Şimdi Ara

Bir Japon animesi arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yıllar önce izlediğim ve çok etkilendiğim bir animeyi arıyorum. Japon yada japon Fransız ortak yapımı. 90lı yıllardan kalma. fantastik bilim kurgu türünde, post modern bi gelecekte geçiyor. yerden yarım metre yükseklikten giden tekerleksiz uçan motorsiklet benzeri araçlara biniyorlar. Büyüler , hayaletler, uzay gemileri, lazer silahları olan bir animasyon.

animede , ölen insanlar ebabil kuşu benzeri uzun kuyruklu hayaletimsi bir kuşa dönüşüp , gökyüzündeki devasa uzay gemisi benzeri bir gemiye gidiyorlar. Aklımda kalan en çarpıcı sahnesi, baş kahraman savaş ortamında uzun bir yolculuktan evine döner. Karısının ölmüş olmasından korkuyordur. Karısını veranda da görünce rahatlar ancak yanına yanaşınca karısı hayaletimsi kuşa döner ve uçmaya başlar, adam göz yaşları içinde kuşu tutmaya çalışır ancak kuyruğu parmaklarının arasından kayıp gider.

bu çizgi filmi izlemiş ve adını bilen varsa yazarsa çok sevinirim.Ayrıca bu tarz beğendiğiniz animeleri de yazabilirsiniz. Teşekkürler..

• Clementine olabilir mi acaba?
  • 1. Dizi mi, film mi?
    2. Hangi kanalda seyrettin?
  • clemantine değil dostum. zaten dizi değildi, çizgi sinemaydı. 90lı yılların başlarıydı diyebilirim. ya trt de yada star da oynamıştır. Ama trt olması muhtemel.

• Türk animesi
  • Ya hatırladım sanki öyle bişey ama adını bilmiyorum bilen varsa söylesin ben de öğreniyim
  • Aradığın animenin ismi:

Windaria

Beyler, lütfen ARAMAYA İNANALIM, İNANDIRALIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akuma_Blade -- 14 Ocak 2010; 22:21:09 >

• Hımm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

Aradığın animenin ismi:

Windaria

Beyler, lütfen ARAMAYA İNANALIM, İNANDIRALIM

hocam çok sağol ya
    verdiğin linkte çok iyi oldu. benim gibi unutulmuş animeleri arayanların olduğunu görmek iyi oldu

• O zaman teşekkürler Akuma...

tadesyobatro küçükken sana güzel gelen şeyler şimdi itici gelebilir.
    Bunu göz önün almalısın.

Bırak bu anime hayallerinde yaşaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

O zaman teşekkürler Akuma...

Bunu göz önün almalısın.

Dostum çok doğru demişsin. Dün indirdim birazını izledim vaktim yoktu fazla. Çizimler hatırladığımdan kötüymüş. Aklımdaki daha iyiydi
    biraz hayal kırıklığı oldu ama olsun yine de iyi oldu. Bugün izlicem baştan sona..
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

O zaman teşekkürler Akuma...

Bunu göz önün almalısın.

Kenshin tr dublajda yaşamıştım aynısını Anime geçmişim olmadığı zamanlarda (94-96 seneleri civarında anime-cartoon ayrımını yapamazken izlediğimiz Candy Candy'ler Tsubasa'lar Dragon Ball'lar dışında) ortaokul civarı TV'den izlediğim tr dublaj kenshinin internetten bulup indirdiğim jp-dub en-sub animelerden daha iyi olabileceğini düşündüm. En-subda da pek iyi değildim çünkü her cümleyi kelimesi kelimesine anlayamıyordum o zamanlar. Kimden aldığımı hatırlamıyorum ama DH'da birinden kenshinleri almıştım. İğrenç rezil geldi Hatta bunu bikaç yerde dile getirmiştim Türkçe dublaj iğrenç şöyle şöyle çeviride dublajda hatalar var aptalca şeyler gibilerinden.. Daha sonra en-sub izlemeye devam ettim. İngilizce gelişiminde oyunlardan ve Türklerin az bulunduğu mmorpglardan daha yararlı olduğunu söyleyebilirim. Ama öyle alıştık ki son zamanda sürekli artan fansubların çevirilerine; rahatımıza en-sub ile uğraşası gelmiyor insanın.

• O ayrımı ben yapamadım, şunu derdim Japon çizgi filmi iyi çizgi filmdir.

Tv'de az çok izlediğim animelerin birisi hariç hiç birini pc ortamında izlemedim.
    Nedense o sebepten dolayı soğuk bakıyorum.

Bu arada o tek izlediğim anime SamurayX yani Rurouni Kenshin idi.
  • Banada yardım edebilir misiniz ? 7-8 yıl önce izledim animeyi bir türlü hatırlayamıyorum. Abimede karakterimiz ergenler hastane yada okul gibi bir yerde yaşıyorlardı yasak bir bölge vardı radyasyon sonrası gibi oraya girmemeleri soyleniyordu orada da çok nadir olarak japon ağaçları varya hayat ağacı denilen ondan vardı bir türlü bulamadım help meee

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pırtarmırtarda

Banada yardım edebilir misiniz ? 7-8 yıl önce izledim animeyi bir türlü hatırlayamıyorum. Abimede karakterimiz ergenler hastane yada okul gibi bir yerde yaşıyorlardı yasak bir bölge vardı radyasyon sonrası gibi oraya girmemeleri soyleniyordu orada da çok nadir olarak japon ağaçları varya hayat ağacı denilen ondan vardı bir türlü bulamadım help meee
    Sanmıyorum ama ne olur olmaz kabilinden gakkou gurashi diyelim bakalım
  • Pırtarmırtarda P kullanıcısına yanıt
    Sanki zetsuen no tempest'e benziyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.