Şimdi Ara

bir delilik yapıp özel ünv. yazılsam ve ücreti ödemezsem tazminat alırlar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
13.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şartları sonuna kadar zorluyorum olurda ilerki zamanlarda 2. veya 3. sınıfta ücreti ödeyemezsem tazminat alırlar mı veya başka yükümlülüğüm olur mu?

özel okuyan arkadaşlar bilginiz var mı

• Yapay Zekanın Yanıtı

Özel Üniversite Ücretleri Ödenmezse Ne Olur?

Özel üniversiteler, yüksek öğrenim için devlet üniversitelerine alternatif olarak hizmet veren eğitim kurumlarıdır. Bu kurumlar genellikle devlet üniversitelerine göre daha yüksek ücret talep ederler. Ücretlerin ödenmemesi durumunda, öğrenciler çeşitli yasal sonuçlarla karşılaşabilirler.

Yasal Sonuçlar

Özel üniversite ücreti ödenmezse veya taksitler zamanında ödenmezse, üniversiteler aşağıdaki yasal yollara başvurabilirler:

• Öğrencinin kaydını silmek: Üniversite, öğrencinin ücretlerini ödememesi durumunda kaydını silebilir.
    • Hukuki işlem başlatmak: Üniversite, öğrencinin borcunu tahsil etmek için hukuki işlem başlatabilir. Bu, öğrencinin kredi notunun düşmesine ve ileride kredi almasını zorlaştırmasına neden olabilir.
    • Öğrencinin diplomasını vermemek: Üniversite, öğrencinin tüm ücretlerini ödemediği sürece diplomasını vermeyebilir.

Diğer Sonuçlar

Yasal sonuçların yanı sıra, öğrenciler ödenmeyen ücretler nedeniyle aşağıdaki sonuçlarla da karşılaşabilirler:

• Akademik cezalara maruz kalmak: Üniversite, öğrencinin akademik kayıtlarını engelleyebilir veya notlarını dondurarak öğrencinin eğitimine devam etmesini engelleyebilir.
    • Üniversite hizmetlerinden yararlanamamak: Öğrenciler, ücretleri ödenmediği sürece kütüphane, laboratuvar ve diğer üniversite hizmetlerinden yararlanamayabilirler.
    • Sosyal damgalanma: Ücretlerini ödemeyen öğrenciler, sosyal damgalanma ve ayrımcılıkla karşılaşabilirler.

Önemli Hususlar

• Öğrencilerin, özel bir üniversiteye kayıt olmadan önce, ücretleri ödeme konusunda net bir anlayışa sahip olmaları önemlidir.
    • Öğrenciler, ücretlerini zamanında ödeyemeyecekleri durumlarda üniversite ile iletişime geçmeli ve ödeme planı konusunda anlaşmaya çalışmalıdırlar.
    • Üniversiteler, öğrencilerin ücretlerini ödemelerine yardımcı olmak için burs, kredi ve diğer mali destek seçenekleri sunabilirler.

Özel üniversite ücretleri ödenmezse, öğrenciler ciddi yasal ve diğer sonuçlarla karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle, öğrencilerin özel bir üniversiteye kayıt olmadan önce, ücretleri ödeme konusunda sorumlu adımlar atmaları önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bence paran olsada gitme
  • quote:

Orjinalden alıntı: lvthsgm

bence paran olsada gitme

nieki???
  • quote:

Orjinalden alıntı: xdanger

quote:

bence paran olsada gitme

nieki???

tam da ben soracaktım

sebep?

ya tazminat olayı oluyor mu? merak ettim

• benim ablam koc da cok sıkıyolar artik adamin okuyasi gelmiyomus sinavlarinda zaten okulun cogu kaliyo
  • ?

tazminat olayı var mı?
  • quote:

benim ablam koc da cok sıkıyolar artik adamin okuyasi gelmiyomus sinavlarinda zaten okulun cogu kaliyo

okuyası gelmiosa okumasın o zmn...kimse zorlamıyo ki...hem sınawlarda kalmalarının sebebi özel olması diil ders çalışmamalarıdır benim kanaatim...
  • quote:

quote:

benim ablam koc da cok sıkıyolar artik adamin okuyasi gelmiyomus sinavlarinda zaten okulun cogu kaliyo

okuyası gelmiosa okumasın o zmn...kimse zorlamıyo ki...hem sınawlarda kalmalarının sebebi özel olması diil ders çalışmamalarıdır benim kanaatim...

