Şimdi Ara

Bios pili nerede

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fotodaki anakarttaki Bios pilinin yerini işaretleyebilir misiniz
     Bios pili nerede

Bios pili nerede

Bios pili nerede Bios pili nerede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En üstte, mavi olan sol bağlantısında Batt yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

En üstte, mavi olan sol bağlantısında Batt yazıyor

Teşekkürler hocam

• peki bu tür pillen nasıl değiştirilir o metal parçası lehimli benim bildiğim benede başka kablolu versiyonu varda pios bilinin kablonun ucu çıkıyor ama diğer ucu sanki kaynaştırılmış pile bu nasıl değiştirilir ??
  • O parça pilin üstüne mi kaynaklanmış? Resimden pek anlaşılmıyor. Öyle ise o parçayı söküp yeni takacağın pile lehimlemeyi deneyeceksin ya da başka bir yöntem geliştireceksin. Pili ordan söküp bakarsan daha net bir fikire sahip olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 16 Ekim 2015; 16:04:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

O parça pilin üstüne mi kaynaklanmış? Resimden pek anlaşılmıyor. Öyle ise o parçayı söküp yeni takacağın pile lehimlemeyi deneyeceksin ya da başka bir yöntem geliştireceksin. Pili ordan söküp bakarsan daha net bir fikire sahip olursun.

Pile lehimliydi. Onu söküp yerine aynı voltajda farklı bir pil taktım [elektrik bandı ile bantlayıp tutturdum] ama bilgisayar yine açılmadı. Sorunun bios pilinin bitmesi olabileceğini söylediler, onun için söküp denedim ama işe yaramadı. Bilgisayar yine açılmıyor

• Sol üstteki batt yazan yer olması lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.