıkarabiliyorum. nvidia denetim masasına giremiyorum."sisteminizde nvidia ekran kartı algılanmadı." uyarısıyla karşılaşıyorum. aygıt yöneticisinde ekran bağdaştırıcıları kısmında sadece "intel hd graphics" var. kısacası bilgisayarım ekran kartını tanımamakta ısrarcı. Geri yükleme yaptım işe yaramadı. Yardımınızı bekliyorum.

Not: pc Asus K52J. Ekran kartı GeForce 310M. Önceki çözünürlük 1368x766 idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freekans -- 17 Ağustos 2011; 3:54:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Freekans

PC'yi kullanırken bi anda mavi ekran aldım. Bilgisayar kendiliğinden yeniden başlatıldı. Açıldığında ekran çöz. 800x600dü. Ayarlardan en fazla 1024x768e çıkarabiliyorum. nvidia denetim masasına giremiyorum."sisteminizde nvidia ekran kartı algılanmadı." uyarısıyla karşılaşıyorum. aygıt yöneticisinde ekran bağdaştırıcıları kısmında sadece "intel hd graphics" var. kısacası bilgisayarım ekran kartını tanımamakta ısrarcı. Geri yükleme yaptım işe yaramadı. Yardımınızı bekliyorum.

Not: pc Asus K52J. Ekran kartı GeForce 310M.

hacı öncelikle sorun ciddi duruyor .
    format atmayı dene
    ardından nvidia nın sitesinden hemen indir driverını yükle
    olmassa üzgünüm ama ekran kartın yanmış olabilir..

• teknik servise versem formatsız halledebilebilir bir problem mi? Format falan olunca bütün driverleri baştan kurmak zahmetli oluyor anlayın ama tek çareyse yaparız tabii
  • quote:

ASUS K52J laptop ekran kartı sorunu ve çözümü (G310m)
    Merhabalar bi çok asus k52j serisi kullanıcısının can sıkıntısı haline gelen ekran kartı sorunu benimde başıma geldi bugün biraz karıştırma ile nihayetinde sorunumu giderdim. Ekran kartı sorunu olan arkadaşlar aşağıdaki anlattığım uygulamaları yaparak sorununu giderecektir.
    Öncelikle Bios ayarlarından Advanced sekmesindeki Boot VGA Controller Selection For kısmına gelin buradaki Reserved i Windows 7 / Vista olarak değiştirin kayıt edip çıkın. Bilgisayarınız açıldıktan sonra aşağıdaki vermiş olduğum G310m güncel driverini kurunuz. Sorununuz % 90 hallolacaktır. Hepinize hayırlı günler...

http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-260.89-whql-driver.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Dan-ger

quote:

ASUS K52J laptop ekran kartı sorunu ve çözümü (G310m)
    Merhabalar bi çok asus k52j serisi kullanıcısının can sıkıntısı haline gelen ekran kartı sorunu benimde başıma geldi bugün biraz karıştırma ile nihayetinde sorunumu giderdim. Ekran kartı sorunu olan arkadaşlar aşağıdaki anlattığım uygulamaları yaparak sorununu giderecektir.
    Öncelikle Bios ayarlarından Advanced sekmesindeki Boot VGA Controller Selection For kısmına gelin buradaki Reserved i Windows 7 / Vista olarak değiştirin kayıt edip çıkın. Bilgisayarınız açıldıktan sonra aşağıdaki vermiş olduğum G310m güncel driverini kurunuz. Sorununuz % 90 hallolacaktır. Hepinize hayırlı günler...

http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-260.89-whql-driver.html

arkadaşın dediğini yap bi.
    olmadı tek yol format windows 7 kur zaten driver olarak bişe kurmana gerek yok sadece ekran kartını kuracan.:S

• Teşekkürler ama nvidia'nın sitesinden baktığımda en güncel driver

http://www.nvidia.com/object/notebook-win7-winvista-64bit-280.26-whql-driver.html

olarak gözüküyor. hangisini yapayım?
  • Sorun çözüldü çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freekans

Sorun çözüldü çok teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.