+1
  • paranı odıyemzsen hacız gelır veya gecıkme parası artıkca artar... daha zorlar senı ... paran varsa gıt oku dostum hocaları fln cok kalıtelı gelen sıfatlar dusunme sen gıt oku orda ... artık devlet unılerındekı en ıyı hocalar ozellerde derse gelıo rahat ol sen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dozdoz

paranı odıyemzsen hacız gelır veya gecıkme parası artıkca artar... daha zorlar senı ... paran varsa gıt oku dostum hocaları fln cok kalıtelı gelen sıfatlar dusunme sen gıt oku orda ... artık devlet unılerındekı en ıyı hocalar ozellerde derse gelıo rahat ol sen...

ohh ohh iyi moral verdin şimdi var diyelim ama geleceği kim bilir

oldu ki başımıza bir iş geldi ödeyemez olduk demez sonu kötü olur
  • eve gelemez haciz.. sadece gecıkme faizi bindiriler okadar.. velinin evi kendının degılse nereye gelcek hacizayrıca cok hilekarlıklar var yanı,adam gdıyo kendı malını baskasının üstüne gosterıyo ee ole olunca asla gelemez haciz
  • quote:

Orjinalden alıntı: nobody8

quote:

paranı odıyemzsen hacız gelır veya gecıkme parası artıkca artar... daha zorlar senı ... paran varsa gıt oku dostum hocaları fln cok kalıtelı gelen sıfatlar dusunme sen gıt oku orda ... artık devlet unılerındekı en ıyı hocalar ozellerde derse gelıo rahat ol sen...

ohh ohh iyi moral verdin şimdi var diyelim ama geleceği kim bilir

oldu ki başımıza bir iş geldi ödeyemez olduk demez sonu kötü olur

onları dusunerek hareket et dostum sende ... yanı adamlar sevabına ozelde okutmazlar burslu degılsen

• quote:

quote:

sen bu yazımı oku sonra karar ver..

abicim öle deil işte..sen olayı anlamıyosun..bak bende özel ünide okuyorum..bu 5.yılım normalde bi dönem uzuyodu benim şubat mezunu oluyodum tek dersten kaldık şimdi seneye mezun olacam inşallah..neyse durum şudur: özel okul bi kere ticarethane dir...eğitim her zaman 2.plandadır..bi kere seni okul inek gibi görmektedir...okul derki la ben nasıl yönetmelikler çıkarsamda öğrencilerin okulunu uzatsam bölece daha çok kazansam..çünkü son sınafa kadar kör topal gelen bi öğrencinin artık kolay kolay okulu bırakması mümkün deildir o sebepten dolayı tıkır tıkır parayı verecektir(tıkır tıkır ın yerine daha güzel bi şey koyardım ama banlanmakta var ya neyse)..bu okulun yaptığı idi..

bide hocaların yaptığı var tabii bi kere kızsan bide güzelsen eyw..her türlü o dersten gerçersin bazı istisnaları da olmuyo deil..bazen hoca kız güzel olunca seneyede benden alsın diye bırakabiliyo..(buarada en sapık hocalar ünidedir.) hocalar soruları kasti olarak çok çok zor sorabiliyo...bide hocam şöle bi durum vardır çoğu özel ünide bütünlemeler yoktur..finaline girersin kaldın kaldın geçtin geçtindir...sonra kalırsan isteğe bağlı olarak yaz okuluna gelirsin en az 1 milyarda para ona ödersin..

ders çalışmıyo diyosun üsteki yazında kız koça girmiş abicim koça girmekte her baba yiğidin harcı deildir..istese kız anadoludan paşa paşa bi ünide devlet ünisinde okurmuş...koça giren öle barajı aşmayla girilmiyo..anladın umarım...

ha bu kadar eksisinin yanında sana bazı pozitif yanlarını da söleyim..bi kere ortam yani binalar derslikler çok çok iidir..ben gaziyide bilirim hacettepeyide bilirim walla bizim devlet lisesinden farkı yoktur..ben bi gidince walla ne yalan söleyim istemesem de benim okulu çok aradım..bide kızlar muheteşem oluyo özel ünilerin..görsellik açısından hepsi birer maken..ama havalarından yanlarına yaklaşırsan tabii daha ii olur senin için..

