Şimdi Ara

Bir Kullanıcı Hatası Güç kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün fireballdan enermax liberty serisi bir güç kaynağı aldım.. Sisteme taktığım anda hafif bir ıslık sesi duyulmaya başladı..arkadaşım ürün arızalı kesin ben bilirim dedi..ben de fireballa ürünü yolladım...bana ürünün arızalı olmadığını, stabil çalıştığını söylediler..ben ise arkadaşıma güvenerek ürünü istemediğimi söyledim ve biraz da hakaret ettim hiç yapmamam gereken birşeydi elbette..ürün değiştirelim dediler ben de ısrarla paramı istedim...paramı geri verdiler..sonra vicdan azabı duydum ama..sonra yine arkadaşımın tavsiyesi ile gidip seasonic aldım ve sürpriz..bunda da aynı ıslık sesini duyuyorum..duruma anlam veremedim bir türlü..daha sonra bir elektrik mühendisi başka bir arkadaşımı çağırdım ve öğrendim ki eve gelen ana şebeke de eğer voltajlar stabil değilse bu tür pfc li yüksek güç kaynakları voltajları düzeltmeye çalıştığı için bu ses meydana geliyor..başka bir sistemde denediğimde hakkatten de enermaxdan bu ses gelmemişti, seasonicdende gelmedi..güç kaynağı alırken dikkat edin derim ben..eğer çok dalgalanma varsa ups kullanabilirsiniz..fireballdan da özür diliyorum hoş birşey değildi yaptığım..herkes birşeyi şikayet ediyor ben de kendimi ve arkadaşımın aptallığını şikayet ediyorum..

• ENERMAXı geri verdiğine pişmansın galiba
  • o ıslık sesi bendede oluyor ama bunun 2 nedeni var 1.si powerin kullandığın fan eğer ışıklı ise bu sesi verir 2. ise voltaj dalgalanmalarından dolayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uxexes -- 12 Mayıs 2006; 20:08:24 >
  • neyse bi daha dikkatli davranırsın
  • Özeleştiri yapman güzel tebrik ederim
    +rep
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.