Şimdi Ara

bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s.a arkadaşlar bilgisayarımı dün aldım yeni parçalar eklemiştim fakat oyun oynarken fazla kasında direk kendi reset atıyo yani mavi ekran geliyo mavi ekranda 3 sn ye bişi sayıyo 100 e kadar sonra kendiliğinden yeniden başlıyor sizce sorun ısıdan olabilirmi ? eğer ısıdan değilse sorun sizce neydedir?

• Mavi ekranda hangi hata kodunu veriyor?
  • ram hatası sanırım ..

ramlerı tek tek deneyin ... sistemi çalıştıırın durumu gözlemleyin ..

gerekirse yine tek tek memtest ile ramlerinizi test edin ..muhtemelen ramlerden birisinde problem var..
  • ram lar daha yeni yani 1 günlük ram ler anakartda yeni sadece fazla zorlayınca olyo yani dün hem kasper de tarama yaptm hemde nfs hot pursit 2 de full hd oyun oynadım o sıra yaptı sadece ilk başta dııııt diye ses geldi sonra mavi ekran we 100 e kadr bişi taradı sonra yeniden başladı
  • yardım edinn
  • quote:

Orijinalden alıntı: system92

ram lar daha yeni yani 1 günlük ram ler anakartda yeni sadece fazla zorlayınca olyo yani dün hem kasper de tarama yaptm hemde nfs hot pursit 2 de full hd oyun oynadım o sıra yaptı sadece ilk başta dııııt diye ses geldi sonra mavi ekran we 100 e kadr bişi taradı sonra yeniden başladı

1 günlük diye sorun olmayacağı anlamına gelmez. Memtest programı ile ramlerinizi test edin. Birden fazla raminiz var ise teker teker takarak ve farklı farklı slotlara takarak deneyin. Büyük ihtimal sorununuz ramlerden çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Ahmet 17|

quote:

Orijinalden alıntı: system92

ram lar daha yeni yani 1 günlük ram ler anakartda yeni sadece fazla zorlayınca olyo yani dün hem kasper de tarama yaptm hemde nfs hot pursit 2 de full hd oyun oynadım o sıra yaptı sadece ilk başta dııııt diye ses geldi sonra mavi ekran we 100 e kadr bişi taradı sonra yeniden başladı

1 günlük diye sorun olmayacağı anlamına gelmez. Memtest programı ile ramlerinizi test edin. Birden fazla raminiz var ise teker teker takarak ve farklı farklı slotlara takarak deneyin. Büyük ihtimal sorununuz ramlerden çünkü.

+1
  • arkadaşlar dün baktm yine aynısı oldu we dikkat ettimki mavi ekranda memory kart okuması yapıyor sizce sistem dosyalarındamı bozukluk war yoksa dediğinz gibi ram lerdemi sorun war
  • ramler bozulmuş ramlerdeki arızayı okumaya çalışıyor
  • teşekkürler yardımlarınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.