• quote:

dostum sen burayı dersane falanmı sandın....senetmi yapıyon la sen okula girerken...arkadaşı yanlış yönlendiriyosun.....öle bi şey yok dostum..hiç bişey olmaz ileride paranı ödeyemezsen gidersin öğrenci işlerine okulu bırakıyorum dersin onlarda sana tasdiknameni verirler olur biter..niye para ödeyeceksin ben onu anlamadım dozdoz arkadaşım..bide gecikme parası harbi ohaa..adamlar öğrenci gelsin diye ararken para kazanalım derken sen kalkıp geleceksin dönem ücretini ödeyecen üstüne üstlük bide gecikme cezası

• ozel unıler welıyı dııl ogrencıyı muhattap alırlar eger reşitsen ki 18 olman gerek tum yuk senın ustunde yanı en azından bızım okulun proseduru bu yanı annemle babamla dııl benımle muhatap oluyolar sene bası kayıt yenılemede bankaya yatırıldı dekontu ıstıyolar ztn babam yıllık ucretı %10 ındırım yaptıklarından peşin ödüyor bana sadece dekontu wermek kalıo butun sene para dekont taksıt derdı olmadan gecıo en guzelı de boylesı ztn ama ozel unıden unıye prosedur odeme sekıllerı faızlerı vs. sözleşmelerı degısır yanı sakın ole bı delılık yapma o delılıkde dııl gerızekalılık olur cunku ama unıden unıye ozel unıden ozel unıye fark wardır genellemeyle butun ozel unılere çamur atmak hem kolay hemde yanlıstır ben bı kız ogrencı olarak o kadar kalıtesız we sorumsuz bı egıtım anlayısı we bısuru herturlu pıslıgın ıcınde bulunmamaktan gayet memnunum aılemın ıçı de tahat en azından yanı kısacası bugun dewlet unıwersıtesıne gıren weya mezun olan ınsan sadece oss de yaptıgı puan ıle basarılı sayılabılır o kdr puanım olsaydı yıne ozel unıye ama burslu bı sekılde gıderdım

• quote:

Orjinalden alıntı: aakın

quote:

dostum sen burayı dersane falanmı sandın....senetmi yapıyon la sen okula girerken...arkadaşı yanlış yönlendiriyosun.....öle bi şey yok dostum..hiç bişey olmaz ileride paranı ödeyemezsen gidersin öğrenci işlerine okulu bırakıyorum dersin onlarda sana tasdiknameni verirler olur biter..niye para ödeyeceksin ben onu anlamadım dozdoz arkadaşım..bide gecikme parası harbi ohaa..adamlar öğrenci gelsin diye ararken para kazanalım derken sen kalkıp geleceksin dönem ücretini ödeyecen üstüne üstlük bide gecikme cezası

bı sanıye dostum ... sen egıtımı alcan sonra gıtcen bırakıorm dıycen okulu sana verdgı egıtımın ucretını talep etmednmı tasdıknamenı vercek ? yapma allah askna ...

• quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

ozel unıler welıyı dııl ogrencıyı muhattap alırlar eger reşitsen ki 18 olman gerek tum yuk senın ustunde yanı en azından bızım okulun proseduru bu yanı annemle babamla dııl benımle muhatap oluyolar sene bası kayıt yenılemede bankaya yatırıldı dekontu ıstıyolar ztn babam yıllık ucretı %10 ındırım yaptıklarından peşin ödüyor bana sadece dekontu wermek kalıo butun sene para dekont taksıt derdı olmadan gecıo en guzelı de boylesı ztn ama ozel unıden unıye prosedur odeme sekıllerı faızlerı vs. sözleşmelerı degısır yanı sakın ole bı delılık yapma o delılıkde dııl gerızekalılık olur cunku ama unıden unıye ozel unıden ozel unıye fark wardır genellemeyle butun ozel unılere çamur atmak hem kolay hemde yanlıstır ben bı kız ogrencı olarak o kadar kalıtesız we sorumsuz bı egıtım anlayısı we bısuru herturlu pıslıgın ıcınde bulunmamaktan gayet memnunum aılemın ıçı de tahat en azından yanı kısacası bugun dewlet unıwersıtesıne gıren weya mezun olan ınsan sadece oss de yaptıgı puan ıle basarılı sayılabılır o kdr puanım olsaydı yıne ozel unıye ama burslu bı sekılde gıderdım

hangı ozel unıdesın acaba ? ve bolumn nedir

• quote:

Orjinalden alıntı: aakın

quote:

quote:

sen bu yazımı oku sonra karar ver..

abicim öle deil işte..sen olayı anlamıyosun..bak bende özel ünide okuyorum..bu 5.yılım normalde bi dönem uzuyodu benim şubat mezunu oluyodum tek dersten kaldık şimdi seneye mezun olacam inşallah..neyse durum şudur: özel okul bi kere ticarethane dir...eğitim her zaman 2.plandadır..bi kere seni okul inek gibi görmektedir...okul derki la ben nasıl yönetmelikler çıkarsamda öğrencilerin okulunu uzatsam bölece daha çok kazansam..çünkü son sınafa kadar kör topal gelen bi öğrencinin artık kolay kolay okulu bırakması mümkün deildir o sebepten dolayı tıkır tıkır parayı verecektir(tıkır tıkır ın yerine daha güzel bi şey koyardım ama banlanmakta var ya neyse)..bu okulun yaptığı idi..

bide hocaların yaptığı var tabii bi kere kızsan bide güzelsen eyw..her türlü o dersten gerçersin bazı istisnaları da olmuyo deil..bazen hoca kız güzel olunca seneyede benden alsın diye bırakabiliyo..(buarada en sapık hocalar ünidedir.) hocalar soruları kasti olarak çok çok zor sorabiliyo...bide hocam şöle bi durum vardır çoğu özel ünide bütünlemeler yoktur..finaline girersin kaldın kaldın geçtin geçtindir...sonra kalırsan isteğe bağlı olarak yaz okuluna gelirsin en az 1 milyarda para ona ödersin..

ders çalışmıyo diyosun üsteki yazında kız koça girmiş abicim koça girmekte her baba yiğidin harcı deildir..istese kız anadoludan paşa paşa bi ünide devlet ünisinde okurmuş...koça giren öle barajı aşmayla girilmiyo..anladın umarım...

ha bu kadar eksisinin yanında sana bazı pozitif yanlarını da söleyim..bi kere ortam yani binalar derslikler çok çok iidir..ben gaziyide bilirim hacettepeyide bilirim walla bizim devlet lisesinden farkı yoktur..ben bi gidince walla ne yalan söleyim istemesem de benim okulu çok aradım..bide kızlar muheteşem oluyo özel ünilerin..görsellik açısından hepsi birer maken..ama havalarından yanlarına yaklaşırsan tabii daha ii olur senin için..

cok dogru soledin
    okumasin demisi basit okuma sonra nolcak simdi okuyanlar bile is bulamiyo

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

ozel unıler welıyı dııl ogrencıyı muhattap alırlar eger reşitsen ki 18 olman gerek tum yuk senın ustunde yanı en azından bızım okulun proseduru bu yanı annemle babamla dııl benımle muhatap oluyolar sene bası kayıt yenılemede bankaya yatırıldı dekontu ıstıyolar ztn babam yıllık ucretı %10 ındırım yaptıklarından peşin ödüyor bana sadece dekontu wermek kalıo butun sene para dekont taksıt derdı olmadan gecıo en guzelı de boylesı ztn ama ozel unıden unıye prosedur odeme sekıllerı faızlerı vs. sözleşmelerı degısır yanı sakın ole bı delılık yapma o delılıkde dııl gerızekalılık olur cunku ama unıden unıye ozel unıden ozel unıye fark wardır genellemeyle butun ozel unılere çamur atmak hem kolay hemde yanlıstır ben bı kız ogrencı olarak o kadar kalıtesız we sorumsuz bı egıtım anlayısı we bısuru herturlu pıslıgın ıcınde bulunmamaktan gayet memnunum aılemın ıçı de tahat en azından yanı kısacası bugun dewlet unıwersıtesıne gıren weya mezun olan ınsan sadece oss de yaptıgı puan ıle basarılı sayılabılır o kdr puanım olsaydı yıne ozel unıye ama burslu bı sekılde gıderdım

hangı ozel unıdesın acaba ? ve bolumn nedir

pm atıldı

• quote:

Orjinalden alıntı: nobody8

?

şartları sonuna kadar zorluyorum olurda ilerki zamanlarda 2. veya 3. sınıfta ücreti ödeyemezsem tazminat alırlar mı veya başka yükümlülüğüm olur mu?

özel okuyan arkadaşlar bilginiz var mı

her sene başında paranı yatırırsın o sene için mali onay alırsın bu onayı almadan zaten hiçbir derse kaydolamassın daha sonraki senelerde ödeyemezsen sana kredi opsiyonu sunarlar mezun olduktan 1 sene sonra aldıgın krediyi ödersin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.